03.03.2018, Filip Kortus

Chceme je dorazit, burcuje střelec vítězné branky Vlastimil Dostálek

Havířov - Rozhodl celé utkání, byl po celý zápas vidět. Pětkrát vystřelil na branku, přičemž jednou byl úspěšný a vstřelil rozdílovou branku. Vlastimil Dostálek se stal úhlavní postavou třetího zápasu série proti Havířovu, když se trefil ve druhé třetině za stavu 1:1. Už zítra může Motor ukončit čtvrtfinálovou sérii.

Zvládli jste utkání tak, jak jste si představovali?
Počítali jsme s tím, že Havířov na nás bude chtít nastoupit a zkusit rozhodnout zápas už v prvních minutách. Dostali jsme hned v první minutě nešťastnou branku, ale díky Bohu se nám podařilo vyrovnat ve vlastním oslabení, kdy to Venca parádně proměnil. Dostalo nás to zpátky do hry, zároveň jsme přečkali i jejich přesilovky. Nakonec jsme rozhodli ve výpadech ze středního pásma, trefili jsme si i v přesilovce. Ubojovali jsme to, hráli jsme jako tým a zaslouženě vyhráli.

Klíčová byla první třetina, ve které Havířov neproměnil své šance a v dalších třetinách jste ho už k ničemu nepustili?
Úvodní třetina byla pro celý zápas zlomová. Ustáli jsme ji a zápas se pro nás začal vyvíjet dobrým směrem. Bylo důležité, že jsme se rychle dostali do zápasu, ve druhé třetině jsme odskočili a třetí třetinu odehráli výborně. Skákali jsme do střel, výtečně odbránili oslabení a urvali to.

Vlastimil Dostálek v Havířově

Body: 1 (1+0)
Střely: 5
Zblokované střely: 0
Ice time: 18:10
+/-: +2

Bylo v zápase znát, že si formace sedají a rozumí si?
Například na naší lajně bylo znát, že jsme se v prvních zápasech ještě hledali, protože jsme spolu hráli poprvé. Jak ale jdou zápasy rychle za sebou, tak jsme si na sebe brzy zvykli a je to o něčem jiném. Vše si dokážeme vyříkat, začínáme společně dobře fungovat a nese to ovoce.

Při vítězné brance vám vyšla klička podle představ?
Vampi mě hezky uvolnil, udělal jsem krok a podíval jsem se, kde mám spoluhráče. Všichni byli obsazeni, tak jsem to zkusil vystřelit a odrazilo se to zpátky přímo ke mně. Prvotně jsem chtěl jet za branku, ale viděl jsem brankáře, že se položil a měl tam mezeru. Zkusil jsem zakončit a jsem rád, že to vyšlo.

V závěru jste mohl přidat ještě jednu branku. Bekhendový blafák vám vychytal brankář nebo jste trefil tyčku?
Měl jsem už Dolejše položeného, jenže vyrážečkou vyrazil kotouč mimo. Kdyby to nebylo za stavu 3:1 pro nás, tak by mě to mrzelo mnohem více, ale v tomto případě to nebylo tolik bolestné.

Sérii by bylo ideální ukončit už zítra.
Budeme je chtít dorazit už zítra a jet domu spokojeni s postupem do semifinále v kapse. Stále ale musíme hrát naplno, maximálně se koncentrovat a dotáhnout to do vítězného konce.