generální partnerHlavní partneři
Partneři webu

Andrew Ference: Hraje se tady rychle a ostře

14.10.2012, Petr Lundák

Č. B u d ě j o v i c e - Další posila z kanadskoamerické NHL se objevila v Budvar aréně. Před domácími diváky znovu po osmi letech vyjel na led po nedělní páté hodině kanadský obránce Bostonu Bruins Andrew Ference. To on byl hlavním tahákem a lákadlem. Přes čtyři tisícovky diváků ho přivítaly mohutným potleskem, nechyběl od fanoušků i povedený transparent. Držiteli Stanley Cupu dokonce zahráli jeho hymnu vimperští trubači.

Jak jste si užil váš návrat do Čech?
Návrat je dobrý a v našem týmu je legrace. I přes minulé prohry není v týmu cítit žádná frustrace. Dnes jsme hráli dobře. Pro mne je to vzrušující hrát zase v Budějovicích.

A jak vás vůbec přijali spoluhráči. Pamatujete si ještě na někoho od sezony 2004 - 2005?
Samozřejmě se znám s Romanem Turkem. Cítím se tady velice vítaný, všichni jsou na mne milí a v Budějovicích jsou také skvělí fanoušci. Prostě je to parádní podpora od celého týmu i managementu. Velice to oceňuji! Můj návrat byl hodně rychlý, ale všichni se moc snažili mi pomoci.

Od té chvíle, co jste začal hrát, HC MOUNTFIELD vyhrává. Myslíte si, že na tom máte podíl?
(usmívá se) Udělal jsem pár chyb, to ano. Očekávání na mne bylo asi veliké, kluci už byli trochu ve stresu z proher. Občas si s hráči pokecáme anglicky, děláme srandičky a budu jen rád, když jim pomohu nahoru.

Jak se těšíte na další hráče z NHL, kteří vám mají pomoci?
Ano. Už jsou tady s námi a trénují. Určitě nám v zápasech pomohou, jsou to dobří hokejisti a myslím si, že jsou nadšeni z toho, že můžou v Budějovicích taky hrát. Myslím si, že mají chuť vyhrávat.

Co byste řekl o kvalitě hry HC MOUNTFIELD po dvou odehraných zápasech?
Je to dobré. Sice tu byly horší časy, kvůli sérii proher, nedávalo se moc gólů. Byl jsem rád, že jsem mohl trénovat celý týden před prvním zápasem. Pro mne je důležité se soustředit a hrát dobře, zápasy si užívat. Poslední naše dvě utkání byla výborná. Když vyhrajete, tak to kluky povzbudí a pomůže to.

A jste spokojen sám se sebou?
Hraje se rychle a ostře. Tělo se cítí dobře, ale má hlava je pomalá. Každou hrou se to ale zlepšuje. Nesmím dělat chyby, pak to bude dobré

Aktuálně na webu

Zůstávám i kvůli fanouškům. Chceme tu dostat hokej zase nahoru, říká Kůdela

dnes, Jakub Musil

ČESKÉ BUDĚJOVICE — „Samozřejmě, že mám radost!“ vyhrkl, když jsem se ho zeptal na nový dvouletý kontrakt. Byla na něm vidět spokojenost a nadšení. Jako kdyby ani nepotřeboval volno a rovnou by začal novou a lepší sezónu. Bez sportu nemůže být a čekání na nový...

Hynek Kůdela pokračuje v brance Motoru

včera, Tisková zpráva

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Podepisování smluv s hráči, kteří byli v uplynulém ročníku oporami Motoru, pokračuje. Třiadvacetiletý brankář Hynek Kůdela definitivně přestupuje do Českých Budějovic, kde podepsal smlouvu na dva roky s následnou opcí. V loňském ročníku...

Měl bych Aleše rád zase na pravém křídle, říká Rok Pajič

včera, Lukáš Dvořák

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Kompletní první formace z posledního domácího utkání uplynulého ročníku je v Motoru již pod smlouvou. K Davidu Kuchejdovi přibyli v posledních dnech i Rok Pajič a Daniel Boháč. Právě slovinský centr získal nový dvouletý kontrakt s...

Aktuality

Rob se trefil v repre

Luboš Rob je členem týmu nově rodící se reprezentace dvacítek. Na turnaji v Břeclavi přispěl přesnou trefou k výhře jak proti Finsku, tak proti Slovensku.

13.4.2014

Utkání legend

Česko - Německo 9:5 (5:0, 3:2, 1:3)
Diváci: 2460.
Branky a nahrávky: 2. Zelenka (Kolda, Kucharčík), 11. Bednařík (Ščerban), 11. Žemlička (Zelenka), 13. Ťoupal (Turek, Ščerban), 20. Zelenka (Ščerban), 24. Zelenka (Kucharčík, Žemlička), 26. Turek (Bělohlav, Kučera), 30. Kucharčík (Řezníček, Zelenka), 44. Bělohlav (Turek, Řezníček) – 32. Funk (Hilger, Oswald), 38. Oswald, 41. Funk (Hilger), 42. Funk (Feser), 54. Abstreiter.
Články z akce na jchokej.cz a hokej.cz

5.4.2014

Rob a Pšurný bodovali

Luboš Rob a Roman Pšurný se svými výkony vyšvihli mezi nejlepší v kanadském bodování play-out. Oba nasbírali po dvanácti bodech a za vítězným Babkou z Berouna zaostali o jediný bod. Roman Vráblík skončil mezi obránci třetí.

28.3.2014
Archiv aktualit