06.10.2017, Klára Červená

SDO: CEB - MHK 2:3 - Motor nestačil na Mountfield

Motor dnes odehrál v pořadí již druhý zápas s Mountfieldem, bohužel na něj tentokrát nestačil. Po šedesáti minutách čistého času prohráli budějovičtí hokejisté na domácím ledě 2:3.

Hned v úvodu první periody se pokusil propálit Denise Vacka Jakub Čížek, jeho střela ale byla sražena a hostující brankář vyrazil kotouč do rohu. Vzápětí zkoušeli své štěstí i Milan Petřík a Vojtěch Pánek, nicméně také neúspěšně. Rychlé přečíslení tři na jednoho nedokázali domácí pořádně zakončit a přišli tak o velkou šanci. Pět minut po začátku třetiny byl za napadení vyloučen Šánek, čehož využil Pavel Novák, ale Denis Vacek byl připraven a svižnou střelu vyrazil betonem. Poté se hra přesunula na stranu domácích, když se Samuel Hrabčák pokusil prostřelit Daniela Svobodu, ten byl však připraven a skryl puk ve své lapačce. V jednu chvilku zůstala branka Budějovických odkryta, čehož využil Martin Soukup, avšak obránci Motoru rychle zakročili a zažehnali tak hrozící gól. Po velkém tlaku kolem Svobodovy branky se hra opět přesunula na stranu hostů, kde se pokusil zakončit Jan Vávra, ale jeho střelu opět zachytil hostující brankář. Další přečíslení Budějovických opět zůstalo nevyužito kvůli skvělému zásahu královéhradeckého obránce. Mezi kruhy se vypálil ještě Pavel Novák, ale jistota Denise Vacka byla nezlomná. Necelých pět minut před koncem první třetiny zachránil situaci Jan Vávra, který se nebál položit do střely jednoho z útočníků Mountfieldu, čímž zabránil prudké střele na branku. Minutu a půl před koncem periody vyústil tlak Hradeckých v šarvátku před brankou Daniela Svobody a na trestnou lavici si šli sednout Samuel Hrabčák a Pavel Novák, oba za hrubost. První třetina tak skončila 0:0.

Druhá třetina začala ve čtyřech hráčích na obou stranách. Hned v jejím úvodu vypálil Šimon Kubíček projektil na hostujícího brankáře, bohužel ale minul. Necelé čtyři a půl minuty po začátku druhé periody se Petru Poppelovi podařilo prolomit čisté skóre a připsal si tak první branku v zápase. Odpověď Budějovických ale byla rychlá. Pavel Novák zpracoval přesnou střelu Jakuba Čížka a vsítil první gól pro Motor. V půlce druhé třetiny měl velkou šanci na otočení skóre v prospěch Motoru Šimon Kubíček, nicméně minul branku. Pak vypálil ještě Hubata, jeho střela však mířila příliš vysoko a bránu hostů přeletěla. Pět minut do konce druhé třetiny šel do samostatného úniku Dominik Šedivý, ale v zakončení nebyl úspěšný. Hra se pak přesunula na druhou stranu, kde se Jiřímu Egertovi naskytla prázdná brána, nicméně ji netrefil. Druhá třetina, stejně jako ta první, skončila šarvátkou u brány Daniela Svobody. Na trestnou lavici si šli sednout Dominik Šedivý a Patrik škola následováni Matějem Šafářem za krosček.

Hosté začínali třetí třetinu výhodou. Ta jim vydržela poměrně dlouho, neboť hned v úvodu druhé minuty byl za zdržování hry vyloučen Šimon Masopust. Výhody využil David Voňka a po přihrávce od Martina Pěnčíka se trefil do Svobodovy branky. Deset minut před koncem utkání navýšil Hradec gólový náskok, když Dominik Sklenář zakončil přesnou střelou do branky Hrabčákovu přihrávku. O necelé dvě minuty později snížil brankový stav Pavel Novák. V závěru utkání se trenér Motoru rozhodl stáhnout brankáře a zkusit štěstí v šesti. Tato akce však nebyla úspěšná a Motor prohrál s Mountfieldem 2:3.

Milan Dančišin (asistent trenéra): Odehráli jsme dobrý zápas, ale bohužel jsme neproměňili šance ve druhé třetině a to rozhodlo. Jinak to bylo opravdu ostré utkání.