02.12.2017, Adam Pavlíček

MDO: CEB - LET 8:4 - Pavel Novák řídil výhru nad Letňany osmi body

Mladší dorost měl před dnešním utkání jasný cíl - vyhrát. To se mu nakonec podařilo. Hlavně s přispěním Pavla Nováka, který si v tomto utkání připsal neskutečných osm bodů (7+1). Zároveň svěřenci Radka Kampfa skončí v tabulce mezi elitní čtyřkou, což jim zaručuje účast v play-off o závěrečný turnaj.

Mladší dorost neměl postup mezi elitní čtyřku jen ve svých rukou. Mladším dorostencům Motoru k tomu musel pomoci Havlíčkův Brod, který porazil brněnskou Kometu, kterou na čtvrté pozici v tabulce vystřídali právě hokejisté z Českých Budějovic díky dnešní a čtvrteční výhře.

Počátek utkání se nesl především v útočné snaze domácích hráčů, ti ale svůj nápor v gólovou trefu proměnit nedokázali. Jednu z první šancích si Letňanští připsali v deváté minutě a ta byla hned gólová! Tomáš Václavík stál s pukem u hrazení a poté ho poslal přesně před brankoviště, kde do něj vložil hůl Adam Škarda a bylo to 1:0 z pohledu hostů. Toto vedení však netrvalo vůbec dlouho, o bleskovou odpověď se postarala hlavní postava dnešního klání. Pavel Novák se dostal do samostatného úniku, stáhl si kotouč na bekhend a poslal jej za brankovou čáru. Poslední celek tabulky si vzal svůj náskok ale zpět. V početní výhodě se dokázal prosadit Richard Pětník. O pár minut později využil toho, že se Liemann pozapomněl u své levé tyče, Pavel Novák, který branku objel a neměl problém se zasunutím kotouče do odkryté klece. Nakonec to ale přeci jenom byl hostující celek, kdo byl po první třetině spokojenější. Ve vlastním oslabení se do samostatného úniku dostal Richard Pětník. Ten zacílil přesně do horního růžku domácí klece, čímž si připsal druhý gól v utkání. Po dvaceti odehraných minutách tedy na kostce svítil stav 2:3 z pohledu domácích.

Hubené vedení Letňan trvalo zhruba do poloviny utkání, kdy se Pavel Novák ocitl blízko hostující branky, zmátl Liemanna a bylo opět srovnáno. Tabulkový outsider si vzal ale své vedení opět velmi rychle zpět. V rychlém útočném výpadu dostal přesnou přihrávku ke vzdálenější tyči Tomáš Václavík, který z první trefil přesně. Jak už ale bylo v tomto utkání zvykem, vedení svěřenců Tomáše Blažka netrvalo příliš dlouhou dobu. Znovu byl hráčem, který skóroval, Pavel Novák - 4:4. Tímto zásahem si Novák připsal již čtvrtou branku v utkání! Posledních pět minut druhé dvacetiminutovky byly dost možná klíčové v konečném zúčtování. Pět minut před koncem před koncem prostředního dějství nasměroval puk přesně do horního růžku opět domácí kanonýr Pavel Novák. Po spolupráci první útočné formace padl do letňanské branky šestý gól a Pavel Novák se tak mohl radovat z druhého hattricku v jedno souboji. Po druhé třetině 6:4 pro českobudějovické hráče.

Závěrečné dějství nebylo tak bohaté na vstřelené branky, přesto se ale stále bylo na co dívat. Snížit vedení Motoru mohl Adam Stupka, Lidák ho ale dobře vychytal perfektním zákrokem vyrážečkou. Deset minut před koncem celého mače byl vyloučen Mikuláš Černý a jeho přestupek byl potrestán. Pavel Novák na sebe natáhl dva bránící hráče Letňan a poslal přihrávku na volného Václava Svacha, který si sjel hlouběji do pásma, odkud velmi svižnou střelou rozvlnil hostující síťku dnes po sedmé. To ale nebylo ze strany Českobudějovických vše. Necelé dvě minuty před vypršením základní hrací doby se ještě jednou dokázal prosadit Pavel Novák, když doklepl u pravé tyčky z pohledu Liemanna kotouč za brankovou čáru a mohl se radovat ze svého sedmého gólu! Tomuto povedenému výkonu Pavla Nováka a celého týmu mladšího dorostu přihlíželo na první ledové ploše v Budvar aréně 58 diváků.

Radek Kampf (České Budějovice): V dnešním utkání jsme měli, o co hrát. Chtěl bych poděkovat Havlíčkovu Brodu, protože nám pomohl k postupu do té první čtyřky, což byl před touto sezónou náš cíl. Chvílemi to vypadalo, že se tam nedostaneme, ale my jsme pořád bojovali a to se nám vyplatilo. V dnešním zápase jsem chybovali, ale zápas se povedl. Nadstandardně se zápas povedl hlavně Pavlu Novákovi, který dnes udělal osm bodů a zápas rozhodl. Makali ale i ostatní kluci. Chvíli tam neplnili pokyny, co jsme si řekli před zápasem, takže někdo musel sedět. Nakonec jsme je ale všechny vrátili do hry, aby tým hrál pospolu. I když jsme prohrávali, tak jsem věřil, že Letňany přehrajeme. Chtěl bych všem klukům poděkovat. Nyní nás čekají zápasy v druhé části.