16.11.2007, Radek Papáček

Jihočeši budou hosty povzbuzeného Kladna

Č. B u d ě j o v i c e - Reprezentační přestávka je již dávno minulostí. Vytížení ostrého zápasu si hokejisté HC MOUNFIELD připomněli již ve středu, kdy přehráli Vítkovice. O dva dny později je čeká cesta na Kladno. Tamní celek sice letos zatím jen paběrkoval, ale v minulém kole zabral a překvapivě vyhrál na Spartě 4:3 po samostatných nájezdech. Utkání 21. kola O2 extraligy HC GEUS OKNA Kladno – HC MOUNTFIELD začíná v pátek v 17:30 hodin.

Říkává se, že mužstvo si během reprezentační přestávky odpočine. V době vysazení mistrovských zápasů má prostor k nasbírání sil a vyladění formy. Jenže v případě HC MOUNTFIELD to zase příliš neplatilo. Pět hráčů si plnilo reprezentační povinnosti. „Neměli jsem možnost se nějak sehrát, nacvičit nějaké nové herní varianty nebo si oprášit ty zaběhlé,“ utrousil Jiří Šimánek.

Na ledě to ale nebylo příliš znát. Oboustranně se hrál dobrý hokej. „V první třetině se hra přelévala a šance byly na obou stranách,“ souhlasil Milan Černý. Domácí hokejisté byli v první třetině dokonce několikrát blízko gólu, ale stejně tak i Vítkovičtí. Duel to byl skutečně vypjatý a až do posledních chvil otevřený. „Rozhodující pro nás bylo, že jsme dali první gól,“ poznamenal asistent trenéra Josefa Jandače.

Úvodní Šimánkův gól přišel v polovině druhé třetiny a zároveň i celého zápasu. Když pak Hudec po brilantní spolupráci s Brabencem zvýšil na 2:0, Jihočechy k výhře hodně přiblížil. „Pak nás i za stavu dva nula brankář Turek hodně podržel,“ neopomněl pochválit oporu v brance HC MOUNTFIELD. „Také především díky jeho výkonu jsme zvítězili,“ dodal.

V lize není slabšího soupeře, upozorňuje Štěpán Hřebejk

Byl jedním z těch, kteří s českým národním mužstvem cestovali do Finska. Na Karjala Cupu odehrál jedno utkání. „Z toho důvodu to pro mě nebylo až zase tolik náročné. A tréninky v reprezentaci určitě nebyly tak náročné, jako v klubu, kde se během pauzy vždy trénuje intenzivněji. Takže jsem si možná spíše odpočinul,“ uvedl Štěpán Hřebejk.

Českobudějovický štítek byl za pozvánku rád. „Chtěl bych si svými výkony vybojovat pravidelné pozvánky,“ netají se.

Nyní už je však ve víru každodenního dění na jihu Čech. V pátek spolu s ostatními spoluhráči nastoupí na ledě Kladna. „Rozhodně nesmíme nic podcenit a čeká nás těžký soupeř,“ říká pětadvacetiletý hokejista. V dresu domácího týmu se představí i matador Radek Bělohlav. Útočník Milan Gulaš, jenž má na Kladně vyřízen střídavý start, páteční duel podle dohody vynechá. Kladno v minulém kole překvapilo výhrou na Spartě v prodloužení a jeho sebevědomí nabralo vzrůstající tendenci. Štěpán Hřebejk má ale jasno. „Chceme vyhrát,“ prohlašuje.