generální partnerHlavní partneři
PARTNER WEBU

Andrew Ference: Hraje se tady rychle a ostře

14.10.2012, Petr Lundák

Č. B u d ě j o v i c e - Další posila z kanadskoamerické NHL se objevila v Budvar aréně. Před domácími diváky znovu po osmi letech vyjel na led po nedělní páté hodině kanadský obránce Bostonu Bruins Andrew Ference. To on byl hlavním tahákem a lákadlem. Přes čtyři tisícovky diváků ho přivítaly mohutným potleskem, nechyběl od fanoušků i povedený transparent. Držiteli Stanley Cupu dokonce zahráli jeho hymnu vimperští trubači.

Jak jste si užil váš návrat do Čech?
Návrat je dobrý a v našem týmu je legrace. I přes minulé prohry není v týmu cítit žádná frustrace. Dnes jsme hráli dobře. Pro mne je to vzrušující hrát zase v Budějovicích.

A jak vás vůbec přijali spoluhráči. Pamatujete si ještě na někoho od sezony 2004 - 2005?
Samozřejmě se znám s Romanem Turkem. Cítím se tady velice vítaný, všichni jsou na mne milí a v Budějovicích jsou také skvělí fanoušci. Prostě je to parádní podpora od celého týmu i managementu. Velice to oceňuji! Můj návrat byl hodně rychlý, ale všichni se moc snažili mi pomoci.

Od té chvíle, co jste začal hrát, HC MOUNTFIELD vyhrává. Myslíte si, že na tom máte podíl?
(usmívá se) Udělal jsem pár chyb, to ano. Očekávání na mne bylo asi veliké, kluci už byli trochu ve stresu z proher. Občas si s hráči pokecáme anglicky, děláme srandičky a budu jen rád, když jim pomohu nahoru.

Jak se těšíte na další hráče z NHL, kteří vám mají pomoci?
Ano. Už jsou tady s námi a trénují. Určitě nám v zápasech pomohou, jsou to dobří hokejisti a myslím si, že jsou nadšeni z toho, že můžou v Budějovicích taky hrát. Myslím si, že mají chuť vyhrávat.

Co byste řekl o kvalitě hry HC MOUNTFIELD po dvou odehraných zápasech?
Je to dobré. Sice tu byly horší časy, kvůli sérii proher, nedávalo se moc gólů. Byl jsem rád, že jsem mohl trénovat celý týden před prvním zápasem. Pro mne je důležité se soustředit a hrát dobře, zápasy si užívat. Poslední naše dvě utkání byla výborná. Když vyhrajete, tak to kluky povzbudí a pomůže to.

A jste spokojen sám se sebou?
Hraje se rychle a ostře. Tělo se cítí dobře, ale má hlava je pomalá. Každou hrou se to ale zlepšuje. Nesmím dělat chyby, pak to bude dobré

Aktuálně na webu

Hráčem měsíce září se stal Ondřej Bláha. Ptejte se ho v offline rozhovoru

včera, Michal Špírek

Ondřej Bláha se v září vůbec poprvé postavil do branky áčka Motoru. A předváděl výborné výkony. Nakonec nastoupil hned v sedmi duelech a dvakrát vychytal čisté konto. Bláha se stal Hráčem...

Motor chce nastartovat vítěznou sérii. Ústí má podobné plány

včera, Jakub Musil, Lukáš Dvořák

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Po úvodních nezdarech si diváci a především hráči mohli trochu oddechnout. Důležité dva zápasy Motor zvládl, zpevnil defenzivu a nyní chce rozjet co možná nejdelší vítěznou sérii. První překážkou na této trati bude však Ústí nad Labem. A to...

Motor spouští EkoProgram!

včera, Tisková zpráva

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Hokejový klub ČEZ Motor České Budějovice se angažuje ve spoustě charitativních projektů, teď poprvé se ale hlásí i k vlastní ekologické aktivitě. V kancelářích klubových partnerů i v Budvar Aréně tak vznikne motorácké sběrné místo na náplně a...

Aktuality

Hokejová pětka

Další díl pořadu o 1. lize na televizi Sport 5 k nalezení ZDE!

26.9.2014

Rozhovor s kapitánem

Josef Straka poskytl rozhovor Českobudějovickému deníku, výsledek si můžete přečíst ZDE.

23.9.2014

Mucha v ČB deníku

Rozhovor s obráncem Jánem Muchou přinesl Českobudějovický deník - více ZDE.

22.9.2014
Archiv aktualit