generální partnerHlavní partneři
PARTNEŘI WEBU
 • Andrew Ference: Hraje se tady rychle a ostře

  14.10.2012, Petr Lundák

  Č. B u d ě j o v i c e - Další posila z kanadskoamerické NHL se objevila v Budvar aréně. Před domácími diváky znovu po osmi letech vyjel na led po nedělní páté hodině kanadský obránce Bostonu Bruins Andrew Ference. To on byl hlavním tahákem a lákadlem. Přes čtyři tisícovky diváků ho přivítaly mohutným potleskem, nechyběl od fanoušků i povedený transparent. Držiteli Stanley Cupu dokonce zahráli jeho hymnu vimperští trubači.

  Jak jste si užil váš návrat do Čech?
  Návrat je dobrý a v našem týmu je legrace. I přes minulé prohry není v týmu cítit žádná frustrace. Dnes jsme hráli dobře. Pro mne je to vzrušující hrát zase v Budějovicích.

  A jak vás vůbec přijali spoluhráči. Pamatujete si ještě na někoho od sezony 2004 - 2005?
  Samozřejmě se znám s Romanem Turkem. Cítím se tady velice vítaný, všichni jsou na mne milí a v Budějovicích jsou také skvělí fanoušci. Prostě je to parádní podpora od celého týmu i managementu. Velice to oceňuji! Můj návrat byl hodně rychlý, ale všichni se moc snažili mi pomoci.

  Od té chvíle, co jste začal hrát, HC MOUNTFIELD vyhrává. Myslíte si, že na tom máte podíl?
  (usmívá se) Udělal jsem pár chyb, to ano. Očekávání na mne bylo asi veliké, kluci už byli trochu ve stresu z proher. Občas si s hráči pokecáme anglicky, děláme srandičky a budu jen rád, když jim pomohu nahoru.

  Jak se těšíte na další hráče z NHL, kteří vám mají pomoci?
  Ano. Už jsou tady s námi a trénují. Určitě nám v zápasech pomohou, jsou to dobří hokejisti a myslím si, že jsou nadšeni z toho, že můžou v Budějovicích taky hrát. Myslím si, že mají chuť vyhrávat.

  Co byste řekl o kvalitě hry HC MOUNTFIELD po dvou odehraných zápasech?
  Je to dobré. Sice tu byly horší časy, kvůli sérii proher, nedávalo se moc gólů. Byl jsem rád, že jsem mohl trénovat celý týden před prvním zápasem. Pro mne je důležité se soustředit a hrát dobře, zápasy si užívat. Poslední naše dvě utkání byla výborná. Když vyhrajete, tak to kluky povzbudí a pomůže to.

  A jste spokojen sám se sebou?
  Hraje se rychle a ostře. Tělo se cítí dobře, ale má hlava je pomalá. Každou hrou se to ale zlepšuje. Nesmím dělat chyby, pak to bude dobré

  Aktuálně na webu

  VIDEO: Závěrečná děkovačka a rozhovor s Josefem Strakou

  dnes, Jakub Musil

  BENÁTKY NAD JIZEROU — Tohle Benátky dlouho nezažily. Promrzlý zimní stadion, který je zvyklý na průměrnou návštěvu tří stovek lidí, naprosto obsadili českobudějovičtí fandové. Nezasvěcený pozorovatel by si musel myslet, že doma jsou tu právě oni. Benátečtí...

  Benátky kousaly, ale postup je zasloužený, myslí si Žovinec

  včera, Pavel Kortus ml.

  Benátky nad Jizerou - Při absenci Muchy byl jedním z nejvytěžovanějších beků. V závěru oslabení tři na pět inkasoval tvrdou ránu, přesto zatnul zuby a o pár vteřin později rozhodl svým gólem o výhře a postupu Motoru. "Je zasloužený," myslí si dvaadvacetiletý obránce Dušan...

  Rezervace na semifinále od pondělí, předprodej v neděli

  včera, Klub

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — První vítězná série play-off od znovuzrození Motoru a od roku 2008 v Českých Budějovicích je skutečností. Fandové se tak můžou těšit na semifinálové bitvy s Třebíčí. Ty vypuknou na domácím ledě v pondělí 9. a v úterý 10. března. Internetová...

  Aktuality

  Čtvrtfinále, 6. zápasy

  Ústí nad Labem - Chomutov 1:6, konečný stav série 2:4.
  Kladno - Jihlava 2:3, stav série 3:3.

  včera

  Tréninkové aktivity

  Na stránkách mládeže najdete v Tréninkových aktivitách program na březen.

  před 3 dny

  Čtvrtfinále, 5. zápasy

  Jihlava - Kladno 1:2p (stav série: 2:3)
  Chomutov - Ústí nad Labem 2:3p (stav série: 3:2)

  26.2.2015
  Archiv aktualit