09.09.2017, Adam Pavlíček

MDO: CEB - MLB 0:3 - Boleslav vynulovala Motor a z Budvar arény si odvezla všechny body

Na úvod sezóny Motor padl proti Mladé Boleslavi. Na domácím ledě se mu nevydařilo vstřelit jediný gól. "Jenom nám stále chybí rychlejší a rozhodnější zakončení, na tom musíme stále pracovat," řekl po utkání trenér mladšího dorostu Radek Kampf.

Úvodní dvacetiminutovka divákům v Budvar aréně nenabídla příliš mnoha šancí. Na začátku si oba týmy vyzkoušely přesilovou hru a také oslabení. Motoru a Mladé Boleslavi se ale početní výhoda zužitkovat nevydařila. Ještě před polovinou třetiny se dokázali prosadit hosté. Jmenovitě to byl Jakub Zajíček, který dostal přihrávku od Simona a následně překvapil domácího Lidáka. Až ke konci periody se ani jeden z týmů nemohl dostat do žádné větší šance. Pár sekund před koncem úvodního dějství přišel faul ze strany Matouše Haila a sudí nařídil trestné střílení. Toho se ujal Jan Závora, ale Lidák se vytáhl a skvělým vypíchnutím puku trestný nájezd zneškodnil. Boleslavští se radovali z druhého gólu společně se zvukem sirény. Nicméně rozhodčí usoudili, že dosažení branky bylo až po uplynutí dvaceti minut. Do prostředního dějství šla Mladá Boleslav tedy s jednogólovým náskokem.

V něm si připsal první vážnější šanci až Tomáš Zajíček, který se z blízkosti opřel do střely a nekompromisně kotouč napálil. Lidák stihl zareagovat a lapačkou střelu vyrazil. Do dvojnásobného náskoku šla Boleslav dvě minuty po půli zápasu. Svou první trefu v zápase si totiž připsal Jan Hašlar. Třetí úder ze strany hostí přišel pár sekund před koncem druhé periody. Tomáš Dlask dostal pas a jel na brankáře. Jeho střela se jen odrazila pro najíždějícího Michala Simona, který bez sebemenšího zaváhání zasunul kotouč do odkryté klece.

Poslední třetina nám žádný přesný zásah nenabídla. Neviděli jsme v ni ani nějakou větší gólovou příležitost. Mladá Boleslav si pohlídala své třígólové vedení a může se tak radovat z vítězství v prvním kole extraligy mladšího dorostu.

Radek Kampf (HC Motor České Budějovice): "Mrzí nás, že soupeř byl agresivnější i přesto, že jsme si říkali, že jako domácí mužstvo bychom měli hrát více do těla a být agresivnější my. V zápase jsme měli dobrých deset prvních minut z druhé třetiny. Třetí třetina byla z našeho pohledu také velké zlepšení a kdybychom takhle hráli celý zápas, nějaký gól by se nám určitě podařilo dát. V třetí třetině jsme dostali soupeře pod tlak. Jenom nám stále chybí rychlejší a rozhodnější zakončení, na tom musíme stále pracovat."