PARTNEŘI WEBU
 • Andrew Ference: Hraje se tady rychle a ostře

  14.10.2012, Petr Lundák

  Č. B u d ě j o v i c e - Další posila z kanadskoamerické NHL se objevila v Budvar aréně. Před domácími diváky znovu po osmi letech vyjel na led po nedělní páté hodině kanadský obránce Bostonu Bruins Andrew Ference. To on byl hlavním tahákem a lákadlem. Přes čtyři tisícovky diváků ho přivítaly mohutným potleskem, nechyběl od fanoušků i povedený transparent. Držiteli Stanley Cupu dokonce zahráli jeho hymnu vimperští trubači.

  Jak jste si užil váš návrat do Čech?
  Návrat je dobrý a v našem týmu je legrace. I přes minulé prohry není v týmu cítit žádná frustrace. Dnes jsme hráli dobře. Pro mne je to vzrušující hrát zase v Budějovicích.

  A jak vás vůbec přijali spoluhráči. Pamatujete si ještě na někoho od sezony 2004 - 2005?
  Samozřejmě se znám s Romanem Turkem. Cítím se tady velice vítaný, všichni jsou na mne milí a v Budějovicích jsou také skvělí fanoušci. Prostě je to parádní podpora od celého týmu i managementu. Velice to oceňuji! Můj návrat byl hodně rychlý, ale všichni se moc snažili mi pomoci.

  Od té chvíle, co jste začal hrát, HC MOUNTFIELD vyhrává. Myslíte si, že na tom máte podíl?
  (usmívá se) Udělal jsem pár chyb, to ano. Očekávání na mne bylo asi veliké, kluci už byli trochu ve stresu z proher. Občas si s hráči pokecáme anglicky, děláme srandičky a budu jen rád, když jim pomohu nahoru.

  Jak se těšíte na další hráče z NHL, kteří vám mají pomoci?
  Ano. Už jsou tady s námi a trénují. Určitě nám v zápasech pomohou, jsou to dobří hokejisti a myslím si, že jsou nadšeni z toho, že můžou v Budějovicích taky hrát. Myslím si, že mají chuť vyhrávat.

  Co byste řekl o kvalitě hry HC MOUNTFIELD po dvou odehraných zápasech?
  Je to dobré. Sice tu byly horší časy, kvůli sérii proher, nedávalo se moc gólů. Byl jsem rád, že jsem mohl trénovat celý týden před prvním zápasem. Pro mne je důležité se soustředit a hrát dobře, zápasy si užívat. Poslední naše dvě utkání byla výborná. Když vyhrajete, tak to kluky povzbudí a pomůže to.

  A jste spokojen sám se sebou?
  Hraje se rychle a ostře. Tělo se cítí dobře, ale má hlava je pomalá. Každou hrou se to ale zlepšuje. Nesmím dělat chyby, pak to bude dobré

  Aktuálně na webu

  Věřím, že jsem na správném místě, usmívá se Angelo Esposito

  dnes, Jaroslav Pešek

  České Budějovice: Dlouho volali budějovičtí fanoušci po kanadské posile. Letos se jim dostalo hned dvou. Po řízném obránci Fillmanovi přichází i posila do útočných řad. Angelo...

  Dva nejúspěšnější jihočeské kluby proti sobě! Motor jede do Tábora

  dnes, Jaroslav Pešek

  Už zítra mají budějovičtí hokejisté na programu další zajímavé střetnutí v rámci přípravy. Tentokrát zajíždí do Tábora, aby zde svedli souboj s jedním z nejsilnějších týmů druhé ligy. Zápas to jistě bude zajímavý, už jen z toho důvodu, že se proti sobě postaví hráči, kteří se...

  JUN: Hrací systém DHL extraligy

  dnes, Karel Svoboda

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Nová sezóna již klepe na dveře, přípravné zápasy mládežnických celků jsou v plném proudu. Tento týden začíná všem týmům extraligový program a tak zde postupně představíme hrací systémy soutěží. Jako první tedy uvádíme DHL extraligu juniorů.

  Aktuality

  Kondelík do zámoří

  Navzdory svému rozhodnutí zůstat na jihu Čech se nakonec talentovaný 16letý útočník Jáchym Kondelík vydává za moře. Působit bude v Muskegonu Lumberjacks hrající USHL, odkud bude mít možnost v budoucnu přejí na univerzitu. Stejnou soutěž v minulosti hráli i M. Hanzal, Gulaš či Chábera.

  včera

  Prokeš do Benátek

  Radek Prokeš zřejmě nezačne sezonu v Táboře, ale ve WSM lize. Na týdenní zkoušku míří do Benátek nad Jizerou, kde se potká s loňskými spoluhráči Mikyskou a Kolmannem.

  před 3 dny

  Točík a Žáček za Servis

  Jasno už je také o budoucnosti posledních vyřazených hráčů. Útočník Dominik Točík a obránce Josef Žáček mají vyřízené střídavé starty do druholigového David Servisu.

  25.8.2016
  Archiv aktualit