19.01.2018, Denisa Józsová

SDO: CEB - LIB 3:2s.n. - Utkání s lídrem rozhodl Čížek v nájezdech

Ke třináctému utkání v nadstavbové části nastoupili Jihočeši v Budvar aréně a soupeřem byl severočeský Liberec. Viděli jsme velmi zajímavé utkání, ve kterém Jihočeši spálili spoustu jasných gólovek, přesto si nakonec připsaly výhru za dva body.

České Budějovice měly velmi dobrý start do utkání. Přečíslení dva na jednoho sice ještě brankou neskončilo, i když tomu moc nechybělo. O pár vteřin později se domácí radovali. Hrubcovu střelu Novák jen vyrazil. Na hranici brankoviště byl nejrychlejší Aleš Řezáč, jenž dostal puk za brankovou čáru mezi nohama gólmana hostí. Jihočeši byli dále aktivní, přesto inkasovali. Tygři vybojovali puk v útočném pásmu, ten se dostal k Adamcovi, který vypálil. Jeho ránu tečoval někdo z domácích a Svoboda měl co dělat, aby ho vyrazil. Na dorážku Michaela Drábka byl ale krátký. Posléze měli dvě zajímavé šance Severočeši, avšak ani jednu z nich proměnit nedokázali, a tak začal hru zase přebírat Motor. Nejprve Hrubec táhl celou akci, ve které se po kličce zbavil protihráčů, u tyčky již místo ovšem nebylo. Poté to byl Řezáč, jenž se dostal přes dva soupeře a servíroval puk před branku, kde byli dva spoluhráči. Ani jeden z nich nedostal puk za čáru. Nakonec ještě mohl vstřelit branku vteřinu před koncem Jakub Čížek, avšak se zakončením dlouho otálel a Novák se stihl přesunout ke své tyči.

Velký závar před brankou hostujícího týmu vznikl na začátku druhé třetiny. Avšak Novák podržel svůj tým a neinkasoval. Poté si zahráli domácí přesilovku, ve které měl dobrou šanci Silný, jenže jeho pohotová střela trefila jen tyč. Vráti vedení na budějovickou stranu mohl Egert, avšak jeho zakončení vychytal Novák, když předvedl rychlý zásah betonem. Liberečtí si připsali větší tlak až po polovině třetiny, kdy hráli početní nevýhodu. Žemba se dostal nikým neatakován až před Svobodu, ten ho ale vychytal. Poté si připsal nádhernou teč Drábek. Ta dokonce mířila mezi nohy domácího brankáře, ten ji však stihl vykopnout mimo tři tyče. Poslední větší šanci druhé třetiny si připsaly České Budějovice při přečíslení dva na jednoho. Egert nakonec musel pálit, jenže skvěle ho vychytal liberecký brankář. V druhé části tedy žádná branka nepadla a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Ihned po jedenácti vteřinách měl dobrou šanci Jakub Čížek, který jel sám na brankáře, ten však skvěle zakročil. Tak se prosadili hokejisté Tygrů. Křepelka vypálil a jeho střelu tečoval do sítě Matěj Hájek. Jihočeši dlouho dobu zahazovali vyložené šance. Viděli jsme především několik přečíslení dva na jednoho, přesto Budějovice dlouho nedokázaly srovnat. Blízko k tomu měl Novák, na něhož byl odpískán faul, po němž následovalo trestné střílení, avšak nedal. Domácí tým dále tlačil, ale Jakub Čížek byl smolařem zápasu. Měl několik jasných gólových příležitostí, ale ani jednu z nich nedal. Tak zkusil Motor hru bez brankáře, a ta se vyplatila. Vávra nahodil puk od modré, Čížek ho tečoval a Novák měl co dělat, aby ho vyrazil. Vyrazil ho ovšem jen vedle sebe, kde byl připravený Pavel Novák, jenž se střelou do prázdné brány nemýlil.

Jelikož ani jeden z týmů do konce třetí třetiny neskóroval, přišlo na řadu prodloužení. V něm byl k vidění skvělý hokej, jenže ani jeden z týmů nedokázal rozhodnout, přestože Budějovice k tomu rozhodně příležitosti měly. Utkání tak dospělo až do nájezdů, ve kterých vystřelil bonusový bod pro domácí Jakub Čížek.

Radek Bělohlav (HC Motor České Budějovice): Po dnešním zápase jsme rádi za dva body. To dnes pro nás bylo asi maximum, jaké jsme mohli uhrát, protože jsme nebyli moc produktivní. Dneska proti nám hrál výborný soupeř a oba dva týmy dokázaly skvěle bruslit. Myslím, že ta remíza zápasu slušela.