03.02.2018, Denisa Józsová

JUN: CEB - MHK 1:5 - Motor schytal debakl na domácím ledě

Druhé utkání ve dvou dnech čekalo českobudějovické juniory ve dvou dnech. V tom proti Mountfieldu chtěli napravit zaváhání ze zápasu s Kladnem. To se jim ale moc nepovedlo, na svém ledě totiž prohráli vysoko 1:5. Z prvních dvou zápasů v nadstavbové skupiny tak nezískali ani jeden bod.

Začátek utkání se nenesl v závratném tempu, ale o něco více ze hry měli jihočeští hokejisté, kteří si připsali první větší šanci utkání. Dančišin ujel s Káníkem do přečíslení dva na jednoho. Domácí kapitán to vzal celé na sebe, ale jeho ránu na vzdálenější tyč Bartozel vykopl. Následná střela Káníka neměla patřičné parametry. Nedáš, dostaneš! Uběhla minuta a půl a do vedení se dostal Hradec Králové. K puku se v útočném pásmu dostal Dominik Matouš, jenž prostřelil Březinu střelu mezi betony – 0:1. Vzápětí měl Motor šanci zahrát si přesilovou hru a srovnat stav. Budějovice ale ukazují, že v poslední době branky ve své vlastní početní výhodě spíše inkasují. Rákosník vyrobil minelu na modré a Jakub Hašek se dostal do rychlého protiútoku. Nakonec puk jen popíchl na Březinu, ten ho sice vyrazil, jenže Rákosník si ho srazil do branky – 0:2. Dobrou příležitost měl Dosek po pasu Matys, ale jeho ránu vyrazil Bartozel ramenem. Tak se znovu prosadili hostující hokejisté. Hidveghy našel v rychlém protiútoku Filipa Jiráska, jehož střelu zastavila až síťka v bráně – 0:3. To bylo moc na Březinu, kterého vystřídal v bráně Němec. Ten vydržel neinkasovat šest minut. Střelu Matějčka sice domácí gólman vyrazil, ale puk si nejrychleji našel Štěpán Havránek. Jeho dorážka se sice otřela o hokejku jednoho z domácích, přesto doplachtila až do brány – 0:4. Do kabin tak šli rozhodně spokojenější hokejisté Hradce Králové.

Druhá třetina začala zajímavou šancí na obou stranách. Nejdříve ihned po vhazování se do útoku pustil Jirásek, jehož střela jen škrtla lapačku Němce, od které se puk odrazil mimo. Na druhé straně chtěl Dančišin procpat puk z hranice brankoviště, ale Bartozel svůj tým podržel. Hradec Králové naprosto dominoval ve druhé třetině, což potvrdil vstřelenou brankou po další chybě domácích. Matysovi vzal puk z hole Štěpán Matějček, jenž se střelou k tyči nemýlil -0:5. Stejný hráč byl o chvíli později v další dobré příležitosti, avšak střela mu na poslední chvíli sjela z hole. Navýšit náskok hostů také mohl Chalupa, ale ten nedokázal dorazit puk do odkryté brány. Východočeši tak šli do kabin s pětibrankovým vedením.

Kdo čekal, že jihočeští junioři do třetí třetiny vlétnou, musel být zklamaný, jelikož Hradec Králové dále dominoval utkání. Jakub Muška se dostal k zajímavé střele, ale Němec jeho střelu na zadní tyč vykopl. Muška se objevil v další dobré příležitosti, jenže jeho rána skončila jen na tyči. Zbytek utkání už se spíše jen dohrával, přesto České Budějovice alespoň zkorigovaly stav. Šimon Kubíček se prezentoval svým prvním gólem v juniorské kategorii – 1:5. Ke konci utkání divákům zatrnulo, když zůstal na ledě ležet Dominik Řepík, jenž se dlouho dobu nezvedal. Nakonec odešel za podpory rovnou na ošetřovnu. Lze jen doufat, že královehradecký hráč bude v pořádku. Motor nakonec padl na svém ledě 1:5.