PARTNEŘI WEBU
 • Andrew Ference: Hraje se tady rychle a ostře

  14.10.2012, Petr Lundák

  Č. B u d ě j o v i c e - Další posila z kanadskoamerické NHL se objevila v Budvar aréně. Před domácími diváky znovu po osmi letech vyjel na led po nedělní páté hodině kanadský obránce Bostonu Bruins Andrew Ference. To on byl hlavním tahákem a lákadlem. Přes čtyři tisícovky diváků ho přivítaly mohutným potleskem, nechyběl od fanoušků i povedený transparent. Držiteli Stanley Cupu dokonce zahráli jeho hymnu vimperští trubači.

  Jak jste si užil váš návrat do Čech?
  Návrat je dobrý a v našem týmu je legrace. I přes minulé prohry není v týmu cítit žádná frustrace. Dnes jsme hráli dobře. Pro mne je to vzrušující hrát zase v Budějovicích.

  A jak vás vůbec přijali spoluhráči. Pamatujete si ještě na někoho od sezony 2004 - 2005?
  Samozřejmě se znám s Romanem Turkem. Cítím se tady velice vítaný, všichni jsou na mne milí a v Budějovicích jsou také skvělí fanoušci. Prostě je to parádní podpora od celého týmu i managementu. Velice to oceňuji! Můj návrat byl hodně rychlý, ale všichni se moc snažili mi pomoci.

  Od té chvíle, co jste začal hrát, HC MOUNTFIELD vyhrává. Myslíte si, že na tom máte podíl?
  (usmívá se) Udělal jsem pár chyb, to ano. Očekávání na mne bylo asi veliké, kluci už byli trochu ve stresu z proher. Občas si s hráči pokecáme anglicky, děláme srandičky a budu jen rád, když jim pomohu nahoru.

  Jak se těšíte na další hráče z NHL, kteří vám mají pomoci?
  Ano. Už jsou tady s námi a trénují. Určitě nám v zápasech pomohou, jsou to dobří hokejisti a myslím si, že jsou nadšeni z toho, že můžou v Budějovicích taky hrát. Myslím si, že mají chuť vyhrávat.

  Co byste řekl o kvalitě hry HC MOUNTFIELD po dvou odehraných zápasech?
  Je to dobré. Sice tu byly horší časy, kvůli sérii proher, nedávalo se moc gólů. Byl jsem rád, že jsem mohl trénovat celý týden před prvním zápasem. Pro mne je důležité se soustředit a hrát dobře, zápasy si užívat. Poslední naše dvě utkání byla výborná. Když vyhrajete, tak to kluky povzbudí a pomůže to.

  A jste spokojen sám se sebou?
  Hraje se rychle a ostře. Tělo se cítí dobře, ale má hlava je pomalá. Každou hrou se to ale zlepšuje. Nesmím dělat chyby, pak to bude dobré

  Aktuálně na webu

  Začíná druhá čtvrtina ligy. K odvetě přijede Havířov

  dnes, Michal Heřman

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Po vítězném utkání s Benátkami čeká na ČEZ Motor České Budějovice další duel. Na jih Čech přijede v úterý AZ Havířov a tímto zápasem začnou pro oba celky odvety. Zápas v Budvar aréně začne v 17:30.

  SDO: Hrací systém extraligy

  včera, Karel Svoboda

  ČESKÉ BUDĚJOVICE – Hrací systém NOEN extraligy staršího dorostu není úplně jednoduchý, a proto je namístě stručný popis bez některých, zatím nepodstatných, detailů.

  Ptejte se Jakuba Suchánka

  včera, Jaroslav Pešek

  České Budějovice: Je za námi první čtvrtina základní části a je tak nejvyšší čas vystavit jednoho z hráčů otázkám vás fanoušků. Prostor tentokrát dostane urostlý bek Jakub Suchánek, který část otázek zodpoví v Hyde Parku, ty zbylé pak formou klasického offline...

  Aktuality

  Rozhovor: Jakub Babka

  Šest tisíc diváků? To jinde v první lize nezažijete, líčí Babka. Rozhovor k dispozici na iDnes.cz

  včera

  Statistiky po 12.kole

  Kompletní přehled statistik WSM Ligy po 12. kole si můžete prohlédnout na hokejovém potrále hokej.cz

  včera

  Rozhovor: P. Kolmann

  Obránce Petr Kolmann už je zase zpět a prožil parádní obrat zápasu na Kladně. Více si můžete přečíst na stránkách ceskobudejovicky.denik.cz

  9.10.2015
  Archiv aktualit