17.11.2017, Marek Baloun

Boj jihu proti severu! Do Budvar arény míří Ústí nad Labem!

Reprezentační přestávka je minulostí a Motor opět startuje do plných otáček. Zatímco ve venkovních utkáních se Budějovicím nedaří, doma stále drží neporaženost, kterou potvrdil v posledním domácím utkání, když se do Budvar arény po jedenácti letech vrátil Vsetín. Teď na jih Čech míří Ústí nad Labem a pokud chcete domácí celek podpořit, dorazte na značky už tuto sobotu v 17:00! Lístky si můžete koupit zde, a pokud se nemůžete dostat do arény, můžete utkání sledovat skrze placený stream nebo bezplatný textový přenos.

Náš soupeř – HC Slovan Ústí nad Labem

Ústí nezačalo sezónu zrovna nejlépe. Už v prvním utkání jej porazil poměrem 5:2 nováček ligy Vsetín, po dvou výhrách pak Severočechy čekala studená sprcha v podobě pětizápasové šňůry bez zisku jediného bodu. Postupem času se ale dostali do varu a i když jejich bilance spíše připomíná horskou dráhu, odehrává Ústí slušná utkání. To se ale ani trochu nedá říct o jejich posledním střetu před reprezentační pauzou. Slovan vyjel na zteč do slávistického Edenu a už po čtyřiceti minutách z toho bylo kruté skóre 7:0 pro domácí. Utkání nakonec pro Pražany skončilo 8:1. Ani první utkání po přestávce pro Slovan nebylo vítězné. Na jejich půdu přijel Havířov, který si také domů odvezl tři body za výhru 2:0. Achillovou patou Slovanu byla absence využití početních výhod, když jich od Havířova měl poskytnutých hned deset.

Ačkoliv by se to z tabulky nemuselo zdát, Ústí dominuje celoligové tabulce produktivity. V první desítce má hned tři své zástupce a to jen proto, že desátý Tomáš Divíšek z Prostějova předběhl obránce Davida Bernada počtem vstřelených branek. Nejlepším hráčem Ústí je Antonín Melka s jedenácti trefami a třinácti asistencemi. Hned za ním, se stejným počtem bodů, ale s deseti brankami a čtrnácti nahrávkami, je Jaroslav Roubík. Trojici pak uzavírá Daniel Vrdlovec na šestém místě, který si na svou pažbu udělal osm gólových a třináct asistenčních zářezů.

Sestava Ústí z posledního utkání (proti Havířovu):

J. Růžička – Bernad, Kurka, M. Vágner, Husák, Hes, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Smolka – D. Merta, Vrdlovec, Vachovec – Gengel, Najman, P. Kousal – Severa, L. Volf, Sladkovský.

23. kolo

ČEZ Motor České Budějovice

HC Slovan Ústí nad Labem

Sobota 18. listopadu 2017, 17:00, Budvar aréna

Zprávy z Budvar arény

Motor zatím hraje hru dvou tváří. Doma odehrál devět zápasů a byť dva z nich neskončily po šedesáti minutách, nikdy nedovolil soupeřům odvézt z jihu víc než bod. To venkovní střety jsou jiná pohádka. Z posledních pěti venkovních utkání vyhrál jen jedno, když v Prostějově vyhrál zásluhou Luboše Roba v prodloužení 3:2. Jediný další bod pak získal až v posledním utkání, kde na ledě Třebíče prohrál v nastaveném čase 2:1. A tak ačkoliv se drží na slušném třetím místě v tabulce WSM ligy, cenné první místo okupované Karlovými Vary se mu více a více vzdaluje. Aktuálně Motoru chybí šest bodů.

Poslední domácí utkání před reprezentační přestávkou by se dalo z fleku nazvat jedním z nejzajímavějších v dosavadním průběhu sezóny. Po dlouhých jedenácti letech se do Budvar arény opět zajel podívat Vsetín. Během volna tým nelenil a poctivě trénoval. "Pauzu jsme vyplnili tím, že jsme nadále pracovali na novém stylu, na kterém chceme stavět do budoucna. Zaměřili jsme se na praktikování nátlakového hokeje," takto komentoval tréninkové dávky asistent trenéra Luboš Rob. Došlo i na zapracování nováčků do týmů

Sestava Motoru z posledního utkání (proti Třebíči):

Kváča – Pýcha, Kutlák, Kučný, Fillman, Vráblík, F. Novák – Nedorost, Vampola, M. Bárta – Jonák, Rob, Čermák – Heřman, Vlček, Prokeš – Galamboš, Pajič, Beránek.

Jako s každým celkem, i se Slovanem se Motor už stačil letos potkat. Z utkání desátého kola vyšel lépe domácí Slovan, který nedovolil budějovickým střelcům ani jeden gól a sám dal dva.

Předzápasové slovo trenéra Mariana Jelínka

"Chceme vyhrát a napravit špatný herní projev z Třebíče. Ten byl tak tragický, že už snad ani horší být nemůže. Potřebujeme agresivitu, tlak do brány, větší vůli po vítězství, pohyb. Neobešlo se to bez následků, uvidíme, jak si to hráči vezmou k srdci. V sestavě budou určité změny, do hry se vrací Květoň a Pavlin."