02.12.2007, Petr Malina

Kamil Brabenec: Od druhé třetiny jsme byli dominantní my!

Č. B u d ě j o v i c e - Vyprodaná Budvar aréna viděla ve šlágru kola hokejové O2 extraligy vynikající hokej. Z tří cenných bodů se nakonec radovali domácí, kteří dokázali lídra tabulky porazit 3:0. Góly viděli diváci až ve druhé třetině, kdy skóre pro HC MOUNTFIELD otevřel v přesilové hře kapitán Petr Sailer. Za necelých šest minut propasíroval puk za Furchova záda Lukáš Květoň. Na konečných 3:0 zvýšil také v přesilové hře Tomáš Kůrka. Na pozápasové dojmy jsme se zeptali Kamila Brabence.
Jak se zpětně díváte na celý zápas?
Myslím si, že jsme nezačali až tak úplně dobře, první třetina byla vyrovnaná. Od druhé třetiny jsme ale byli dominantní my a nepustili jsme je k ničemu. S výsledkem tedy můžeme být spokojeni, ale také s předvedenou hrou. Protože prakticky ve druhé a třetí třetině se Slavia nedostala na dostřel.

Utkání gólově rozhodla druhá třetina, co bylo podle vás to nejdůležitější na vašem úspěchu?
Rozhodly přesilovky, po dlouhé době jsme je dokázali využít. I když to nebyly žádné secvičené akce, ale odražené puky se k nám vracely a toho jsme my dokázali využít.

Vy sám jste konec trochu zdramatizoval, popral jste se se Žižkou, jak vidíte tenhle moment utkání?
To bylo naše vyhecované oslabení a my jsme se tam trošku pošťuchovali a vyústilo to pěstím soubojem. To je ale normální, nijak bych to nezveličoval.

Nebylo to také proto, že jste hráli se Slavií Praha a tedy prakticky o čelo tabulky?
Ne. Víme, že Slavia hraje výborně a je na špici, ale že bych to nějak přeceňoval, tak to ne. Prostě je to soupeř jako každý jiný a my doma hrajeme dobře a nechceme moc prohrávat, což se nám daří. Nekoukáme na to jestli to je Slavia anebo někdo jiný, prostě chceme nejlepší výsledky.

Poprvé v utkání se trefil za mladíčka Furcha kapitán HC Mountfiled PETR SAILER.

Jak vám dnes pomohl svým výborným výkonem brankář Roman Turek?
My se na Romana můžeme stoprocentně spolehnout. Na druhou strany Vary vychytal také Honza Chábera, takže máme opravdu vynikající brankářskou dvojici a od toho se odvíjí výkon celého mužstva.

Jak jste se na zápas připravovali? Čekali jste těžší utkání?
My jsme určitě věděli, že to bude těžký zápas. Chtěli jsme se na ně trošku bodově dotáhnout a také jsme čekali, že přijde hodně lidí. Fanoušci tomu opravdu pomohli a myslím si, že jsme utkání zvládli. Záleželo na tom, kdo dá prvního góla a my jsme to dokázali, a proto se nám utkání podařilo dotáhnout do vítězného konce.

Jak vnímáte, že jeden gólman v zápase vychytá nulu a v dalším druhý gólman také nedostane góly?
Určitě je to příjemné, ale musíme chodit do utkání od zápasu k zápasu. Je to příjemné i pro brankáře, ale i pro nás. Na druhou stranu málo inkasujeme, což je velice dobře. A teď se nám začíná dařit i venku, což je také hodně dobré.