21.10.2017, Marek Baloun, Zdena Bobková

MDO: MBL - CEB 4:3 - Ani tři rychlé góly na Boleslav nestačily

MLADÁ BOLESLAV — Motor zavítal na návštěvu do Mladé Boleslavi s očekáváním protáhnutí šňůry vítězných zápasů na tři utkání. Domácí ale v úvodu utkání jako první vsítili branku a postupně se prostříleli až na skóre 3:0. Ve třetí třetině Motor sice zvládl během tří minut a čtrnácti vteřin srovnat na 3:3, Boleslav ale čtyři a půl minuty před koncem třetiny inkasoval počtvrté a zůstal bez bodu.

První třetina patřila především domácímu celku, který na svého soka nastoupil útočným a živým hokejem. Po necelých čtyřech minutách hry se Bruslaři radovali z první branky, kterou zaznamenal Petr Šíma. Budějovičtí se sice ihned snažili s nepříznivým stavem něco udělat, ale Hrakholského rána postrádala výšku a Kmec kotouč vyrazil. Ihned z protiútoku se ale opět prosadili domácí, kteří obsadili pásmo a Jan Hašlar svou ránou rozjásal domácí halu podruhé. Hosté měli poté příležitost zahrát si přesilovou hru a ačkoli byli před Kmecem nastěhovaní prakticky celé dvě minuty, gól se jim vstřelit nepodařilo. V největší šanci byl opět Hrakholski, který netrefil volné místečko v Kmecově brance.

Hra se poté trochu uklidnila, domácí možná uspokojeni dvougólovým náskokem trochu polevili v prvotním náporu a Budějovičtí možná lehce frustrovaní z toho, že se jim nepodařilo vstřelit brzký kontaktní gól. V pěkné šanci se ocitl Brouček, který si dokázal proklestit cestou do útočného pásma, ale nastřelil pouze boleslavského gólmana. V závěru třetiny mohl ještě třetí branku přidat Závora, ale jeho rána zamířila nad břevno budějovické branky.

Hosté vstoupili do druhé třetiny velice bojovně, a Kmec musel zasahovat proti pokusům Dvořáka nebo Svacha. Oba pokusy ale budějovičtí hráči vyslali z poměrně velké dálky. V další pokusu byl Pouzar, ale ten svou střelu umístil do výstroje brankáře Kmece. Poté budějovický tlak utichl, neboť se sami museli bránit přesilovce domácího celku. Domácí svou početní výhodu ale nesehráli ideálně a nedostali se do většího ohrožení Korytarovy brány. Naopak pak sami chybovali při návratu Březiny na led, který při opuštění trestné dostal přihrávku a uháněl na Kmece.

Budějovičtí pak měli další dvě brejkové situace, ale ani jednou se nedokázali prosadit. A tak se opět potvrdilo ono pověstné „nedáš – dostaneš“. Jan Závora se natlačil před Korytara a vsítil už třetí branku domácích. Domácí si v závěru ještě dokázali vytvořit tlak, a to při signalizované výhodě po faulu Pojara. Při následovné přesilovce už ale mnoho nevymysleli a skóre se neměnilo. Do třetí periody tak Boleslav vstupovala s poměrně pohodlným náskokem 3:0

Začátek třetí periody byl pro domácí tým jako z nějakého hororu. Ještě na závěr druhé třetiny byl vyloučen domácí Dlask a po minutě hry ve třetí části se k němu přidal Kulvejt. Hosté svou početní převahu dokázali využít. Václav Svach propálil Kmece z první. Klasickou přesilovou hru hosté nevyužili, ale z následného tlaku vytěžili maximum a David Brouček rozjásal svůj tým podruhé. Domácí byli v šoku a minutu po druhé inkasované brance už doslova na ručník, jelikož Kmec lovil kotouč ze sítě potřetí. Jakub Anderle zachytil odražený kotouč a umístil jej do zívající brány, Kmec se proti jeho pokusu už nestihl přemístit. Trenér domácích si ihned po vyrovnávací brance vzal oddechový čas, aby uklidnil svůj tým.

To do jisté míry pomohlo, domácí obrana na sobě více zapracovala a více si hlídala průniky hostí, kteří po třech rychlých gólech notně ožili. Hosté se však srazili dvěma po sobě následujícími fauly a byli to opět domácí, kteří tahali za otěže utkání. Svůj tlak pak korunovala čtvrtá trefa z hole Jakuba Zajíčka, který využil nastalého zmatku v brankovišti Budějovic a přehodil Korytara. Domácí už si svůj hubený náskok hlídali a soustředili se v závěru na obranu. Hosté to ještě v závěru chtěli zkusit v šesti, ale domácí jim nepovolili odvolat Korytara dříve jak dvanáct vteřin před koncem třetí třetiny. Boleslav tak až v samém závěru rozhodla, že tři body zůstanou v Mladé Boleslavi.