24.11.2016, Karel Svoboda

JUN: CEB-LIT 1:5 - Chemici vyloupili Budvar arénu

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Ačkoliv skóre zápasu otevřeli domácí hokejisté, hostující hráči ještě během první třetiny vývoj utkání otočili a dvěma góly ve druhé třetině svůj náskok dostatečně navýšili. Všechny tři body z dnešního extraligového klání putují na sever.

Prvních deset minut byl v Budvar aréně k vidění poměrně nezáživný hokej. Skóre zápasu otevřel ve 13. minutě domácí Bárta, který po rychlém protiútoku našel skulinu v Havlíkově brance. O tři minuty později nikým nehlídaný Vébr střelou k levé tyči Paterovy branky vyrovnal. Za další dvě minuty z podobně vyhlížející akce otočil skóre ve prospěch Chemiků Bečvář. A když v poslední minutě první třetiny šikovně tečoval Jíchovo nahození Havelka, odcházeli domácí do šaten s dvoubrankovým mankem.

Druhá třetina byla ve znamení Severočechů, kteří v 31. minutě po sérii střel navýšili Brzkem svůj náskok. Poté se štěstím bez újmy na skóre přežili dvojnásobné oslabení a v poslední minutě pohodlně prokráčel domácí obranou Bečvář a jeho střelu dorazil za bezmocného Pateru Jícha.

Do poslední třetiny vstoupili domácí výměnou v brankovišti, kdy Pateru nahradil Němec. Severočeši kontrolovali průběh zápasu a nebýt několika výborných zákroků domácího brankáře, mohli skóre ještě navýšit ve svůj prospěch.

Luboš Rob (CEB): Do zápasu jsme vstupovali se snahou hrát útočný hokej. Chtěli jsme se dostat do vedení, což se nám podařilo. Bohužel po našich hrubých chybách Litvínov během několika minut otočil skóre na 1:3. Dnes jsme po náročném víkendu, který jsme odehráli v oslabeném kádru, neměli sílu, abychom vývoj utkání zvrátili.

Jindřich Kotrla (LIT): Prvních deset minut utkání bylo z naší strany velice špatných, stáli jsme, nebruslili jsme. Po prvním inkasovaném gólu se naše hra relativně zvedla, zlepšili jsme pohyb a dokázali vstřelit několik gólů. Vzadu jsme pokryli soupeřovy akce a směrem dopředu nám vyšlo prakticky všechno.