PARTNEŘI WEBU
 • Andrew Ference: Hraje se tady rychle a ostře

  14.10.2012, Petr Lundák

  Č. B u d ě j o v i c e - Další posila z kanadskoamerické NHL se objevila v Budvar aréně. Před domácími diváky znovu po osmi letech vyjel na led po nedělní páté hodině kanadský obránce Bostonu Bruins Andrew Ference. To on byl hlavním tahákem a lákadlem. Přes čtyři tisícovky diváků ho přivítaly mohutným potleskem, nechyběl od fanoušků i povedený transparent. Držiteli Stanley Cupu dokonce zahráli jeho hymnu vimperští trubači.

  Jak jste si užil váš návrat do Čech?
  Návrat je dobrý a v našem týmu je legrace. I přes minulé prohry není v týmu cítit žádná frustrace. Dnes jsme hráli dobře. Pro mne je to vzrušující hrát zase v Budějovicích.

  A jak vás vůbec přijali spoluhráči. Pamatujete si ještě na někoho od sezony 2004 - 2005?
  Samozřejmě se znám s Romanem Turkem. Cítím se tady velice vítaný, všichni jsou na mne milí a v Budějovicích jsou také skvělí fanoušci. Prostě je to parádní podpora od celého týmu i managementu. Velice to oceňuji! Můj návrat byl hodně rychlý, ale všichni se moc snažili mi pomoci.

  Od té chvíle, co jste začal hrát, HC MOUNTFIELD vyhrává. Myslíte si, že na tom máte podíl?
  (usmívá se) Udělal jsem pár chyb, to ano. Očekávání na mne bylo asi veliké, kluci už byli trochu ve stresu z proher. Občas si s hráči pokecáme anglicky, děláme srandičky a budu jen rád, když jim pomohu nahoru.

  Jak se těšíte na další hráče z NHL, kteří vám mají pomoci?
  Ano. Už jsou tady s námi a trénují. Určitě nám v zápasech pomohou, jsou to dobří hokejisti a myslím si, že jsou nadšeni z toho, že můžou v Budějovicích taky hrát. Myslím si, že mají chuť vyhrávat.

  Co byste řekl o kvalitě hry HC MOUNTFIELD po dvou odehraných zápasech?
  Je to dobré. Sice tu byly horší časy, kvůli sérii proher, nedávalo se moc gólů. Byl jsem rád, že jsem mohl trénovat celý týden před prvním zápasem. Pro mne je důležité se soustředit a hrát dobře, zápasy si užívat. Poslední naše dvě utkání byla výborná. Když vyhrajete, tak to kluky povzbudí a pomůže to.

  A jste spokojen sám se sebou?
  Hraje se rychle a ostře. Tělo se cítí dobře, ale má hlava je pomalá. Každou hrou se to ale zlepšuje. Nesmím dělat chyby, pak to bude dobré

  Aktuálně na webu

  Dospěje i třetí letošní utkání s Litoměřicemi do nájezdů?

  dnes, Matěj Mayer

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Jihočeši sice vybojovali tři body v každém z posledních třech duelů, s předvedenou hrou přesto spokojeni nejsou. Důležitý zápas čeká svěřence Petra Rosola ve středu, kdy se Motoru postaví do cesty HC Stadion Litoměřice, partnerský klub...

  Lukáš Květoň věří v sílu slabších. Každý soupeř chce vyhrát, říká

  včera, Imrich Hrabovský

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Ačkoliv se mnohým mohl zdát nynější soupeř málo atraktivní, Motoráky nečekalo nic jednoduchého. Ve dvacátém osmém kole totiž doma přivítali Jestřáby z Prostějova a už v úvodní pasáži utkání museli dotahovat ztrátu....

  CEB - PRO 4:2 - Ubojované vítězství nad Prostějovem

  včera, Filip Kortus

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Nelehké utkání proti Prostějovu ČEZ Motor zvládl a připsal si další tři body. Vítězství se nerodilo lehce. Od deváté minuty Jestřábi vedli po brance Venkrbce, jenže budějovický obránce Jakub Suchánek dvěma brankami otočil vývoj skóre. Třetí...

  Aktuality

  Po Benátkách

  Na jchokej.cz hovořil Lukáš Květoň, na jcted.cz zase Josef Mikyska.

  27.11.2015

  Statistiky po polovině

  Webový portál hokej.cz přinesl souhrnné statistiky po první polovině WSM ligy za rok 2015/2016.

  27.11.2015

  Rozhovor: R. Bělohlav

  Dostáváme moc gólů, říká před duelem s Benátkami Radek Bělohlav v rozhovoru pro českobudějovický.deník.cz

  25.11.2015
  Archiv aktualit