30.11.2017, Adam Pavlíček

MDO: CEB - JIH 5:0 - Mladší dorost přehrál Jihlavu a stále má šanci na postup

Mladší dorost dnes musel zvítězit nad jihlavskou Duklou. To se mu povedlo ve velkém stylu, utkání ovládl v poměru 5:0! Také trenér Radek Kampf si výsledek svých svěřenců chválil. Hattrickem se blýskl Jan Janoch.
Do první třetiny vstoupil aktivněji domácí celek, své úvodní šance ale využít nedokázal. To ho nemuselo příliš mrzet, protože o chvíli později skvěle vybojoval kotouč Pavel Novák, který ho přes celou šířku kluziště posílal směrem na Jana Janocha. Tato přihrávka nakonec vyšla a Jan Janoch se do ní opřel z první, načež puk zapadl přímo do horního růžku Krejčího branky. Uběhly zhruba dvě minuty a Jan Janoch se ocitl v další dobré šanci, tentokrát ale neuspěl. První výraznější akce jihlavské Dukly přišla v desáté minutě, ale Martin Lidák si se střelou i následnými dorážkami dokázal poradit. Jihlavští tedy své šance neproměnili a to dokázali potrestat domácí hokejisté. Jmenovitě to byl opět Jan Janoch, který se dostal do další dobré pozice, z níž se opět nemýlil. Třetí gólovou trefu mohl na stranu Motoru zapsat Pavel Novák, svou první trefou ale trefil bránícího hráče a druhá jeho střela skončila těsně mimo levou tyč hostující svatyně. Skóre po první třetině tedy bylo 2:0 pro Českobudějovické.

Největší šanci po začátku druhé třetiny měli jihlavští hráči, jmenovitě to byl Matouš Menšík. Ten ale svou střelou trefil jen tyčku Lidákovy branky. Tentýž hráč o chvíli později zabránil samostatnému úniku jednoho z domácích hráčů tím, že se mu dobře vrhl pod nohy a kotouč mu vypíchl. Třetí branku, a tedy i větší klid na domácí hole, přidal po přihrávce od Pavla Pojara Jaroslav Pouzar. Netrvalo to vůbec dlouho a Motor dokázal vsítit další gól. Jiří Michal využil toho, že byl na pravém kruhu z pohledu Krejčího nikým nehlídán a svou pohotovou střelou právě z této pozice dopravil puk až za záda Krejčího. Možnost, jak snížit na rozdíl tří gólů, měla Jihlava v první přesilové hře celého zápasu. Početní výhoda se hostům z Vysočiny ale vůbec nepovedla a skóre tak bylo stále 4:0 pro domácí.

Zhruba tři minuty po začátku třetí třetiny se dostal do dobré příležitosti Radek Dub, ale proti jeho pokusu se Filip Krejčí přesunul na vzdálenější tyč a kotouč dokázal betonem vyrazit mimo branku. Toto utkání bylo, až na bitku v závěru utkání, velmi chudé na vyloučení, což dokazuje fakt, že v padesáté minutě se k první přesilovce dostali domácí hráči. Jednalo se o teprve druhé vyloučení v celém zápase. Vyloučení Winklera za krosček ale Motor nepotrestal. Jednu z největších šancí zápasů na straně Jihlavy si po vypršení přesilové hry Českobudějovických připsal po skvělé přihrávce na brankoviště z hole Patrika Čermáka Matouš Menšík. Druhý jmenovaný si stáhl kotouč na bekhend, čímž si položil Lidáka, a zívala na něj odkrytá branka, kterou ale na poslední chvíli trefit nedokázal. Hokejově rčení nedáš - dostaneš se tedy potvrdilo i v tomto zápase. Jan Janoch dokázal další ze svých střel zkompletovat svůj hattrick, načež přistálo na ledě několik čepic. Jednu z posledních akcích tohoto zápasu na sebe vzal Patrik Čermák, svou nenápadnou střelou zpoza obránce ale orazítkoval jen Lidákovu levou tyčku. Více se toho v tomto utkání nestalo, Motor zvítězil jednoznačně 5:0 a stále tak může pomýšlet na postup do play-off.

Radek Kampf (České Budějovice): V dnešní dohrávce s Jihlavou jsme potřebovali vyhrát. Výkon celého týmu byl dnes perfektní, všechny musím pochválit. Včetně gólmana, který nás na začátku třetí třetiny výborně podržel. Samozřejmě menší chyby tam byly, kdy jsme párkrát propadli. Jinak byl ale výkon perfektní od všech čtyř útoků, které jsme nasadili. Chtěl bych klukům za dnešní výkon poděkovat.