generální partnerHlavní partneři
PARTNEŘI WEBU
 • Andrew Ference: Hraje se tady rychle a ostře

  14.10.2012, Petr Lundák

  Č. B u d ě j o v i c e - Další posila z kanadskoamerické NHL se objevila v Budvar aréně. Před domácími diváky znovu po osmi letech vyjel na led po nedělní páté hodině kanadský obránce Bostonu Bruins Andrew Ference. To on byl hlavním tahákem a lákadlem. Přes čtyři tisícovky diváků ho přivítaly mohutným potleskem, nechyběl od fanoušků i povedený transparent. Držiteli Stanley Cupu dokonce zahráli jeho hymnu vimperští trubači.

  Jak jste si užil váš návrat do Čech?
  Návrat je dobrý a v našem týmu je legrace. I přes minulé prohry není v týmu cítit žádná frustrace. Dnes jsme hráli dobře. Pro mne je to vzrušující hrát zase v Budějovicích.

  A jak vás vůbec přijali spoluhráči. Pamatujete si ještě na někoho od sezony 2004 - 2005?
  Samozřejmě se znám s Romanem Turkem. Cítím se tady velice vítaný, všichni jsou na mne milí a v Budějovicích jsou také skvělí fanoušci. Prostě je to parádní podpora od celého týmu i managementu. Velice to oceňuji! Můj návrat byl hodně rychlý, ale všichni se moc snažili mi pomoci.

  Od té chvíle, co jste začal hrát, HC MOUNTFIELD vyhrává. Myslíte si, že na tom máte podíl?
  (usmívá se) Udělal jsem pár chyb, to ano. Očekávání na mne bylo asi veliké, kluci už byli trochu ve stresu z proher. Občas si s hráči pokecáme anglicky, děláme srandičky a budu jen rád, když jim pomohu nahoru.

  Jak se těšíte na další hráče z NHL, kteří vám mají pomoci?
  Ano. Už jsou tady s námi a trénují. Určitě nám v zápasech pomohou, jsou to dobří hokejisti a myslím si, že jsou nadšeni z toho, že můžou v Budějovicích taky hrát. Myslím si, že mají chuť vyhrávat.

  Co byste řekl o kvalitě hry HC MOUNTFIELD po dvou odehraných zápasech?
  Je to dobré. Sice tu byly horší časy, kvůli sérii proher, nedávalo se moc gólů. Byl jsem rád, že jsem mohl trénovat celý týden před prvním zápasem. Pro mne je důležité se soustředit a hrát dobře, zápasy si užívat. Poslední naše dvě utkání byla výborná. Když vyhrajete, tak to kluky povzbudí a pomůže to.

  A jste spokojen sám se sebou?
  Hraje se rychle a ostře. Tělo se cítí dobře, ale má hlava je pomalá. Každou hrou se to ale zlepšuje. Nesmím dělat chyby, pak to bude dobré

  Aktuálně na webu

  Statistikám juniorů po základní části vévodí Ladislav Marek

  včera, Matěj Mayer

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Čtvrtečním zápasem na Kladně skončila pro hráče juniorského týmu základní část, ve které sehráli celkem 44 duelů. Pojďme se nyní podívat na to, jak se dařilo jednotlivým hráčům. V posledních zápasech mužstvo táhli především hráči A-týmu,...

  MDO: CEB - LET 5:3 - Mladší dorost oplatil Letňanům vysokou porážku

  včera, Filip Kortus

  Další důležitý zápas o jednu postupovou příčku do play - off mladší dorost vyhrál a odskočil soupeři z hlavního města na rozdíl sedmi bodů. Další konkurent v boji o vrchol sezony Jihlava prohrála na ledě Liberce na nájezdy, tudíž Jihočeši vedou tabulku o dva body. Právě Jihlava...

  Chomutov má své jisté a Jihočeši potřebují body

  včera, Jaroslav Pešek

  České Budějovice: Motor se potýká s mírně zhoršenou formou a řadou zranění. I tak je ale důležité bodovat v každém zápase, protože vršek tabulky je velmi vyrovnaný a každý chce pro play-off co nejlepší výchozí pozici. Motor může skončit druhý, ale snadno také až pátý. Co...

  Aktuality

  Tréninkové aktivity

  Na stránkách mládeže jsou již tréninkové aktivity na měsíc únor. Zájemci se mohou začít hlásit.

  před 2 dny

  Články o motorácích

  Na on-line verzi deníku je rozhovor s Jánem Muchou, portál jchokej.cz zase hovořil s Michalem Švihálkem.

  před 2 dny

  Souhrn 49. kolo

  Třebíč - Kadaň 3:1
  Jihlava - Most 5:0
  Šumperk - Chomutov 3:7
  Prostějov - Ústí nad Labem 1:5
  Kladno - Havlíčkův Brod 4:1
  Litoměřice - Benátky nad Jizerou 2:4
  České Budějovice - Havířov 3:2 v prodl.

  před 2 dny
  Archiv aktualit