20.04.2011, Matěj Mayer, Ondřej Kalát

Cítím opravdu velké zklamání, smutní Lukáš Sedlák

D r á ž ď a n y - Reprezentační osmnáctka padla v úterý v souboji s Finskem a bude tak hrát pouze o udržení. K postupu do vyřazovacích bojů přitom stačila mladíkům pouze remíza. Pět minut před koncem byli navíc v pohodovém vedení 3:2. Pak se ale všechno zvrtlo. „Nevím co se stalo, my jsme prostě úplně vypadli ze hry. Možná to byla přemíra snahy“, hodnotí jeden ze tří českobudějovických zástupců na mistrovství světa Lukáš Sedlák.
Proti Finům jste dal branku na 3:2, která vás dostala do vedení…
Čekal jsem na branku tady na turnaji hodně dlouho. Je škoda, že nepomohla k postupu.

Finové pak utkání ještě dokázali otočit na pro nás nepřijatelný rozdíl, co se stalo?
Nevím co se stalo, my jsme prostě úplně vypadli ze hry. Možná to byla přemíra snahy. Padali jsme po hlavě zbrkle do střel místo toho, abychom hráli v klidu. Nechali jsme je třikrát ujet, oni nám z toho dali góly a to rozhodlo. Chvilku jsme nehráli disciplinovaně a hlavně jsme si na ně měli počkat už ve středním pásmu a nepouštět je to útoku.

Jaké jsou vaše první dojmy z toho, že budete hrát pouze o udržení?
Cítím opravdu velké zklamání…

Řešili jste nějak v průběhu nebo před začátkem zápasů to, že by vám stačila i remíza?
Před zápasem jsme si v kabině řekli, že musíme udržet nějaký přijatelný výsledek, což se nám nakonec nepovedlo. Takže je to velké zklamání, musím to opět zopakovat.

V prvním zápase jste zaskočili Švédy, poté jste vydřeli vítězství s Nory, dnes jste také mohli vyhrát…
Myslím si, že jsme dneska byli celý zápas lepší, ale na konci dostat za pět minut tři góly je trestuhodné. Toto by se mančaftu jako jsme my nemělo stávat.

Nevadilo vám že jste hrál v lajně s Frkem a Jaškinem, kteří to hodně tahají?
Oni se rádi mazlí s pukem a je to jejich herní styl. Já jsem měl v této formaci hlavně defenzivní úkoly.