generální partnerHlavní partneři
PARTNEŘI WEBU
 • Andrew Ference: Hraje se tady rychle a ostře

  14.10.2012, Petr Lundák

  Č. B u d ě j o v i c e - Další posila z kanadskoamerické NHL se objevila v Budvar aréně. Před domácími diváky znovu po osmi letech vyjel na led po nedělní páté hodině kanadský obránce Bostonu Bruins Andrew Ference. To on byl hlavním tahákem a lákadlem. Přes čtyři tisícovky diváků ho přivítaly mohutným potleskem, nechyběl od fanoušků i povedený transparent. Držiteli Stanley Cupu dokonce zahráli jeho hymnu vimperští trubači.

  Jak jste si užil váš návrat do Čech?
  Návrat je dobrý a v našem týmu je legrace. I přes minulé prohry není v týmu cítit žádná frustrace. Dnes jsme hráli dobře. Pro mne je to vzrušující hrát zase v Budějovicích.

  A jak vás vůbec přijali spoluhráči. Pamatujete si ještě na někoho od sezony 2004 - 2005?
  Samozřejmě se znám s Romanem Turkem. Cítím se tady velice vítaný, všichni jsou na mne milí a v Budějovicích jsou také skvělí fanoušci. Prostě je to parádní podpora od celého týmu i managementu. Velice to oceňuji! Můj návrat byl hodně rychlý, ale všichni se moc snažili mi pomoci.

  Od té chvíle, co jste začal hrát, HC MOUNTFIELD vyhrává. Myslíte si, že na tom máte podíl?
  (usmívá se) Udělal jsem pár chyb, to ano. Očekávání na mne bylo asi veliké, kluci už byli trochu ve stresu z proher. Občas si s hráči pokecáme anglicky, děláme srandičky a budu jen rád, když jim pomohu nahoru.

  Jak se těšíte na další hráče z NHL, kteří vám mají pomoci?
  Ano. Už jsou tady s námi a trénují. Určitě nám v zápasech pomohou, jsou to dobří hokejisti a myslím si, že jsou nadšeni z toho, že můžou v Budějovicích taky hrát. Myslím si, že mají chuť vyhrávat.

  Co byste řekl o kvalitě hry HC MOUNTFIELD po dvou odehraných zápasech?
  Je to dobré. Sice tu byly horší časy, kvůli sérii proher, nedávalo se moc gólů. Byl jsem rád, že jsem mohl trénovat celý týden před prvním zápasem. Pro mne je důležité se soustředit a hrát dobře, zápasy si užívat. Poslední naše dvě utkání byla výborná. Když vyhrajete, tak to kluky povzbudí a pomůže to.

  A jste spokojen sám se sebou?
  Hraje se rychle a ostře. Tělo se cítí dobře, ale má hlava je pomalá. Každou hrou se to ale zlepšuje. Nesmím dělat chyby, pak to bude dobré

  Aktuálně na webu

  Letní hokejový kemp Martina Hanzala 2015

  dnes, Miroslav Mayer

  Č.Budějovice - Útočník Martin Hanzal uspořádá v letošním roce kemp pro hokejové mládí. Více informací najdete v pozvánce.

  Martin Heřman přestoupil do Motoru!

  dnes, Tisková zpráva

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — V sezoně 2014-15: 58 zápasů, 63 bodů. Suchá statistika, která v případě Martina Heřmana zdaleka nevypovídá vše o jeho přínosu hře. Svými výkony v dresu Motoru se plzeňský odchovanec propracoval do elitní formace k Nouzovi se Strakou a...

  První posily do útoku: Škoda a Žálčík

  30.4.2015, Tisková zpráva

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — První dvě nová jména hlásí ČEZ Motor České Budějovice v první den přestupů. Útočnou vozbu Motoru pro příští sezonu posílí zkušený budějovický odchovanec Vladimír Škoda, který se vrací na jih Čech po dvou letech. A vůbec poprvé oblékne...

  Aktuality

  Síň slávy otevřena

  Český hokej slavnostně otevřel svou kamennou Síň slávy v ulici Českomoravská v Praze. Najdete v ní vše o historii, současnosti, hokejových legendách i největších úspěších českého hokeje. Více na www.sinslavycslh.cz.

  30.4.2015

  TOP 5 událostí sezóny

  Jihočeský časopis Barbar se ohlédl za uplynulou sezónou a vybral z ní ty "nej" okamžiky.

  29.4.2015

  Přibyl prodloužil

  Útočník Adam Přibyl podepsal v Motoru novou smlouvu na 1 rok s opcí na další sezonu. Vysloužil si ji svými zlepšenými výkony ve druhé části ročníku.

  29.4.2015
  Archiv aktualit