08.03.2017, Denisa Józsová

MDO: CEB - LET 5:3 - První výhra ve čtvrtfinálové sérii!

Mladší dorost odehrál první utkání čtvrtfinálové série s Letňany. Mladíčci si připsali zaslouženou výhru 5:3, kdy většinu zápasu byli lepším týmem. Za Budějovické nejvíce zazářil Matěj Toman, který si připsal 3 body (2+1) a rozhodující branku. Další utkání se hraje v pátek na letňanském stadionu a Jihočeši mohou rozhodnout o své postupu do semifinále.

První větší šanci zápasu si připsal Škvarek, jenž tečoval nahození Kubíčka. Zeithaml včas vytáhl svůj beton a puk vyrazil. Tak se po dvou minutách a dvaceti vteřinách prosadili hosté. Remta trefil jen prvního stojícího hráče a puk se dostal k Tadeáši Pinkasovi, který všem ujel a bekhendovým blafákem pohodlně zasunul puk do odkryté části branky. Šanci na zvýšení měli Letci po chybě Škvarka v obranném pásmu, jenže Klikorka mířil vedle. Neuběhlo moc času a bylo srovnáno. Janochovo nahození od mantinelu tečoval jeden z hostujících obránců a vypadalo to, že puk dojde až ke gólmanovi. V ten moment se tam objevil Pavel Novák, jehož plácnutí do puku znamenalo vyrovnání. Poté si připsal dvě velmi dobré šance Toman. Nejdříve se dostal do samostatného úniku, ale jeho dobře mířenou střelu hostující brankář pokryl. Druhu šanci dostal po odrazu kotouče od mantinelu, jenže mířil těsně vedle. Přesto se domácí prosadili a opět u toho byla dvojice Janoch – Novák. Novák skvěle dobruslilo puk a z velkého úhlu ho poslal na Jana Janocha, pro kterého nebyl problém dorazit puk do odkryt branky. Velkou šanci na srovnání měl Klikorka, ale jeho střela z první si nenašla cestu do sítě.

I druhou část začaly Letňany ve velkém stylu, kdy se prosadili již po jedenácti vteřinách. Klikorka nejdříve vypálil od modré, kdy jeho střelu Ludvík vyrazil. Jenže puk si nejrychleji našel právě Karel Klikorka a puk pohodlně poslal do branky. Budějovice se dočkaly vyrovnání v první početní výhodě, kterou v zápase hrály. Čížek vypálil a ve skrumáži před brankou se nejrychleji zorientoval Alex Endl, jenž dorazil puk do branky. Neuběhla ani minuta a domácí vedli o dva góly. Po ose Beránek – Grossmann se puk dostal k Matěji Tomanovi, který se prosadil. Uběhla minuta a něco málo a byl k vidění další gól. Pinkas naše přes celé obranné pásmo Jana Zedeka, který si chvíli počkal, ale poté namířil kotouč do horní části sítě. Šanci na vrácení dvoubrankového náskoku měl Čížek, jehož střela trefila jen horní tyč. Do konce třetiny se ještě měnili gólmani na domácí straně poté, co Dvořák zůstal ležet v brankovišti, ale do třetí třetiny se vrátil a pokračoval v zápase.

Na startu třetí periody měli dobrou šanci dva Budějovičtí, ani jeden z nich ji neproměnil. Velmi pěknou akci sehráli Jihočeši v početní výhodě, kdy puk šel z hokejky na hokejku, a nakonec chyběly milimetry ke vstřelení gólu. Budějovičtí se ještě prosadili, tentokrát v početní nevýhodě. Beránek si vzal puk ve středním pásmu, počkal si na dojíždějícího Matěje Tomana, který uspěl střelou mezi betony. Největší šanci zbytku zápasu si připsal Čížek, kterého trefil hostující brankář, když si moc vyjel z branky, ale jelikož domácí kapitán po puku skočil, tak setrvačností jel mimo dobrou pozici a jeho střela skončila těsně vedle.

Ladislav Kolda (HC Motor České Budějovice): My jsme Letňany čtyřikrát v základní části porazili. Snažili jsme se dostat to hráčům z hlavy. Letňany hrály dobře, houževnatě. Bylo to po celé utkání vyrovnané. Škoda byla, že jsme ve druhé třetině dostali gól hned při prvním střídání, čímž se to opět zdramatizovalo. Hlavně jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce a připravíme se na pátek.