10.01.2011, Miroslav Mayer

Výsledky mládeže

Č. B u d ě j o v i c e - První hrací víkend roku 2011 byl pro českobudějovické celku vcelku příznivý. Juniorka dokázal přivést body z Kladna a doma si poradit s Ústím a rozstřílet Pardubice. Obě utkání venku dokázal vyhrát i starší dorost. Mladším dorostům se příliš nedařilo. A dorost jednou vyhrála jednou prohrál a již nevede svoji soutěž sám. B dorost prohrál oba zápasy a poslední dobou se mu nedaří. Hráčem víkendu se jednoznačně stává útočník juniorky Radim Heřman, který se výrazně střelecky probudil a ze tří zápasů získal celkem sedm bodů (6+1).

Juniorka

Vyhrané nájezdy

V pátek jeli junioři do Kladna. Kladenští jsou v tabulce pod Jihočechy a ti potřebují vozit body i z venku. Domácí se ujali vedení, ale Jihočeši zápas otočili na 2:1. Domácí srovnali, ale opět to byli Českobudějovičtí, kteří dali branku navíc. Nakonec se domácím opět podařilo vyrovnat a zápas skončil v normální hrací době 3:3. Ani prodloužení neurčilo vítěze a na řadu přišly nájezdy. V těch byli úspěšnější Jihočeši a tak z Kladna vezou dva body za vítězství 4:3sn. Dvě asistence v zápase si připsal obránce Miloslav Jáchym.

Rozhodlo se v poslední třetině

V sobotu přijelo do Budvar arény mužstvo HC Ústí nad Labem. Lvi jsou v tabulce hodně dole a tak byli domácí favority zápasu. První třetina jim herně příliš nevyšla, ale ani hosté nedokázali skórovat. Ve druhé třetině se hosté ujali vedení při oslabení, ale Jihočeši dokázali vyrovnat. Ve třetí třetině začali domácí hrát svoji hru a Lvi jim přestávali stačit. Jihočeši přidali tři branky a zápas vyhráli 4:1. Dvě branky v zápase vstřelil útočník Radim Heřman.

Další domácí vítězství

V pondělním zápase se v Budvar aréně představilo mužstvo HC Pardubice. Pardubičtí jsou na hraně postupu a potřebují body, ale domácí ještě více. A to bylo na ledě vidět. Domácí i v oslabené sestavě zahráli dobře. Dařilo se jim dávat branky a to není tak častý jev. Postupně domácí vedli už 6:2, ale Východočeši snížili na 6:4. Poslední branka v zápase padla do sítě hostů a Jihočeši tak slaví další vítězství, tentokrát 7:4. Dvě branky v zápase dal i Radek Seidl.

Starší dorost

Přetahovaná pro Jihočechy

v pátek jeli českobudějovičtí dorostenci ke svému zápasu až do Litvínova. Jednalo se o první letošní vzájemný souboj. Jihočeši se ujali vedení, ale Litvínov otočil na 2:1. Po druhé třetině byl stav na ukazateli 3:3. Ve třetí třetině dali Jihočeši ještě další dvě branky a domácí stačili již jen snížit na konečných 4:5. Jihočeši tak brali všechny tři body. Tři body v zápase získal útočník Michal Švihálek.

Pomohla výborná první třetina

I druhý zápas v roce 2011 sehrál starší dorost na hřišti soupeře. Tentokrát jel na led nepříjemného soupeře do Plzně. Plzeňský hokej tradičně českobudějovickým týmům moc nesedí. Tentokrát ovšem Jihočechům excelentně vyšla první třetina po které se ujali vedení 3:0. Plzeň sice snížila, ale Jihočeši vždy dokázali přidat další branku a drželi si svůj náskok. Při stavu 6:2 se zdálo, že už se nemůže nic stát, ale domácí se ještě zmohli na snížení na konečných 6:4. Jihočeši tak dokázali získat další tři body ze soupeřova ledu a v pohodě si drží druhé místo v tabulce. Tři body v zápase získal Luboš Rob.

Mladší dorost A

S nulou v zádech

Již ve čtvrtek zahájili letošní zápasy mladší dorostenci. Zápas sehráli na ledě Havlíčkova Brodu. Jihočeši byli v zápase favority a to plnili prakticky od začátku zápasu, ale jejich výkon měl vzestupnou tendenci. V každé třetině přidali o jeden gól více, než v té předešlé. Skóre zápasu se tak zastavilo na stavu 6:0 pro českobudějovický tým. Brankář Dvořák tak udržel druhé čisté konto v této sezóně. Nejlepší hráč zápasu byl obránce Milan Břečka, který zaznamenal dva body (1+1).

Čtvrtá domácí porážka

V neděli se v Budvar aréně přestavil tým HC Pardubice. Favority zápasu byli domácí, kteří vedou tabulku svojí skupiny, zatímco Pardubice jsou v druhé půlce tabulky. Domácí také dobře začali a ujali se vedení 1:0. Ovšem to bylo z jejich strany gólově všechno. V poslední části hry se již prosazovali jen hosté a těm se podařilo dát tři branky a tím vyhrát utkání 3:1. Jihočeši tak přišli o vládu nad soutěží, kde se musí o první místo dělit s Kometou. Horší je, že z pěti porážek utrpěli hned čtyři na vlastním ledě. Nejlepším hráčem v domácím dresu byl brankář Tadeáš Dvořák.

Mladší dorost B

Tygři kousali moc

I dorost B začal svoje letošní zápasy již ve čtvrtek. Do Budvar arény přijeli Bílí Tygři Liberec. Domácí jsou lépe postaveným mužstvem v tabulce a navíc měli výhodu domácího prostředí. Čekalo se spíše jejich vítězství. Ovšem Tygři přijeli nažhaveni a od začátku byli jasně lepším týmem a drželi otěže zápasu ve svých rukou. Po první třetině bylo o vítězi zápasu rozhodnuto. Domácí stačili výsledek jen kosmeticky upravit. Tygři vyhráli 5:2. Obě branky domácích dal Štěpán Beneš.

Další porážka

V nedělním duelu se představil dorost B v Kolíně. První zápas v sezóně se tam Jihočechům nepovedl a teď měl možnost odplaty. Jenže Kolínští byli proti. Od začátku se ujali vedení v zápase a to jim vydrželo až do konce. Podařilo se jim rozstřílet Jihočechy dokonale a ti odjeli domů s porážkou 3:7. Dva góly dal Kamil Suchánek. Jihočeši z posledním sedmi zápasů šestkrát prohráli!