generální partnerHlavní partneři
Partneři webu

Andrew Ference: Hraje se tady rychle a ostře

14.10.2012, Petr Lundák

Č. B u d ě j o v i c e - Další posila z kanadskoamerické NHL se objevila v Budvar aréně. Před domácími diváky znovu po osmi letech vyjel na led po nedělní páté hodině kanadský obránce Bostonu Bruins Andrew Ference. To on byl hlavním tahákem a lákadlem. Přes čtyři tisícovky diváků ho přivítaly mohutným potleskem, nechyběl od fanoušků i povedený transparent. Držiteli Stanley Cupu dokonce zahráli jeho hymnu vimperští trubači.

Jak jste si užil váš návrat do Čech?
Návrat je dobrý a v našem týmu je legrace. I přes minulé prohry není v týmu cítit žádná frustrace. Dnes jsme hráli dobře. Pro mne je to vzrušující hrát zase v Budějovicích.

A jak vás vůbec přijali spoluhráči. Pamatujete si ještě na někoho od sezony 2004 - 2005?
Samozřejmě se znám s Romanem Turkem. Cítím se tady velice vítaný, všichni jsou na mne milí a v Budějovicích jsou také skvělí fanoušci. Prostě je to parádní podpora od celého týmu i managementu. Velice to oceňuji! Můj návrat byl hodně rychlý, ale všichni se moc snažili mi pomoci.

Od té chvíle, co jste začal hrát, HC MOUNTFIELD vyhrává. Myslíte si, že na tom máte podíl?
(usmívá se) Udělal jsem pár chyb, to ano. Očekávání na mne bylo asi veliké, kluci už byli trochu ve stresu z proher. Občas si s hráči pokecáme anglicky, děláme srandičky a budu jen rád, když jim pomohu nahoru.

Jak se těšíte na další hráče z NHL, kteří vám mají pomoci?
Ano. Už jsou tady s námi a trénují. Určitě nám v zápasech pomohou, jsou to dobří hokejisti a myslím si, že jsou nadšeni z toho, že můžou v Budějovicích taky hrát. Myslím si, že mají chuť vyhrávat.

Co byste řekl o kvalitě hry HC MOUNTFIELD po dvou odehraných zápasech?
Je to dobré. Sice tu byly horší časy, kvůli sérii proher, nedávalo se moc gólů. Byl jsem rád, že jsem mohl trénovat celý týden před prvním zápasem. Pro mne je důležité se soustředit a hrát dobře, zápasy si užívat. Poslední naše dvě utkání byla výborná. Když vyhrajete, tak to kluky povzbudí a pomůže to.

A jste spokojen sám se sebou?
Hraje se rychle a ostře. Tělo se cítí dobře, ale má hlava je pomalá. Každou hrou se to ale zlepšuje. Nesmím dělat chyby, pak to bude dobré

Aktuálně na webu

Motor pokračuje v druhé části přípravy, v úterý začal na ledě

dnes, Pavel Kortus ml.

Č. Budějovice – Hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice zahájili v pondělí druhou část přípravy na novou sezonu v první lize. Po pondělním rozebrání výstroje a krátkém tréninku vyjeli v úterý hokejisté poprvé po dovolené na led.

Dotazník - Emil Švec: Prý jsem podobný tenistovi Tsongovi

včera, Redakce

Před pár dny oslavil urostlý útočník ČEZ Motor Emil Švec dvacáté narozeniny. Loni stihnul odehrát kromě zápasů za juniorku i pět prvoligových utkání, letos má jasný cíl - stát se stálou součástí kádru trenéra Rosola. V juniorech dokázal sbírat takřka bod na zápas.

Dotazník - Nejlepší relaxace? Na gauči obletovaný manželkou, směje se Vráblík

před 2 dny, Redakce

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Tři branky v jednom utkání, to se obránci poštěstí málokdy. Proto je také hattrick pro Romana Vráblíka jedním z hokejových okamžiků, na který jen tak nezapomene. Co si asi po onom zápase dal k večeři, jak relaxoval a jaký oblíbený film si asi...

Hráči bez smlouvy

Z hráčů bez smlouvy zůstává v přípravě Motoru Ferebauer, Krcho byl po první části vyřazen, Trummer je na zkoušce v Havl. Brodě.

včera

Hrrr na ně!

Lubomír Man, autor úspěšné knihy S devatenáctkou do Bernu, vydal další román a Marken.cz ho nabízí jako jediný na trhu. Jde o druhé vydání titulu Hrrr na ně!, knize o hledání poctivosti a fair play nejen ve sportu, ale i v životě.

17.7.2014

Přibyl stříbrný na MS!

Jednadvacetiletý útočník Adam Přibyl dnes získal na mistrovství světa v inline hokeji stříbrnou medaili. Česká reprezentace totiž prohrála ve finále s USA 0:5, a tak si ze šampionátu přivezla druhé místo.

13.7.2014
Archiv aktualit