generální partnerHlavní partneři
PARTNEŘI WEBU
 • Andrew Ference: Hraje se tady rychle a ostře

  14.10.2012, Petr Lundák

  Č. B u d ě j o v i c e - Další posila z kanadskoamerické NHL se objevila v Budvar aréně. Před domácími diváky znovu po osmi letech vyjel na led po nedělní páté hodině kanadský obránce Bostonu Bruins Andrew Ference. To on byl hlavním tahákem a lákadlem. Přes čtyři tisícovky diváků ho přivítaly mohutným potleskem, nechyběl od fanoušků i povedený transparent. Držiteli Stanley Cupu dokonce zahráli jeho hymnu vimperští trubači.

  Jak jste si užil váš návrat do Čech?
  Návrat je dobrý a v našem týmu je legrace. I přes minulé prohry není v týmu cítit žádná frustrace. Dnes jsme hráli dobře. Pro mne je to vzrušující hrát zase v Budějovicích.

  A jak vás vůbec přijali spoluhráči. Pamatujete si ještě na někoho od sezony 2004 - 2005?
  Samozřejmě se znám s Romanem Turkem. Cítím se tady velice vítaný, všichni jsou na mne milí a v Budějovicích jsou také skvělí fanoušci. Prostě je to parádní podpora od celého týmu i managementu. Velice to oceňuji! Můj návrat byl hodně rychlý, ale všichni se moc snažili mi pomoci.

  Od té chvíle, co jste začal hrát, HC MOUNTFIELD vyhrává. Myslíte si, že na tom máte podíl?
  (usmívá se) Udělal jsem pár chyb, to ano. Očekávání na mne bylo asi veliké, kluci už byli trochu ve stresu z proher. Občas si s hráči pokecáme anglicky, děláme srandičky a budu jen rád, když jim pomohu nahoru.

  Jak se těšíte na další hráče z NHL, kteří vám mají pomoci?
  Ano. Už jsou tady s námi a trénují. Určitě nám v zápasech pomohou, jsou to dobří hokejisti a myslím si, že jsou nadšeni z toho, že můžou v Budějovicích taky hrát. Myslím si, že mají chuť vyhrávat.

  Co byste řekl o kvalitě hry HC MOUNTFIELD po dvou odehraných zápasech?
  Je to dobré. Sice tu byly horší časy, kvůli sérii proher, nedávalo se moc gólů. Byl jsem rád, že jsem mohl trénovat celý týden před prvním zápasem. Pro mne je důležité se soustředit a hrát dobře, zápasy si užívat. Poslední naše dvě utkání byla výborná. Když vyhrajete, tak to kluky povzbudí a pomůže to.

  A jste spokojen sám se sebou?
  Hraje se rychle a ostře. Tělo se cítí dobře, ale má hlava je pomalá. Každou hrou se to ale zlepšuje. Nesmím dělat chyby, pak to bude dobré

  Aktuálně na webu

  V cestě za prvním vítězstvím v baráži teď stojí Piráti Chomutov

  včera, Miroslav Mayer

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — ČEZ Motor nevstoupil do baráže úplně špatně a zatím má na kontě jeden bod. Ovšem v nedělním zápase se utká se soupeřem, se kterým se letos potkával v soutěži po celou sezónu – Piráti Chomutov. V tomto zápase půjde o to, zda Jihočeši udrží...

  Nenapadlo mě puk zahodit, smutní Dušan Žovinec

  před 2 dny, Jaroslav Pešek, Martin Macho

  České Budějovice: Budvar aréna zažila vyrovnaný zápas ve kterém byl hodně vidět i Dušan Žovinec, který se stal hlavním postavou situace předcházející prvnímu gólu zápasu a v prodloužení mohl rozhodnout. Po zápase svolil k tradičnímu rozhovoru.

  Jakub Kovář: Motor si zasloužil minimálně dva body!

  před 2 dny, Pavel Kortus ml.

  Č. Budějovice – Na novinářské tribuně fandil v dresu Motoru domácím bojovníkům, kteří se tvrdě rvali o první body v baráži. Nakonec uhráli s pražskou Slavií pouze bod. "Kluci si zasloužili minimálně dva body, možná i tři," myslí si Jakub Kovář, reprezentační gólman, který...

  Aktuality

  Lístky na Piráty

  V neděli ve 13 hodin se otevřou všechny pokladny před zápasem s Chomutovem. Zbýva cca. 750 vstupenek.

  včera

  Tréninkové aktivity

  Na stránkách mládeže jsou tréninkové aktivity na duben. Zájemci se mohou hlásit.

  včera

  Rozhovor: D.Kuchejda

  Slavia je silný tým, ale chceme vyhrát, tvrdí útočník Motoru David Kuchejda. Více se dočtete na Českobudějovický deník.cz

  před 2 dny
  Archiv aktualit