ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
14.11.2017, Filip Kortus

Reprezentační přestávka pro nás byla přínosná, chválí si trenér Rob

Necelé dva týdny bez zápasu prožili hokejisté Motoru. Reprezentační přestávku využili trenéři Jihočechů k vyztužování nového herního stylu a systému, zároveň zdokonalovali svěřenci trenérů Jelínka a Roba fyzickou připravenost. Nyní už je ovšem pauza minulostí a Motor čeká náročný duel v Třebíči.

Poslední zápas před přestávkou vyšel Motoru náramně. Na svém ledě dokázal před vyprodanou Budvar arénou přejet Vsetín 8:0 a radoval se tak ze zisku tří bodů. Následně přišel pro trenéry Mariana Jelínka s Lubošem Robem prostor k tomu, aby do mužstva zapracovali nedávné posily a vypilovali s týmem užívání nového herního stylu. "Pauzu jsme vyplnili tím, že jsme nadále pracovali na novém stylu, na kterém chceme stavět do budoucna. Zaměřili jsme se na praktikování nátlakového hokeje," komentoval tréninkové dávky asistent trenéra Luboš Rob.

Nezůstalo ovšem pouze u herních praktik. Díky dvoufázovým tréninkům byla možnost zaměřit se i na fyzická cvičení. "Pracovali jsme na fyzičce a na věcech, které jsme ještě po příchodu k mužstvu nestihli aplikovat. Musíme to neustále opakovat, aby si to tým správně zažil," vysvětlil bývalý útočník. Kádr se připravoval nejen na ledě, ale absolvoval i tréninky na suchu. "Měli jsme možnost mužstvo lépe poznat při větší zátěži, do programu jsme zařadili i tréninky na suchu. Pauza pro nás byla velice přínosná," zhodnotil.

Příprava pochopitelně směřovala i na utkání v Třebíči, kde Motor nečeká nic lehkého. "Z mladíků nastoupí Martin Beránek, protože Matěj Toman se teprve nedávno vrátil z Kanady a k týmu se připojí později. Máme představu, kdo nastoupí v brance, jinak pojedeme na čtyři formace s šesti obránci. Měli bychom mít kompletní kádr, takže do zápasu půjdeme v plné síle," zakončil Luboš Rob.


Sociální sítě

Tentokrát to neklaplo, i když, jak je vidět, šancí bylo dost. Tak brzy v play-off! youtu.be/f-u3X7S0Qko?a

Play-off je za dveřmi, pojďme společně vybrat, co bude znít halou po vstřelené brance!...

HLASOVÁNÍ: Znělka po gólu: youtu.be/OjnZ_6lEfmQ?a via @YouTube

Smutná zpráva zasáhla náš klub. Bývalý trenér českobudějovické mládeže a také asistent trenéra Jandače v bronzové sezoně 2007-08...