28.02.2018, Filip Kortus

Pod lupou: Miloslav Čermák

Trefil vyrovnávací trefu v první třetině a rozdal hned několik ostrých hitů. Byl vidět, zápas se mu povedl. Útočník Miloslav Čermák odehrál proti Havířovu ve druhém zápasu čtvrtfinále dobré utkání, i proto jsme si ho vybrali pro podrobné sledování v zápase.

Útočník Miloslav Čermák nevstoupil do druhého zápasu série ideálně. V úvodním střídání ztratil ve středním pásmu kotouč a šel střídat. Úvodní nepovedené minuty na ledě ho ihned motivovaly k tomu, aby se výrazně podílel na druhé výhře Motoru ve čtvrtfinále. V rohu kluziště se nebál soupeře dohrát a dostal hosty pod tlak. Následně si udělal prostor před brankou a šikovnou dorážku vyrovnal stav zápasu na 1:1. Příležitost na skórování měl v první třetině ještě jednu, jenže v přesilové hře trefil pouze obránce před sebou.

Ve druhé třetině strávil na ledě pět minut a dvacet pět vteřin, přičemž si připsal dvě střely na branku. Hned v úvodu periody tečoval střelu v přesilové hře mimo. Následně si připsal mínusový bod, když byl na ledě při vyrovnávací brance AZetu. V závěru třetiny se mohl dvakrát prosadit. Nejprve mu jeho střelu Růžička vyrazil špičkou betonu, o chvilku později mu puk z nadějné pozice sjel z čepele a havířovský brankář neměl problém zasáhnout.

Ve třetí třetině nebyl hráč s číslem jedenáct na zádech tolik vidět, přesto odvedl pro svůj tým velký kus práce. Pravidelně chodil na oslabení a společně s ostatními hlídal hubený jednobrankový náskok. Deset minut před koncem vyrazil s ostatními do rychlého protiútoku, jenže se mu nepovedla klička ve středním pásmu a nic z toho nebylo. Důvěru na ledě dostal i při závěrečném power play soupeře, jeho celkový ice time skončil na necelých sedmnácti minutách.

Důrazný útočník byl pro Motor ve druhém utkání velice platný. Nebál se přitvrdit u mantinelů, rozdal hned několik hitů. Dobrou práci odváděl i při oslabení a přidal veledůležitou vyrovnávací branku. Jak proti Havířovu střílel si můžete připomenout na následujícím obrázku.

V Havířově očekávám ještě agresivnější hokej, říká Čermák

Museli jste zvládnout náročnější utkání než v úvodním střetnutí?
Nečeká nás žádný lehký zápas. I v úterý jsme to měli těžké, ale výsledek byl jednoznačnější. Ve druhé třetině jsme měli slabší herní pasáž, což nás dle mého trochu srazilo k zemi. Ale vydřeli jsme to, máme další bod a to nejdůležitější.

Hrál Havířov houževnatěji než v úterý?
Cítili šanci, za celý zápas jsme nevedli více než o gól. Bohužel jsme nevyužili přesilové hry, kterých jsme měli dost. Naopak ve třetí třetině jsme výborně zvládli oslabení a velkou pochvalu zaslouží Kvaky (Petr Kváča), jenž nás celý zápas držel skvělými zákroky.

V první třetině jste srovnával pohotovou dorážkou. Trefil jste puk ze vzduchu?
Ano, povedlo se mi to. Ze strany střílel Víťa Jonák, ocitl jsem se před brankou a se štěstím jsem to ze vzduchu trefil do branky.

Splnili jste cíl do úvodních dvou zápasů, které jste chtěli zvládnout vítězně?
Samozřejmě, přidá nám to. Dva body nám dodají potřebné sebevědomí. Semkli jsme se, šlapeme naplno. Je to vidět, padáme do střel a na to musíme navazovat.

Na ledě Havířova se dá očekávat tuhé boje?
Budeme to mít ještě těžší než doma. Očekávám ještě agresivnější hokej, půjdou po hlavě do všeho a udělají cokoliv, aby zvrátili pro ně zatím nepříznivý stav sérii. Nečeká nás vůbec nic jednoduchého.