10.03.2012, Pavel Kortus ml.

Gulaš: Faul to byl, ale ne na trest do konce utkání!

L i b e r e c - Výborný zápas, který nakonec Jihočeši otočili ve třetí třetině nedohrál Milan Gulaš. V úvodní třetině dostal za tvrdý faul na Michala Bulíře trest na 5 minut + do konce utkání. Ze zápasu odstoupil i Bulíř. Českobudějovický forvard ale na svoji obhajobu říká. "Stál s hlavou čtyři vteřiny dole, a pak ten zákrok vypadal hrůzostrašně. Ale faul to byl, to je jasné," řekl po utkání českobudějovický forvard.

Váš střet nebyl z novinářské tribuny příliš vidět. Jak se tedy celý seběhl?
Hráč, který hraje extraligu a má čtyři vteřiny hlavu dole, tak musí očekávat náraz. Navíc on se v momentu, kdy jsem ho trefil, ještě otočil. Bylo to na Bulíře, který v prvním zápase dal hattrick, ale nebyl v tom žádný úmysl. Ale nebudeme si nic nalhávat – faul to byl. Ale je to play off a tam se tvrdými zákroky nešetří.

Loket tam nebyl?
Určitě ne! Já jsem do toho nešel ani moc natvrdo, pouze jsem ho chtěl dohrát. Říkám to na svoji obhajobu, ale stál s hlavou čtyři vteřiny a pak ten zákrok vypadal hrůzostrašně. Ale faul to byl, to je jasné.

Myslíte, že to bylo na 5 minut + do konce?
Myslím, že ne. Proto jsem se hádal s rozhodčíma. Doufám, že nyní se to nebude řešit před disciplinárkou a nebude následovat další trest. Musím se na ten zákrok podívat v televizi, ale byl bych hodně naštvaný, kdyby něco podobného inkasoval. Čekal jsem trest na 2 + 10, ale takhle vysoký ne.

Platí v play off pravidlo o dvou vyšších trestech?
Nevím. Po pravdě řečeno ani nevím, jaký trest jsem dostal. Jestli to bylo „pouze“ 5 + do konce, tak bych měl v pondělí hrát, protože to nebyl trest ve hře. Byl to můj první vyšší trest v sezoně, takže by to mělo dopadnout dobře.

Po vyloučení jste se v civilu vrátil zpět na střídačku, ale to se rozhodčím příliš nelíbilo, že?
Vůbec jsem nevěděl, že tam nemohu být. Strávil jsem tam konec druhé třetiny a před třetí už na mě rozhodčí koukali a bylo mi jasné, že tam nemohu být. Tak jsem zahrál takové divadlo, že jsem koukal na tribunu a chvíli jsem se s nimi hádal (směje se).

S výsledkem 1:1 po dvou zápasech jste spokojeni?
Je to super. Takový zápas jsme potřebovali. Bylo to ještě větší maso než první zápas, ale nejsou to úmyslné zákroky – to je prostě play off.

Cíl jsme splnili, teď to chce dvakrát vyhrát, hlásí Jiří Šimánek

Byl to zápas plný zvratů. Jak probíhal z vašeho pohledu?
Bylo to hodně hektické, přelévalo se skóre. Nám se povedlo vstřelit více branek asi po dvou měsících, kdy jsme dali čtyři v Plzni. Důležité bylo, že ve stejné přesilovce, jako jsme inkasovali na 1:3, jsme dokázali snížit a vrátit se do zápasu.

Váš první gól padl po krásné teči. Zamýšlel jste to takhle?
Ano. Kašpi vyvážel kotouč z rohu a řval jsem na něj, ať to hodí na bránu. Tečoval jsem to brankářovi asi mezi betony.

Při tom druhém jste si dával pořádný pozor, abyste trefil prázdnou bránu, že?
Jo jo (směje se). Vzpomněl jsem si na první domácí zápas s Plzní, kdy jsem podobnou možnost hrozným způsobem zahodil. Takže jsem si opravdu dával pozor.

Bylo to psychicky složité odpovídat na zvraty v utkání?
My jsme si to vyzkoušeli v prvním zápase v první třetině. Víme, že mohou padnou slepené góly a věřili jsme v to.

Kde jste nešli tu střeleckou formu, která vás v posledních duelech opustila?
Vstřelili jsme hodně branek po střelách od modré čáry. Vrátili jsme se k tomu, co na začátku sezony, kdy beci hodně stříleli na bránu a museli jsme hrát důrazně před brankou.

V prvním utkání vstřelil Bulíř všechny tři góly z dorážek. Včera jste opláceli prakticky stejnou mincí. Změnili jste něco?

Řekli jsme si, že prostě takové góly dostávat nebudeme! Bylo jasné, že nebudou padat žádné krásné góly a šli jsme do toho.

Co znamená toto vítězství pro další vývoj série?
Jeli jsme sem pro jednu výhru, tu máme, takže nějaký cíl jsme splnili. Nyní musíme vyhrát následující dva duely doma, jinak to vítězství přijde vniveč.

Kašpařík: Že jsem vykazován z buly, na to jsem si zvyknul

Utkání bylo hodně vyhrocené, co bylo tou hlavní příčinou?
Nemyslím si, že by to bylo odlišné od toho prvního zápasu. Je to play off a to je vždy vyhrocené. Věděli jsme po úvodním střetnutí, že to druhé bychom měli zvládnout. Čekala nás těžká práce, což jsme věděli a úvod utkání tomu odpovídal. Po gólu v oslabení na 3:1 jsme byli hodně dole, ale rychle jsme se vrátili zpět a utkání nakonec otočili.

V zápase jste byl několikrát vykázán z buly. Čím jste se provinil?
To už je taková tradice, že z buly se vyhazuje Kašpařík. Soupeři to hrají hůře než já, ale rozhodčí jsou naordinovaní tak, že vykazují mě. Už jsem si na to zvykl, zkouším to hrát tak, jako oni. Nic s tím nenadělám, mě to nijak nerozhodí. Je to těžké, jelikož mají výborné „bulaře“ a tato herní činnost jim vysloveně jde.