PARTNEŘI WEBU
 • Andrew Ference: Hraje se tady rychle a ostře

  14.10.2012, Petr Lundák

  Č. B u d ě j o v i c e - Další posila z kanadskoamerické NHL se objevila v Budvar aréně. Před domácími diváky znovu po osmi letech vyjel na led po nedělní páté hodině kanadský obránce Bostonu Bruins Andrew Ference. To on byl hlavním tahákem a lákadlem. Přes čtyři tisícovky diváků ho přivítaly mohutným potleskem, nechyběl od fanoušků i povedený transparent. Držiteli Stanley Cupu dokonce zahráli jeho hymnu vimperští trubači.

  Jak jste si užil váš návrat do Čech?
  Návrat je dobrý a v našem týmu je legrace. I přes minulé prohry není v týmu cítit žádná frustrace. Dnes jsme hráli dobře. Pro mne je to vzrušující hrát zase v Budějovicích.

  A jak vás vůbec přijali spoluhráči. Pamatujete si ještě na někoho od sezony 2004 - 2005?
  Samozřejmě se znám s Romanem Turkem. Cítím se tady velice vítaný, všichni jsou na mne milí a v Budějovicích jsou také skvělí fanoušci. Prostě je to parádní podpora od celého týmu i managementu. Velice to oceňuji! Můj návrat byl hodně rychlý, ale všichni se moc snažili mi pomoci.

  Od té chvíle, co jste začal hrát, HC MOUNTFIELD vyhrává. Myslíte si, že na tom máte podíl?
  (usmívá se) Udělal jsem pár chyb, to ano. Očekávání na mne bylo asi veliké, kluci už byli trochu ve stresu z proher. Občas si s hráči pokecáme anglicky, děláme srandičky a budu jen rád, když jim pomohu nahoru.

  Jak se těšíte na další hráče z NHL, kteří vám mají pomoci?
  Ano. Už jsou tady s námi a trénují. Určitě nám v zápasech pomohou, jsou to dobří hokejisti a myslím si, že jsou nadšeni z toho, že můžou v Budějovicích taky hrát. Myslím si, že mají chuť vyhrávat.

  Co byste řekl o kvalitě hry HC MOUNTFIELD po dvou odehraných zápasech?
  Je to dobré. Sice tu byly horší časy, kvůli sérii proher, nedávalo se moc gólů. Byl jsem rád, že jsem mohl trénovat celý týden před prvním zápasem. Pro mne je důležité se soustředit a hrát dobře, zápasy si užívat. Poslední naše dvě utkání byla výborná. Když vyhrajete, tak to kluky povzbudí a pomůže to.

  A jste spokojen sám se sebou?
  Hraje se rychle a ostře. Tělo se cítí dobře, ale má hlava je pomalá. Každou hrou se to ale zlepšuje. Nesmím dělat chyby, pak to bude dobré

  Aktuálně na webu

  CEB - JIH 2:3 - Dukla v posledním zápase přípravy porazila Motor

  včera, Matěj Mayer

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Poslední přípravné utkání před sezonou 2015-16 sehráli českobudějovičtí hokejisté v oslabené sestavě. V obraně nastoupili jen tři hráči základní sestavy, v útoku chyběli Pajič a Rob. V Budvar Aréně se přesto odehrál vyrovnaný zápas, čemuž...

  Sporťáček 2015

  před 2 dny, Klub

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — V sobotu 29.8.2015 proběhl ve sportovním areálu SKP festival sportu pro děti Sporťáček 2015.

  Hledáme nové redaktory pro náš web

  před 2 dny, Miroslav Mayer

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Do redakce www.hcmotor.cz hledáme nové redaktory. Máš rád hokej, fandíš Motoru, nedělá ti problém český jazyk? Pak máš možnost být přímo u toho a podílet se na práci naší redakce.

  Aktuality

  Hostování hráčů

  Definitivně bylo uzavřeno roční hostování Lukáše Chmelíře v Přerově a prozatím měsíční hostování Jiřího Bárty v Havířově.

  před 2 dny

  Žákovský turnaj 750 let

  V sobotu se konal v Budvar aréně žákovský turnaj k 750. výročí města, detaily v článku na jchokej.cz!

  před 3 dny

  Pařízek zraněn

  Obránce Tomáš Pařízek se při zkoušce v Benátkách nad Jizerou bohužel zranil a nyní je po opreci ramene.

  31.8.2015
  Archiv aktualit