09.04.2017, Filip Kortus

Hlavní faktory důležité výhry Motoru v Karlových Varech

Před posledním duelem první půlky baráže nebyl Motor v dobré pozici. Na posledním čtvrtém místě tabulky ztrácel dva body na druhého i třetího. Navíc jel do Karlových Varů, se kterými doma prohrál 3:4. Na utkání vyrazil o den dřív a dokázal se skvěle připravit. Vybojoval mimořádně důležité tři body a je zpět v bojích o vytouženou extraligu. Co stálo za zlepšeným výkonem, jsme se pokusili najít v pozápasovém článku.

Maximální koncentrace a víra ve výhru

Po domácí prohře s Pardubicemi to s Motorem nevypadalo nijak růžově. Začaly se rojit negativní ohlasy od příznivců, hráčům se pomalu přestávalo věřit. Ale v nedělní odpoledne přišla ze západu Čech rázná odpověď. Jihočeši po výborném výkonu zaslouženě ukořistili tři body. Na hráčích i realizačním týmu byla vidět od rozbruslení obrovská odhodlanost a koncentrace. Žádné svěšené hlavy, místo toho vzájemné povzbuzování. Tak, jak by to mělo být. Celému týmu očividně prospěl společný večer v Karlových Varech, kde trenér Stavjaňa dokázal skvěle připravit svůj tým na jednu z nejtěžších bitev v baráži.

Ani špatný začátek Motor nepoložil

Vše to začalo nadějně. Silná první formace Jihočechů se po úvodním buly dostala do pásma soupeře a začala vytvářet tlak pro další lajny. Jenže Západočeši se dokázali dostat ze sevření a vyrazili na rychlý brejk. Puk se dostal k Milanu Mikulíkovi, který nadvakrát poslal svůj tým do vedení - 1:0. Motor inkasovaná branka nepoložila, nadále hrál aktivně a nutil soupeře k faulům. Zanedlouho přišla přesilovka pěti proti třem, která však srovnání nepřinesla. Trefil se až při další klasické přesilové hře Rok Pajič. Vyrovnávací branka Motor nakopla a ve druhé třetině dokonal obrat Miloslav Čermák.

Bez herního výpadku a s důslednou defenzivou

Hodně se po dvou domácích porážkách probíralo, jak je možné, že tým přestal ve druhé třetině hrát. Těžko říct, čím to bylo. Ale ve Varech k ničemu podobnému nedošlo. Motor po aktivních dvou třetinách nevypadl z tempa, a přestože měli Karlovarští ve třetí třetině několik přesilovek, obrana Motoru zůstala pokořena pouze jednou. Chvílemi to vypadalo, že se svěřenci trenéra Tlačila řítí za vyrovnáním, ale vždy zasáhla buď pohotová obrana, nebo jistý Kváča v brance. V závěru Motor soupeře k ničemu nepustil, ba naopak mohl s trochou štěstí přidat třetí gól do prázdné branky.

Branky a nahrávky: 25. Sochor (Pitel, Bystřický), 37. Tomas (Hoch, Kusak), 38. Kusak (Humeník), 44. Kuprijanov (Kusak, Humeník) –...

Branky a nahrávky: 02:13 Lev (Koníř, Mařík; 5/4) – 01:34 Douda (Hofman, Mareš; 5/5), 46:35 Zachariasz (Daněk, Rončka; 5/5)....