generální partnerHlavní partneři
PARTNEŘI WEBU
 • Andrew Ference: Hraje se tady rychle a ostře

  14.10.2012, Petr Lundák

  Č. B u d ě j o v i c e - Další posila z kanadskoamerické NHL se objevila v Budvar aréně. Před domácími diváky znovu po osmi letech vyjel na led po nedělní páté hodině kanadský obránce Bostonu Bruins Andrew Ference. To on byl hlavním tahákem a lákadlem. Přes čtyři tisícovky diváků ho přivítaly mohutným potleskem, nechyběl od fanoušků i povedený transparent. Držiteli Stanley Cupu dokonce zahráli jeho hymnu vimperští trubači.

  Jak jste si užil váš návrat do Čech?
  Návrat je dobrý a v našem týmu je legrace. I přes minulé prohry není v týmu cítit žádná frustrace. Dnes jsme hráli dobře. Pro mne je to vzrušující hrát zase v Budějovicích.

  A jak vás vůbec přijali spoluhráči. Pamatujete si ještě na někoho od sezony 2004 - 2005?
  Samozřejmě se znám s Romanem Turkem. Cítím se tady velice vítaný, všichni jsou na mne milí a v Budějovicích jsou také skvělí fanoušci. Prostě je to parádní podpora od celého týmu i managementu. Velice to oceňuji! Můj návrat byl hodně rychlý, ale všichni se moc snažili mi pomoci.

  Od té chvíle, co jste začal hrát, HC MOUNTFIELD vyhrává. Myslíte si, že na tom máte podíl?
  (usmívá se) Udělal jsem pár chyb, to ano. Očekávání na mne bylo asi veliké, kluci už byli trochu ve stresu z proher. Občas si s hráči pokecáme anglicky, děláme srandičky a budu jen rád, když jim pomohu nahoru.

  Jak se těšíte na další hráče z NHL, kteří vám mají pomoci?
  Ano. Už jsou tady s námi a trénují. Určitě nám v zápasech pomohou, jsou to dobří hokejisti a myslím si, že jsou nadšeni z toho, že můžou v Budějovicích taky hrát. Myslím si, že mají chuť vyhrávat.

  Co byste řekl o kvalitě hry HC MOUNTFIELD po dvou odehraných zápasech?
  Je to dobré. Sice tu byly horší časy, kvůli sérii proher, nedávalo se moc gólů. Byl jsem rád, že jsem mohl trénovat celý týden před prvním zápasem. Pro mne je důležité se soustředit a hrát dobře, zápasy si užívat. Poslední naše dvě utkání byla výborná. Když vyhrajete, tak to kluky povzbudí a pomůže to.

  A jste spokojen sám se sebou?
  Hraje se rychle a ostře. Tělo se cítí dobře, ale má hlava je pomalá. Každou hrou se to ale zlepšuje. Nesmím dělat chyby, pak to bude dobré

  Aktuálně na webu

  Krcho strávil měsíc v nemocnici, ale už je fit a chce si letos zahrát play off

  23.7.2015, Filip Kortus

  Byl jedním z hlavních strůjců úspěchu v osmé třídě. Tenkrát mladíci vyhráli přímý souboj o mistrovství republiky a v závěrečném velkém finále ve Zlíně obsadili bronzovou příčku. Nyní stojí na prahu nové sezony a věří, že se svými spoluhráči postoupí do play off extraligy...

  Mladší dorost už je v plném tréninku

  23.7.2015, Filip Kortus

  Svěřenci Romana Heindla v pondělí poprvé absolvovali trénink na ledě a zahájili tak přípravu na sezonu 2015/16. Mladí hokejisté ročníku 2000 a 2001 se pokusí odčinit to, co se nepovedlo ročníku před nimi. Tedy postoupit do vyřazovacích bojů.

  Den otevřených dvěří v Budvar aréně

  23.7.2015, Tisková zpráva

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Ve středu 29. července se otevřou brány Budvar arény dokořán a (nejen) fandové Motoru budou mít šanci nahlédnout do zákulisí. Kromě prezentace nové kostky bude možné vidět šatny A týmu, technické zázemí, novinářskou tribunu a několik hráčů...

  Aktuality

  Zlatý Gregor 2015

  Redakce hcmotor.cz si z celorepublikového srazu všech redakcí pod správou eSports.cz odvezla vítězství z fotbalového turnaje a ceny zvané Zlatý Gregor pro jednoho ze skokanů roku a také za nejlepší článek.

  včera

  Rozhovory v Deníku

  Českobudějovický deník vyzpovídal Stanislava Bednaříka, Davida Gábu, Lukáše Bohunického, Tomáše Pařízka a Hynka Kůdelu.

  23.7.2015

  Rozhovor: Lukáš Žálčík

  Těší mě, že jsem na jihu, řekl mimo jiné v rozhovoru pro iDnes.cz Lukáš Žálčík. Celý přepis rozhovoru k dispozici zde.

  23.7.2015
  Archiv aktualit