31.07.2015, Matěj Mayer

ČESKÉ BUDĚJOVICE — První přípravné utkání na sezonu 2015-16 Českým Budějovicím nevyšlo. Kapitán Motoru Josef Straka přesto hodnotil čtvrteční duel na ledě plzeňské Škody s úsměvem. „Není to ještě ono, zvykáme si na nové věci a musíme se hokej trošku zase naučit,“ říká.

Na plzeňském lodě toho už Josef Straka odehrál opravdu hodně. Dres tamního celku oblékl naposledy v sezoně 2013-14. „Na Plzeň mám hezké vzpomínky, strávil jsem tady šest let a byl jsem spokojen. Rád se sem vracím a vždycky tady rád hraju,“ prozradil po čtvrtečním duelu.

Naposledy se zkušený centr na ledě Home Monitoring Arény představil přesně před rokem, kdy Motor v prvním přípravném zápase před uplynulým ročníkem zvítězil 4:3 na samostatné nájezdy. Letošní utkání mělo o poznání jiný průběh. Českobudějovičtí se sice zásluhou Ladislava Marka dostali na konci první třetiny do vedení, to však udrželi jen do začátku druhé části.

Ve 25. minutě totiž obkroužil branku domácí Jakub Lev, který poté přesně trefil horní růžek Kůdelovy svatyně. O chvíli později mohl Motor inkasovat v krátkém sledu podruhé. Matěj Beran však své trestné střílení neproměnil. Plzeňští se dočkali na začátku třetí třetiny, kdy se nenápadnou střelou prosadil kanadský bitkař Ryan Hollweg. S výsledkem utkání už neudělalo nic ani další trestné střílení v podání šikovného Marka Vaniše, který na brankáře Polívku nevyzrál.

„Nebylo to ono, pětky nehrály pohromadě tak, jak budeme hrát, zvykáme si na nové věci,“ hodnotil po utkání kapitán Jihočechů. Celé utkání provázela vynikající atmosféra a to jak ze strany domácích, tak ze strany fanoušků českobudějovického Motoru. „O Plzeňácích je známo, že jsou dobří fanoušci, ale co předvádí ti naši, to je něco neskutečného. Našich fanoušků jezdí na venkovní zápasy více, než kolik jinde chodí na domácí zápasy,“ libuje si Straka, který nezapomněl skvělým fanouškům poděkovat.