ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Diskusní fórum


Vložení příspěvku do fóra
Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 
prosím nevyplňovat

Zaregistrujte se ZDARMA nebo využijte výhody PROFI registrace. Více čtěte níže.
Filtr: výpis příspěvků uživatele "Pragr" |  vypnout filtr
 
1234567891011>
Další diskuse: 
 
 
Reakce na alkac: Programově pomíjíš empiricky ověřenou p...
Minimálně mne ta diskuze rozhodně neštve, naopak ji považuji za zajímavou. O všespasitelném trhu mluvil hned po řízeném a tehdejší KSČ schváleném (odmítám to nazývat revolucí) předání moci v roce 1989 Václav Klaus. Jak to působení zcela neregulovaného trhu dopadlo se již bohužel dnes ví.

Problém je v tom, že jakmile kdokoli získá v neregulovaném prostředí výsadní postavení, je v pozici jakoukoli konkurenci zničit. Je jedno, zda konkurence poskytuje kvalitnější výrobky, které mohou být i levnější. Majoritní podílník trhu má obvykle dostatečné rezervy na to, aby konkurenci zničil dampingovou cenou. Takže nakonec se může stát (a velmi často se tak děje), že spotřebitel kupuje dražší a nekvalitnější produkty. Zářným příkladem je Agrofert. Koupí čtyři vzájemně si konkurujících společnosti, tři z nich zavře a rozprodá, vytvoří si prakticky monopol pro tu zbývající a následně diktuje ceny. Extrémním případem je pak třeba neregulovaný trh s bankovními půjčkami Americe, který spustil krizi v roce 2008.

Příliš regulovaný trh je samozřejmě taky špatně. Stačí se podívat, jak věci "fungují" v EU. Takže jako vždy, se potácíme mezi lidmi, kteří vidí věci černobíle a snaží se prosadit totální vítězství jedné strany, bez ohledu na to, že nic na světě černobílé není. Navíc najít ideální vyvážení mezi zcela neregulovaným trhem a plně regulovaným trhem je mnohem těžší než stát na jedné straně barikády a hlasitě křičet, že moje strana má pravdu a je ta jediná správná Smajlík
 
 
 
Reakce na KohyCZ: O tomhle můžeme spekulovat. Stejně jak...
Bez jakékoli ironie, nebo snahy zesměšnit. Kolik bylo za poslední, řekněme tři roky, těch hráčů, co přišli v průběhu sezón a byli úspěšní? Nemluvím o letních příchodech, to je něco dost jiného. Mně takhle z hlavy napadá snad jen Jakub Suchánek, Filip Vlček a letos Vampola s velkým otazníkem. Další mne nenapadá, zato mi v mysli vyrůstá celé pohoří těch, kteří přišli a totálně zklamali.

Poměr našich neúspěšných příchodů už je snad i mimo teorii pravděpodobnosti. Za předpokladu, že probíhá nějaký trochu seriózní předvýběr hráčů, tak byl teoreticky šance na úspěch přivedeného hráče mohla být 1:1. Konzervativní odhad tak 1:2-3. Ale mám dojem, že my jsme na tak na 1:10, respektive jeden hráč na sezónu.
 
 
 
Reakce na Jeníček: ...a máme po docentce!! ..Jediné ženě...
Mám dojem, že minimálně ještě jedna se tu občas potuluje Smajlík Jen si nemůžu vybavit její nick.
 
 
 
Reakce na mrskman: quak: Uz pri cteni toho clanku me nap...
I pokud by byl, při alarmujícím počtu hráčů, kteří k nám v průběhu řekněme dvou, tří předcházejících sezón přišli, aby se následně totálně neprosadili, by se stále jednalo o úsporu
 
 
 
Reakce na Gais: Dřív, než jsem ti napsal, zeptal jsem se...
Tohle může a nemusí být relevantní argument. Obecně je v Čechách nedostatek lidí na jinou než kancelářskou práci. Takže sehnat dnes člověk na dílnu na manuální práci je téměř nadlidský výkon.

Tudíž, pokud neseženu Čechy za odpovídající platební podmínky (které v Koh-i-nooru neznám), pak se nelze divit, že sáhnu po zahraniční pracovní síle. My měli v práci podobný problém. Tři roky jsme sháněli programátora (ne ITáka). To jsou lidé, kteří na trhu práce prakticky nejsou a pokud se vyskytnou, okamžitě mizí do Prahy a/nebo firem, kterým my, jako malá firma, zkrátka platově nemůžeme konkurovat. Takže jsme skončili u stážistky UA. Tedy podle vašeho názoru jsme nehorázní padouši.
 
 
 
Reakce na mcdavid: https://sport.idnes.cz/marian-jelinek...
Mám dojem, že Zdeněk Haník (pro neznalé předseda volejbalového svazu) kdysi napsal článek o obrovském rozdílu mezi trénováním ženského a mužského týmu. Psal tam tuším něco v tom smyslu, že u ženského týmu musí být trenér spíš psycholog a navíc ještě umět pracovat s city a pocity svěřenkyň. Mužský tým vyžaduje spíš faktický, přímý přístup. Co z toho plyne?

1) Marián Jelínek může být právě pro fedcup ten pravý.
2) Jeho angažmá v mužském prostředí bude se vší pravděpodobností mnohem méně úspěšné.
3) Jarda Jágr je v podstatě mentální žena Smajlík (poznámka: toto není myšleno jako urážka).
 
 
 
Reakce na Hubl26: Ta U18 zatím prohrává s naprosto marno...
Pozoruji, že tendence stahovat kalhoty, když je Vysočina ještě daleko se zde netýká jen Motoru Smajlík
 
 
 
Reakce na zdcart: Zábranský a hlavně,že datum 1.5 a jedn...
Mno, já možná zcela naivně žiju v domnění, že datum 1. 5. se týká zveřejňování a oficiálního uzavírání smluv, nikoli vyjednávání o smlouvách. Ale jestli někdo prohlásil, že se do uvedeného data nesmí jednat vůbec, tak to je podle mého buď špatná citace, nebo dotyčný neví o čem mluví, případně mlží.

Předpokládám, že jde o něco podobného jako termín 1. 7. kdy se v NHL oficiálně otevírá trh s volnými hráči. Přitom některé podpisy "proběhnou" během prvních pár minut. Taky mi nikdo nanamluví, že to není dojednáno předem.
 
 
 
Ke kritice Luboše Roba mladšího bych si jen dovolil poznamenat, že nejprve se musíme do play-off dostat. A bez gólů a bodů to jaksi nepůjde. Ano Lubošova produktivita klesá v rozhodujících částech sezóny. Ale ten problém se týká prakticky všech našich hráčů.

Nevidím nejmenší důvod k nevraživosti, pokud se Rob rozhodl upřednostnit jistou nabídku, před nejistou smlouvou po zkušební době.
 
 
 
Problém s “českým” uvažováním je ten, že kluby nezveřejňují platební podmínky smluv jednotlivých hráčů. Zvláštní praxe, když si člověk uvědomí, že se fanoušci podílejí na výplatách hráčů svými penězi...
 
 
 
Taky nic nevím.

Ohledně příchodu a odchodu hráčů se zde za ty roky objevilo tolik "zaručených" informací, že se ten počet těch, které se následně ukáží jako pravdivé, nevymyká z teorie pravděpodobnosti Smajlík
 
 
 
Reakce na switch: Hoši ... vy se tu škádlíte teoriema, c...
Já se osobně neškádlím. Vedu normální, klidnou diskuzi, zcela nevybočující z rámce okurkové sezóny a nedostatku motorových novinek Smajlík
 
 
 
Teda fuj. "Hráči byly", omlouvám se.
 
 
 
Reakce na Evoorg: Já chápu, že paměť je věc ošemetná a m...
Jelikož je okurkovka, dovolím si zareagovat.

Stejně tak, měl ale na svědomí i letní přípravu o rok dříve. A po této letní přípravě jsme předváděli rychlý, přímočarý, ale i fyzický hokej. Takže jsme opět u toho. Jak to, že jedno léto byly hráči po letní přípravě OK, zatímco další léto už nebyli. A to vše pod vedením trenéra, který je dle zdejších tvrzení "zkostnatělý".

Ad omezený počet hráčů. Pravidlo pro tuto sezónu bylo, že do prosince smí mít každý tým WSM ligy na soupisce tuším pouze 17 hráčů starších 21 (nebo kolika) let. První fakt. Před pár dny v rozhovoru s Prospalem zaznělo, že trh s hráči je malý, jelikož příliš často nejsou v souladu kvalita hráčů a nároky hráčů/agentů. Druhý fakt. Skutečnosti, že na trhu zkrátka nejsou hráči s odpovídajícím poměrem cena výkon odpovídá i to, že v podstatě žádný z hráčů přivedených do Motoru od odchodu AS se neprosadil. Výjimkou byl snad jen Petr Vampola.

Široký kádr je jistě hezká věc, ale někdo to musí zaplatit. Pokud bychom s nastaveným pravidlem o starších hráčích zahajovali sezónu například s 25 "staršími" hráči, pak je nutno říct, že 8 z nich bude klub posílat peníze za sezení na tribuně. Navíc, je-li letos problém sehnat hráče odpovídajících kvalit, byl to problém nejspíš i loni. Takže nastává pekelná situace:

Mám v týmu, který opakovaně selhává v rozhodujících částech sezóny řekněme těch 25 "starších" (podle definice svazu) hráčů. Polovinu další sezóny jich budu moci využít jen 17. Nemám neomezený rozpočet. Na trhu není dostatek hráčů, jejichž poměr cena výkon je odpovídající. Nechci vyhazovat peníze za hráče, o nichž nejsem přesvědčen, že budou přínosem. Trénuji v klubu, který má během čtyř sezón pátého trenéra. Ať udělám co udělám, rozhodně naštvu dost lidí.

A než mě někdo nařkne. Opravdu si nemyslím, že by AS dělal vše jen dobře.

Ad Chovan. Podobně se tu šířila zaručená informace, že AS chtěl vyhodit Vráblíka. Neříkám, že nemůžete mít s Chovanem pravdu. Říkám, že informace uváděné na fóru jsou, s hodně velkým optimismem řečeno, diskutabilní.
 
 
 
Ad FO: Dukla i Vary, obojí neživotné. Kde by se tam vzalo "i"?

Ad Quak: Z důvodů mnou již mnohokráte popsaných bych ten rozpad jádra neviděl ani zdaleka tak tragicky. Paradoxně jediní hráči u nichž jsem nesouhlasil s rozhodnutím o jejich puštění se nám nyní možná vracejí (Babka, Škoda). Třeba odchod Nouziče do teď nepovažuji za nějakou větší chybu. Ale to je samozřejmě věc názoru. Chovan podle vyjádření vedení (tuším i Bednaříka) odcházel na vlastní žádost z rodinných důvodů. Zde na fóru je uváděn jako příklad "vyštípání" AS. O důvod víc věřit, že s tím AS neměl nic společného.
 
 
 
Reakce na Siky: Pragr & Zbyna: Ja si myslim, ze mate vic...
Ohledně toho, co zde AS dělal špatně jsem tu na fóru četl tak protichůdné informace (přitom minimálně část se následně ukázala jako totální bludy), že na jejich základě můžu říci jen to, že tady nikdo z přispívajících nemá spolehlivý zdroj. Já taky ne, takže to hodnotím jen a pouze z pohledu toho, jakým stylem hry jsme se prezentovali. Nic víc, nic míň.
 
 
 
Reakce na Zbyna-CK: No asi si nabíhám na flame, ale řekl...
Mám obavy, že s tím flamem to bude pravda.

Většina lidí zde si nepamatuje, že do příchodu AS nás úplně jasně přebruslovali týmy jako Benátky, Most, Ústí atd. stejně, jako se to dělo letost v druhé polovině sezóny. Pod AS jsme to najednou byli my (v první sezóně prakticky se stejným kádrem jako rok předtím, kdo prakticky všechny soupeře dokázal "přebruslit"). Nepředpokládám, že by tyhle výkyvy způsobovali hráči sami (pokud ano, pak je zvláštní, že pod "proklínaným" AS makali o 100 % víc). Spíš to byl důsledek špatného/dobrého herního systému.
 
 
 
Reakce na Piston: Mám velký problém s tou koncepcí přede...
Prakticky mohu jen souhlasit. Už jsem se obával, že jsem jediný, kdo považuje tu naši pomalost za problém ani tak ne fyzické kondice, jak se tu obvykle tvrdí, ale mnohem více za důsledek totálně pasivní, defenzivní hry našich útočníků násobené "statickým" postavením obránců na obranné modré.

Těch zápasů, kdy našich pět hráčů volně jezdí ve středním pásmu (ono jim jaksi nic jiného nezbývá. Těžko čekat, že při tolika lidech na tak malém prostoru budou nabírat rychlost aniž by se neposráželi) a nechávají soupeře v klidu rozehrát a rozjet v jejich obranném pásmu byla letos drtivá většina.
 
 
 
Výborný článek týkající se Calgary Flames od Petra Adlera.

odkaz

Dost věcí mi tam cosi připomělo Smajlík
 
 
 
Reakce na Motor27: Letos 45 Mega *2* :))...
Těch 45 Mega myslíte jako nepovedený vtip nebo jste jenom tak naivní, že žijete ve světě, kde rozpočet klubu jde jen a pouze na platy hráčů?
 
 

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.
 
 
Sociální sítě

Vylezlo teplé jarní sluníčko ?? - a přesto začíná nová sezona zimního sportu, jakým je hokej ??Letos se spoustou...

Před 20 lety zemřel legendární útočník Jiří Macelis. Za ČB 9 sezon, cca. 50 zápasů, 42 gólů! S @narodnitym mistr světa 1949, rok...

Trenér Václav Prospal si bere do letní přípravy několik hokejistů na zkoušku. Mimo jiné navrátilce Vláďu Škodu....

Václav Prospal si vybral první spolupracovníky. A v pondělí už se hráči začnou připravovat na novou sezonu!...