09.06.2016, Aleš Skok

Příjemná změna. Motoráci vyzvali fotbalisty SK Sedlec

Druhou ze tří fotbalových akcí mají za sebou hokejisté ČEZ Motor České Budějovice. Ti se tentokrát postavili pátému celku I. B třídy SK Sedlec. Skóre se téměř po celý zápas přelévalo ze strany na stranu a po divoké přestřelce se zrodila remíza 7:7.

Úvod přátelského utkání patřil jednoznačně domácím fotbalistům, kteří se třemi rychlými brankami dostali do vedení 3:0. Jednu z branek Sedlece obstaral také budějovický bek Ján Mucha, který, ve snaze nenechat skórovat marketingového ředitele Motoru Tomáše Kučeru v barvách Sedlece, nešťastně zamířil do vlastní branky. Jenže hokejisty s kopačkami na nohou to nakoplo a odrazili se ke skvělému obratu. Ještě v prvních 45 minutách se nejprve trefil Lukáš Žálčík, který dostal krásný balon za obranu. Po něm se podařenou individuální akcí prosadil Michal Chovan a do konce prvního poločasu se poprvé v utkání prosadil také Tomáš Nouza. A ne naposled.

Obrat dokonali českobudějovičtí hokejisté hned po přestávce. Podruhé se v zápase trefil Tomáš Nouza. Jenže Sedlec chtěl ukázat, že oni jsou ti fotbalisté, a že oni by měli být těmi, kteří budou držet otěže utkání. Také se jim záhy podařilo vyrovnat na 4:4 a dokonce vstřelit vedoucí branku. Na tu ale odpověděl pohlednou brankou Luboš Rob. O šestou trefu se postaral opět Tomáš Nouza, který tak zkompletoval hattrick. "K tomu nemám co říct. Výborné přihrávky mi dával Míša Chovan, který hrál v záloze skvěle," okomentoval svůj počin Nouza. Jenže sedlečtí díky Tomáši Kučerovi vyrovnali na 6:6. "Nechtěli jsme, aby Kohy skóroval. Řekli jsme si v kabině, že ho chceme ubránit, ale nepodařilo se. Tenhle gól mě hodně mrzí," usmíval se Nouza. Do konce zápasu padly ještě další dvě branky. Minutu před koncem napřáhl z dálky Radek Prokeš, ale nebyl to gól vítězný. Hned z rozehrávky poslali domácí míč na brankáře Straku, který balon vyrazil pouze před sebe a na následnou dorážku Pavlíčka, který tak vstřelil celkem 4 góly, už nedosáhl. Diváci, kterých se na hřišti v Sedleci sešlo kolem stovky, tak viděli 14 branek a zaslouženou remízu 7:7.

Sestava Sedlece: Hanzal - Pešek, Tůma, Bláha, Kozel - Pekař, Jirkovský, Chromý, Bašar - Kučera, Pavlíček. Střídali: Šindelář, Staněk, Špán.

Sestava Motoru: Straka - Žáček, Vráblík, Mazanec, Mucha - Žovinec, Chovan, Nouza, Rob - Babka, Žálčík. Střídal Prokeš.

Góly: Pavlíček 4, Kučera, Tůma, vlastní Mucha - Nouza 3, Žálčík, Chovan, Rob, Prokeš. Rozhodčí: Ovčáček.