generální partnerHlavní partneři
PARTNER WEBU

Andrew Ference: Hraje se tady rychle a ostře

14.10.2012, Petr Lundák

Č. B u d ě j o v i c e - Další posila z kanadskoamerické NHL se objevila v Budvar aréně. Před domácími diváky znovu po osmi letech vyjel na led po nedělní páté hodině kanadský obránce Bostonu Bruins Andrew Ference. To on byl hlavním tahákem a lákadlem. Přes čtyři tisícovky diváků ho přivítaly mohutným potleskem, nechyběl od fanoušků i povedený transparent. Držiteli Stanley Cupu dokonce zahráli jeho hymnu vimperští trubači.

Jak jste si užil váš návrat do Čech?
Návrat je dobrý a v našem týmu je legrace. I přes minulé prohry není v týmu cítit žádná frustrace. Dnes jsme hráli dobře. Pro mne je to vzrušující hrát zase v Budějovicích.

A jak vás vůbec přijali spoluhráči. Pamatujete si ještě na někoho od sezony 2004 - 2005?
Samozřejmě se znám s Romanem Turkem. Cítím se tady velice vítaný, všichni jsou na mne milí a v Budějovicích jsou také skvělí fanoušci. Prostě je to parádní podpora od celého týmu i managementu. Velice to oceňuji! Můj návrat byl hodně rychlý, ale všichni se moc snažili mi pomoci.

Od té chvíle, co jste začal hrát, HC MOUNTFIELD vyhrává. Myslíte si, že na tom máte podíl?
(usmívá se) Udělal jsem pár chyb, to ano. Očekávání na mne bylo asi veliké, kluci už byli trochu ve stresu z proher. Občas si s hráči pokecáme anglicky, děláme srandičky a budu jen rád, když jim pomohu nahoru.

Jak se těšíte na další hráče z NHL, kteří vám mají pomoci?
Ano. Už jsou tady s námi a trénují. Určitě nám v zápasech pomohou, jsou to dobří hokejisti a myslím si, že jsou nadšeni z toho, že můžou v Budějovicích taky hrát. Myslím si, že mají chuť vyhrávat.

Co byste řekl o kvalitě hry HC MOUNTFIELD po dvou odehraných zápasech?
Je to dobré. Sice tu byly horší časy, kvůli sérii proher, nedávalo se moc gólů. Byl jsem rád, že jsem mohl trénovat celý týden před prvním zápasem. Pro mne je důležité se soustředit a hrát dobře, zápasy si užívat. Poslední naše dvě utkání byla výborná. Když vyhrajete, tak to kluky povzbudí a pomůže to.

A jste spokojen sám se sebou?
Hraje se rychle a ostře. Tělo se cítí dobře, ale má hlava je pomalá. Každou hrou se to ale zlepšuje. Nesmím dělat chyby, pak to bude dobré

Aktuálně na webu

SUM - CEB 7:4 - Produktivní Šumperk nedal Motoru šanci

včera, Matěj Mayer

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Motor ve středu zajížděl do Šumperka a jeho snahou bylo navázat na vítězství z posledního domácího zápasu s Havlíčkovým Brodem. Utkání bylo po dvě třetiny výsledkově poměrně vyrovnané, ve třetí části ovšem domácí odskočili na rozdíl tří...

Mládež: Juniorka hostí doma lídra tabulky

včera, Miroslav Mayer

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Mládežnické soutěže už nabraly svoje obvyklé vysoké tempo a pokračují o dalším víkendu. Zdá se, že i letos bude pozornost soustředěná na juniorku, která se opět krčí u dna tabulky a potřebuje každý bod. Starší dorost vyhrál dva zápasy za...

SDO: JIH - CEB 0:5 - Starší dorost potvrdil stoupající formu

před 2 dny, Miroslav Mayer

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Starší dorost se zdá už naladil na vítěznou vlnu. Po vysokém vítězství doma nad Pískem si poradil i v dalším zápase v Jihlavě. V první třetině se hrálo bez branek, ale ve druhé části dali Budějovičtí tři branky a prakticky rozhodli o svém...

Aktuality

Hokejová pětka

Na programu Sport 5 byl odvysílán druhý díl pořadu Hokejová pětka. Ke zhlédnutí on-line ZDE.

před 2 dny

Aukce dresů ze Zlatého utkání

Na webu sportovniaukce.cz můžete vydražit hrané dresy protagonistů Zlatého utkání, kdy se 30. srpna na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě střetly týmy Nagana a Zlatého hattricku.

12.9.2014

Motor na JČ TV

Slavnostní úvod i samotný zápas s Jihlavou zdokumentovala i Jihočeská televize!

10.9.2014
Archiv aktualit