generální partnerHlavní partneři
PARTNEŘI WEBU
  • Andrew Ference: Hraje se tady rychle a ostře

14.10.2012, Petr Lundák

Č. B u d ě j o v i c e - Další posila z kanadskoamerické NHL se objevila v Budvar aréně. Před domácími diváky znovu po osmi letech vyjel na led po nedělní páté hodině kanadský obránce Bostonu Bruins Andrew Ference. To on byl hlavním tahákem a lákadlem. Přes čtyři tisícovky diváků ho přivítaly mohutným potleskem, nechyběl od fanoušků i povedený transparent. Držiteli Stanley Cupu dokonce zahráli jeho hymnu vimperští trubači.

Jak jste si užil váš návrat do Čech?
    Návrat je dobrý a v našem týmu je legrace. I přes minulé prohry není v týmu cítit žádná frustrace. Dnes jsme hráli dobře. Pro mne je to vzrušující hrát zase v Budějovicích.

A jak vás vůbec přijali spoluhráči. Pamatujete si ještě na někoho od sezony 2004 - 2005?
    Samozřejmě se znám s Romanem Turkem. Cítím se tady velice vítaný, všichni jsou na mne milí a v Budějovicích jsou také skvělí fanoušci. Prostě je to parádní podpora od celého týmu i managementu. Velice to oceňuji! Můj návrat byl hodně rychlý, ale všichni se moc snažili mi pomoci.

Od té chvíle, co jste začal hrát, HC MOUNTFIELD vyhrává. Myslíte si, že na tom máte podíl?
    (usmívá se) Udělal jsem pár chyb, to ano. Očekávání na mne bylo asi veliké, kluci už byli trochu ve stresu z proher. Občas si s hráči pokecáme anglicky, děláme srandičky a budu jen rád, když jim pomohu nahoru.

Jak se těšíte na další hráče z NHL, kteří vám mají pomoci?
    Ano. Už jsou tady s námi a trénují. Určitě nám v zápasech pomohou, jsou to dobří hokejisti a myslím si, že jsou nadšeni z toho, že můžou v Budějovicích taky hrát. Myslím si, že mají chuť vyhrávat.

Co byste řekl o kvalitě hry HC MOUNTFIELD po dvou odehraných zápasech?
    Je to dobré. Sice tu byly horší časy, kvůli sérii proher, nedávalo se moc gólů. Byl jsem rád, že jsem mohl trénovat celý týden před prvním zápasem. Pro mne je důležité se soustředit a hrát dobře, zápasy si užívat. Poslední naše dvě utkání byla výborná. Když vyhrajete, tak to kluky povzbudí a pomůže to.

A jste spokojen sám se sebou?
    Hraje se rychle a ostře. Tělo se cítí dobře, ale má hlava je pomalá. Každou hrou se to ale zlepšuje. Nesmím dělat chyby, pak to bude dobré

Aktuálně na webu

Dotazník - Tomáš Guman si ve volném čase rád zahraje na kytaru

dnes, Michal Špírek

Dalším mladíkem, který by rád v sezóně zaznamenal nějaký ten start za A tým, je útočník Tomáš Guman. Tomu imponují šikovní útočníci Patrick Kane a Tyler Seguin.

Ukončení LP základen v Hopsárium

před 3 dny, Klub

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Dne 24.6.2015 se uskutečnila akce základen v HOPSÁRIUM SVĚT RODINNÉ ZÁBAVY k ukončení letní přípravy.

V Roudném proběhne fotbalová exhibice hokejistů z jihu Čech

1.7.2015, Matěj Mayer

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Skupina jihočeských hokejistů se rozhodla pomoci dobré věci a v sobotu 11. července uspořádá fotbalovou exhibici v Roudném. Její kompletní výtěžek bude věnován na rehabilitační péči osmnáctiletému Pavlu Hronkovi, který ochrnul na spodní část...

Dresy pro charitu

Už ve čtvrtek 2.7. večer končí aukce originálních reprezentačních dresů z MS 2015 v Praze Alexandera Saláka a Jiřího Novotného, na dresech je podepsána většina hráčů z MS 2015 včetně Jaromíra Jágra. Veškerý výtěžek dražby poputuje k Pavlu Hronkovi na potřebnou rehabilitační léčbu. Více zde nanohoubeznohou.cz.

1.7.2015

Hokejisté zpět ve škole

Naši hokejisté dnes předávali vysvědčení na Základní škole Grünwaldova. Více se dozvíte na stránkách budějcké drbny.cz

30.6.2015

Pavel Vlašic má 50!

Jubilejní 50. narozeniny slaví 29. června populární masér a kustod Pavel Vlašic! V Motoru působí už 25. sezonu, tedy polovinu života! Pominout nelze ani jeho působení u reprezentace ve slavných zlatých dobách. Na jeho hlášky a improvizace nezapomene leckterý hráč ani trenér. Gratulujeme a přejeme hodně zdraví!

29.6.2015
    Archiv aktualit