11.01.2017, Jaroslav Pešek

Heřman: Soupeře jsme přehráli, tři body bereme zaslouženě

České Budějovice: Po sobotním šlágru kola s Kladnem se v Budvar aréně odehrálo další velmi zajímavé střetnutí. Do Budvar arény zavítala pražská Slavia a odvezla si porážku 1:5. Tři asistence si připsal Martin Heřman.

Jak se zápas vyvíjel z vašeho pohledu?
Myslím, že jsme začali dobře. Hned v druhém střídání jsme dostali soupeře pod tlak a byl z toho faul. V přesilovce přišel další faul, přesilovka pět na tři a gól. Brzy jsme tak vedli, a to se hned hraje lépe. První třetinu jsme dohráli dobře, přidali jsme ještě jednu branku, takže spokojenost. Do druhé třetiny jsme šli opatrněji, přesilovku měl soupeř a trochu nás zatlačil. Naštěstí nám to tam napadalo a třetí část už jsme si pohlídali. Škoda toho jednoho gólu, ale myslím, že jsme soupeře přehráli a bereme zaslouženě tři body.

V minulém zápase tým trápila produktivita. Dnes už to bylo lepší?
Tak vyhráli jsme 5:1, tak asi jo (smích). Samozřejmě takové zápasy, jako byl ten s Kladnem, jsou. Když máte třikrát v zápase přesilovku pět na tři, tak by ten gól padnout měl. Nám se to nepovedlo, ale i to se stává. Naštěstí to není v takové fázi soutěže, kdy by nás to muselo nějak hodně mrzet. Důležité je, že dnes jsme to zlomili a vyhráli jsme.

Martin Štrba na tiskové konferenci zmiňoval, že týmu ještě chybí pohotovost v přesilovkách. Je tam podle vás prostor ke zlepšení?
Samozřejmě by to mohlo být lepší. Teď jsme měli nějaké zdravotní problémy, někteří kluci chyběli a přehazovali se hráči v sestavě. Musíme si na sebe trochu ještě zvyknout, ale věřím, že si to sedne a bude to ještě lepší.

Vy jste si dnes připsal tři asistence. Minimálně ta druhá na gól Žigy Pavlina stojí za zmínku...
Bylo to v přesilové hře. Já jsem zůstal na druhé modré čáře, odtahoval jsem beka a Žiga tam odněkud vyplaval, nevím, kde se tam vzal. Najednou jsme jeli tři na jednoho, Žiga mi posunul puk do strany, já jsem naznačil, že budu přihrávat na Šuldu (Ondřej Šulek), který jel z druhé vlny, a když jsem viděl, že se bek trochu cuknul, tak jsem přihrál radši Žigovi. Ten naštěstí dosáhne daleko, ta přihrávka šla trochu víc dopředu, než měla jít.

Vy jste nedohrál zápas kvůli vyloučení. Co se stalo?
Měli jsme s rozhodčím asi rozdílný názor na situaci před brankou. Já jsem se snažil jít do brány, jeden ze soupeřových obránců mě zezadu přistrčil, snažil jsem se to ubrzdit, ale vjel jsem do brankoviště, kde se zrovna golman přesouval a najel do mě. Rozhodčí to ocenil dvěma minutami za nedovolené bránění. To se mi nelíbilo, protože já jsem tam nešel s úmyslem bránit, byl jsem tam natlačený. Já jako hráč, za tohle přeci nemůžu, tak jsem řekl rozhodčímu svůj názor a dopadlo to, jak to dopadlo.