generální partnerHlavní partneři

Andrew Ference: Hraje se tady rychle a ostře

14.10.2012, Petr Lundák

Č. B u d ě j o v i c e - Další posila z kanadskoamerické NHL se objevila v Budvar aréně. Před domácími diváky znovu po osmi letech vyjel na led po nedělní páté hodině kanadský obránce Bostonu Bruins Andrew Ference. To on byl hlavním tahákem a lákadlem. Přes čtyři tisícovky diváků ho přivítaly mohutným potleskem, nechyběl od fanoušků i povedený transparent. Držiteli Stanley Cupu dokonce zahráli jeho hymnu vimperští trubači.

Jak jste si užil váš návrat do Čech?
Návrat je dobrý a v našem týmu je legrace. I přes minulé prohry není v týmu cítit žádná frustrace. Dnes jsme hráli dobře. Pro mne je to vzrušující hrát zase v Budějovicích.

A jak vás vůbec přijali spoluhráči. Pamatujete si ještě na někoho od sezony 2004 - 2005?
Samozřejmě se znám s Romanem Turkem. Cítím se tady velice vítaný, všichni jsou na mne milí a v Budějovicích jsou také skvělí fanoušci. Prostě je to parádní podpora od celého týmu i managementu. Velice to oceňuji! Můj návrat byl hodně rychlý, ale všichni se moc snažili mi pomoci.

Od té chvíle, co jste začal hrát, HC MOUNTFIELD vyhrává. Myslíte si, že na tom máte podíl?
(usmívá se) Udělal jsem pár chyb, to ano. Očekávání na mne bylo asi veliké, kluci už byli trochu ve stresu z proher. Občas si s hráči pokecáme anglicky, děláme srandičky a budu jen rád, když jim pomohu nahoru.

Jak se těšíte na další hráče z NHL, kteří vám mají pomoci?
Ano. Už jsou tady s námi a trénují. Určitě nám v zápasech pomohou, jsou to dobří hokejisti a myslím si, že jsou nadšeni z toho, že můžou v Budějovicích taky hrát. Myslím si, že mají chuť vyhrávat.

Co byste řekl o kvalitě hry HC MOUNTFIELD po dvou odehraných zápasech?
Je to dobré. Sice tu byly horší časy, kvůli sérii proher, nedávalo se moc gólů. Byl jsem rád, že jsem mohl trénovat celý týden před prvním zápasem. Pro mne je důležité se soustředit a hrát dobře, zápasy si užívat. Poslední naše dvě utkání byla výborná. Když vyhrajete, tak to kluky povzbudí a pomůže to.

A jste spokojen sám se sebou?
Hraje se rychle a ostře. Tělo se cítí dobře, ale má hlava je pomalá. Každou hrou se to ale zlepšuje. Nesmím dělat chyby, pak to bude dobré

Aktuálně na webu

Dotazník – Miluji zvěřinu a zajímám se o druhou světovou válku, prozradil Jiří Bárta

včera, Redakce

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Jeho styl hry už dobře znáte. V budějovickém dresu jste ho minulou sezónu mohli vidět ve 36 zápasech, při kterých čtyřikrát skóroval a pětkrát nahrával. Co jste ale o talentovaném Jiřím Bártovi pravděpodobně nevěděli, jsou jeho záliby,...

Dotazník - Zklidněný cholerik a obdivovatel Armstronga, i to je Michal Švihálek

před 3 dny, Redakce

Č. Budějovice - Za vzor má Jaromíra Jágra a obdivuje Lance Armstronga. Je zvědavý na změny v pravidlech a dokáže ho vytočit ledacos. To všechno patří k vizitce Michala Švihálka. Projděte si jeho dotazník.

Spolupráce jihočeských klubů se vylepšuje

25.7.2014, Klub

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Jedním z důležitých bodů při obnově Motoru byla i snaha o to, aby se České Budějovice opět staly hokejovým centrem celého jihočeského kraje a dokázaly opět spolupracovat na vysoké úrovni s týmy Písku, Tábora, Jindřichova Hradce a dalších...

Aktuality

Kondelík v nominaci

V nominaci reprezentace do 16 let pro soustředění ve Strakonicích a turnaj v Salcburku je i českobudějovický Jáchym Kondelík.

dnes

Rob na turnaj s ČR"20"

Luboš Rob je v nominaci reprezentace do dvaceti let na turnaj v Montrealu, který se bude konat od 2.8 do 10.8.2014.

včera

Rozhovory v Deníku

Českobudějovický deník v minulých dnech přinesl rozhovory s Václavem Nedorostem, Zdeňkem Kutlákem a Davidem Kuchejdou.

včera
Archiv aktualit