23.04.2018, Filip Kortus

Zápisník Vojtěcha Doktora z mistrovství osmnáctek v Čeljabinsku – 3. díl

Čeljabinsk - Češi se dočkali a po neúplně hladkém průběhu slaví první tři body do tabulky. V duelu o postup ze skupiny složili Francouze v poměru 9:2, ovšem v polovině utkání byl stav nerozhodný. Více přiblížil z místa šampionátu Vojtěch Doktor, který si připsal první bod v turnaji.

O první výhře v turnaji (v zápase 0+1)

Museli jsme do toho jít s maximálním nasazením, protože už nám šlo o hodně a nemohli jsme si dovolit klopýtnout. Za každou cenu jsme se chtěli vyhnout bojům o udržení a naštěstí se podařilo. Nakonec to byl přímý souboj o postup, což nás dlouho svazovalo. Museli jsme dokonce zápas ve druhé třetině otáčet, ale pomohla nám branka na 4:2 do šatny. Ta Francouze definitivně zlomila a třetí třetina byla jasně v naší režii. Soupeř fyzicky odešel a využili jsme toho.

O nadcházejícím duelu s Finskem

Bude to zvláštní utkání. Jak my, tak oni máme pozici v tabulce už neměnnou a už to možná nebude mít takový náboj jako kdyby se ještě hrálo o umístění. Finsko má jinak opravdu kvalitní tým, jsou skvěle připraveni bruslařsky. Jsou šikovní na puku. Týmy už se budou připravovat na čtvrtfinále, ovšem je to pro nás příležitost nahnat si na klíčové čtvrtfinále správné sebevědomí a naladit se dobrým výkonem a třeba i výsledkem.

O přesunu na čtvrtfinále do Magnitogorsku

Je to nepříjemné, co si budeme povídat. Na druhou stranu, rozhoduje se to podle výsledků a ty nás bohužel katapultovaly na čtvrté místo v tabulce. Jsme rádi, že jsme se vyhnuli bojům o sestup. Čekat nás bude Kanada nebo Švédsko, takže pochopitelně kvalitní soupeř.