generální partnerHlavní partneři
PARTNEŘI WEBU
  • Andrew Ference: Hraje se tady rychle a ostře

14.10.2012, Petr Lundák

Č. B u d ě j o v i c e - Další posila z kanadskoamerické NHL se objevila v Budvar aréně. Před domácími diváky znovu po osmi letech vyjel na led po nedělní páté hodině kanadský obránce Bostonu Bruins Andrew Ference. To on byl hlavním tahákem a lákadlem. Přes čtyři tisícovky diváků ho přivítaly mohutným potleskem, nechyběl od fanoušků i povedený transparent. Držiteli Stanley Cupu dokonce zahráli jeho hymnu vimperští trubači.

Jak jste si užil váš návrat do Čech?
    Návrat je dobrý a v našem týmu je legrace. I přes minulé prohry není v týmu cítit žádná frustrace. Dnes jsme hráli dobře. Pro mne je to vzrušující hrát zase v Budějovicích.

A jak vás vůbec přijali spoluhráči. Pamatujete si ještě na někoho od sezony 2004 - 2005?
    Samozřejmě se znám s Romanem Turkem. Cítím se tady velice vítaný, všichni jsou na mne milí a v Budějovicích jsou také skvělí fanoušci. Prostě je to parádní podpora od celého týmu i managementu. Velice to oceňuji! Můj návrat byl hodně rychlý, ale všichni se moc snažili mi pomoci.

Od té chvíle, co jste začal hrát, HC MOUNTFIELD vyhrává. Myslíte si, že na tom máte podíl?
    (usmívá se) Udělal jsem pár chyb, to ano. Očekávání na mne bylo asi veliké, kluci už byli trochu ve stresu z proher. Občas si s hráči pokecáme anglicky, děláme srandičky a budu jen rád, když jim pomohu nahoru.

Jak se těšíte na další hráče z NHL, kteří vám mají pomoci?
    Ano. Už jsou tady s námi a trénují. Určitě nám v zápasech pomohou, jsou to dobří hokejisti a myslím si, že jsou nadšeni z toho, že můžou v Budějovicích taky hrát. Myslím si, že mají chuť vyhrávat.

Co byste řekl o kvalitě hry HC MOUNTFIELD po dvou odehraných zápasech?
    Je to dobré. Sice tu byly horší časy, kvůli sérii proher, nedávalo se moc gólů. Byl jsem rád, že jsem mohl trénovat celý týden před prvním zápasem. Pro mne je důležité se soustředit a hrát dobře, zápasy si užívat. Poslední naše dvě utkání byla výborná. Když vyhrajete, tak to kluky povzbudí a pomůže to.

A jste spokojen sám se sebou?
    Hraje se rychle a ostře. Tělo se cítí dobře, ale má hlava je pomalá. Každou hrou se to ale zlepšuje. Nesmím dělat chyby, pak to bude dobré

Aktuálně na webu

Budějovický hokej měl letos v KHL osm zástupců

včera, Matěj Mayer

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Řadu svých zástupců měl českobudějovický hokej také v druhé nejprestižnější lize světa. Po finálovém souboji s Kazaní se letošním vítězem Gagarinova poháru stali hokejisté SKA Petrohrad, kterým v úvodu sezony pomáhal strakonický rodák...

Sportovní den ve Stromovce k 750. výročí města České Budějovice

před 2 dny, Klub

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Na odpoledne plné her jsou zvány všechny děti.

Tomáš Guman je mladá krev pro A-tým

před 3 dny, Michal Heřman

Č. Budějovice - Za týden osmnáctiletý mladík přišel do ČEZ Motor České Budějovice v lednu letošního roku, aby vyztužil ofenzivu juniorského týmu. Během krátkého působení si od vedení vysloužil smlouvu s áčkem, kde chce brzy patřit k oporám.

ČSLH reaguje

Český svaz ledního hokeje prostřednictvím prezidenta Tomáše Krále reaguje na kritiku Luďka Bukače st. a Marka Černoška.

před 2 dny

Rozhovor: V. Škoda

Pro iDnes.cz poskytl rozhovor Vladimír Škoda, můžete si ho přečíst zde.

17.5.2015

Zápas MS o bronz

Poslední zápas Jaromíra Jágra na domácím MS – buďte u toho! Lístky na zápas o bronz mezi Českou republikou a USA koupíte na pokladnách O2 areny a zde.

17.5.2015
    Archiv aktualit