25.11.2015, Matěj Mayer

Dvougólový Kuchejda: Kdybychom v úvodu více odskočili, mohlo být hotovo

ČESKÉ BUDĚJOVICE — S Benátkami nad Jizerou ve 26. kole WSM ligy Motor moc práce neměl. Domácí hokejisté si vytvořili v první periodě dvoubrankový náskok, který drželi až do 51. minuty. Tehdy zasadil David Kuchejda v oslabení třetí hřebíček do rakve a ten samý hráč se o chvíli později radoval ještě jednou. Motor si tak připsal tři body za výhru 4:1. „V takových chvílích se utváří charakter mužstva, že zabere i za stavu 2:0, a ne pouze, když se vede o osm gólů,“ říká muž zápasu.

Davide, jak byste zhodnotil dnešní utkání?
Do zápasu jsme vstoupili přesně podle našich představ a po krásných akcích naší druhé lajny jsme rychle vedli 2:0. I ostatní lajny měly hodně šancí, a kdybychom v první třetině odskočili třeba na 4:0, tak mohlo být po zápase. Bohužel se tak nestalo.

Druhá třetina se vám moc nepovedla, ale ve třetí už jste se opět zvedli.
Ano, druhá část nebyla vůbec dobrá, trošku jsme v ní povolili. Ve třetí třetině David Gába výborně chytil ve druhé minutě prakticky úplně jasný gól. Podržel nás, to nás nakoplo a vzápětí potom jsme dali třetí gól.

Do 51. minuty jste vedli „jen“ o dvě branky, to nebyl úplně bezpečný náskok, souhlasíte?
Snažili jsme se hlavně gól nedostat, ale když branku dáme a odskočíme, tak je to samozřejmě vždycky lepší. Jsou a budou takové zápasy, že můžeme vyhrát třeba jenom 1:0. V takových chvílích se utváří charakter mužstva, že zabere i za stavu 2:0, a ne pouze, když se vede o osm gólů.

Sám jste dal velice důležitý třetí gól v oslabení. Jak se akce seběhla?
Akce začala Dušanem Žovincem, který projel celé hřiště, obskočil beka a šel rovnou do brány. Já jsem tam potom vyražený puk zasunul, skončil jsem za brankovou čarou i s pukem. Byla to rozhodně krásná akce Dušana.

Pět minut před koncem jste přidal další branku díky důrazu na brankovišti. Jak si ceníte druhého zásahu?
Jakub Babka byl za bránou, já jsem se tam nehnal, protože jsme se v tu chvíli snažili hrát hlavně dozadu. On vybojoval puk, měl na sobě tři hráče, objel bránu a já jsem na něj zařval, ať mi přihraje. Kuba mi to hodil a já jsem puk nadvakrát dotlačil do brány, respektive puk přeskočil gólmana a skončil těsně za brankovou čarou. Určitě jsem za ten gól rád.

Proti Benátkám jste zaznamenal své trefy číslo pět a šest v letošní sezoně. Jak jste s tímto výsledkem spokojen vzhledem k tomu, že často rotujete lajnami?
Za dva góly jsem samozřejmě rád. Každopádně mužstvo máme namakaný, nabušený, nikdo nesmí nic vypustit. Ano, je to tak, že je tady spousta hráčů a každý musí makat, aby si místo vydřel. Když mě trenér dá do čtvrtý, hraju ve čtvrtý, když mě dá do první, hraju v první. Člověk nad tím nesmí takhle přemýšlet. Samozřejmě je vždycky dobrý, když hrajete s někým, s kým si rozumíte.

Dnes jste nastoupil s Josefem Mikyskou a Michalem Švihálkem, jak s nimi si rozumíte?
S Mikym a se Švihasem jsme začínali sezonu. Hráli jsme spolu velmi dobře a byla škoda, že se potom Miky zranil, ale to prostě k hokeji patří. Přivítal jsem, že nás trenér dal opět k sobě. S těmito dvěma se mi hraje naprosto suprově!

V pátek vás čeká venkovní zápas v Havířově. Jak se na něj připravit?
Zítra potrénujeme, řekneme si něco k dnešnímu zápasu a určitě rozebereme Havířov. Rozhodně tam nemůžeme jet s tím, že vyhrajeme 10:8 nebo podobně. Musíme opět vycházet z obrany, čekat na šance a jet si prostě pro tři body. Jakýkoliv bod z venku je dobrý, ale máme natolik kvalitní mužstvo, že tři body by měly být naší povinností.