13.10.2007, Tomáš Zetek

Roman Turek nedostal už skoro tři zápasy gól

Č. B u d ě j o v i c e - 173 minut. Přesně tak dlouho už nemusel českobudějovický gólman Roman Turek tahat ze své sítě extraligový kotouč. V letošní sezoně je to zatím nejdelší série svého druhu. Naposledy ho překonal v 7. minutě duelu na Spartě Sivek. Následovalo čisté konto ve Znojmě a v pátečním duelu doma s Třincem. „Soupeř se za celý zápas nedostal do vážnějšího tlaku, ale když už se dostali k nám do třetiny, tak byli nebezpeční,“ řekl po duelu s Oceláři Turek.
HC MOUNTFIELD šlape jako dobře promazaný stroj. Kde se to ve vás bere?
Důležitý byl pro nás začátek sezony, kdy nám vyšly i zápasy venku a dost jsme bodovali. V těchhle zápasech se tvořila sebedůvěra mužstva. Jsme pochopitelně moc rádi, že se nám daří vyhrávat zápasy jak doma, tak i venku.

V pátečním duelu proti Třinci jste vychytal už svou druhou letošní nulu…
Každá nula je pro gólmana krásný zápas. S Třincem to pro mě nebylo jednoduché utkání.

Bylo těžké se při tlaku vašich spoluhráčů koncentrovat a být připraven na rychlý kontr soupeře. Je to tak?
Tak nějak. Třinec se za celý zápas nedostal do vážnějšího tlaku, ale když už se dostali k nám do třetiny, tak byli nebezpeční. Vytvářeli si tlak kolem brány a byly tam i větší šance. To pramenilo z toho, že my jsme nedokázali využít obrovské příležitosti, které jsme měli.

Od 7. minuty jste vedli 1:0. Pak jste ale marně bušili na zavřená Vojtkova vrata. Napadlo vás v tu chvíli, že byste mohli zápas ztratit vinou tristní efektivity v zakončení?
Kdyby se jim za stavu 1:0 podařilo dát branku, tak se mohl zápas vyvíjet zcela jinak. Vzhledem k tomu, jak jsme spalovali šance a nemohli puk dotlačit do brány, to hrozilo.

Našel byste ve výčtu zákroků proti třineckým hráčům ten nejdůležitější?
Spíš bych to vzal celkově, žádný nejtěžší zákrok tam nebyl. Šlo na mě pár střel přes obránce, kdy jsem moc dobře neviděl. Pak byly hlavně situace kolem brány, v kterých byli nebezpeční. Žádný nájezd nebo klíčový zákrok tam ale nebyl.

Pojďme ještě k vašim výkonům. Udržel jste nulu ve Znojmě, teď doma s Třincem. Když se k tomu ještě přičtou minuty na Spartě, vychází, že jste nedostal už 173 minut branku…
A to je dobrý číslo?

Já myslím, že rozhodně ano.
Vidíte. Já si taky myslím, že to je hezké číslo. (úsměv)

Vzpomínáte si na podobnou sérii?
Myslím, že loni se mi taky povedlo odchytat dvě nuly za sebou, a pak už zase nic. (nejdelší loňská série Romana Turka bez obdržené branky trvala 106 minut - pozn. autora) Já si to vyberu v jednom období a pak už mi to zase nepůjde. (smích)

To znamená, že neděli v Litvínově ještě stihnete nulu vychytat?
Přál bych si samozřejmě další nulu, ale pro mě bude daleko důležitější, když se nám podaří z Litvínova přinést nějaké body.