02.03.2018, Adam Pavlíček

SDO: CEB - PCE 2:3 p. - Starší dorost nestačil na Pardubice v prodloužení

Motor měl skvělý start do utkání a po zásluze se dostal do vedení. Dynamo ale ve druhé třetině skóre otočilo a v té třetí domácí tým vyrovnal na 2:2. Po šedesáti minutách tedy přišlo na řadu prodloužení, po kterém mohli být o něco šťastnější Pardubičtí.

Nejvíce se domácímu týmu povedly úvodní minuty první třetiny. Zde byl Motor jednoznačně lepším týmem a po zásluze šel do vedení. Hostující brankář si nerozuměl se svou obranou, čehož využil Šimon Masopust, pro kterého nebylo problém bekhendem sklepnout kotouč za brankovou čáru. O minutu později mohl druhý zásah přidat Jakub Čížek, avšak trefil jen těsně mimo tyč. Neujala se ani akce Vojtěcha Krcha, když zkusil přihrát na najíždějícího Michala Silného, jenž se ke kotouči kvůli bránění jednoho z Pardubických nedostal. V deváté minutě mohlo Dynamo srovnat, jenže Matěj Poul netrefil zařízení. Poté přišlo vyloučení z řad domácích, nicméně zůstalo bez potrestání. Dvě vynikající šance měl ještě Tomáš Zeman, ani jedna z nich ale gólovou tečkou neskončila, a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Motor.

Jestliže první třetinu začali lépe Českobudějovičtí, tak start té druhé byl v režii Dynama. Ještě před šancemi hostů se mohl do střelecké listiny zapsat Jakub Čížek, ale kotouč po úniku domácího útočníka proletěl jen těsně kolem tyče. Ve čtyřiadvacáté minutě se k odraženému kotouči probojoval Tomáš Zeman, který z brankoviště zařídil vyrovnání skóre. A následná akce Pardubic byla opět gólová. Ondřej Rohlík již z téměř nulového úhlu posílal puk před Svobodu branku, kde do černé gumy plácl Ondřej Tobiáš a Pardubičtí se dostali do jednobrankového náskoku. Minutu před polovinou utkání mohl druhou trefu v utkání zapsat Tomáš Zeman, to by ale musel před Svobodou lépe zkorigovat svá mířidla. Ve druhé třetině přišla první přesilová hra Motoru, ta ale zůstala bez využití. Po čtyřiceti minutách tedy 1:2 z pohledu Českých Budějovic.

Další početní převaha byla Jihočechům nabídnuta v úvodu poslední dvacetiminutovky. V ní Michal Silný poslal puk na modrou čáru. Tam už stál ke střele připravený Matěj Šafář. Domácí bek se opřel do střely a nasměroval puk až do sítě Nečasovy svatyně. Čtyřicátá osmá minuta nabídla divákům velikou šanci Davida Kašpara, který pokusem z prvního doteku před pardubickým brankářem přestřelil. Třetí přesilovku Motor hrál po vyloučení Hybeše. Ten však mohl být na trestné lavici zcela klidný, Českobudějovičtí se totiž do slibnější šance nedostali. Po padesáti minutách měl vedoucí branku na holi Vojtěch Krcho. I jeho pokus si cestu mezi tři tyče nenašel. A jelikož ani Martin Kostka střelou z mezikruží neuspěl, šlo se do prodloužení.

Z prodloužení uběhla minuta a třicet sekund, když Matěj Poul držel puk před domácí brankou, aby ho následně jako na zlatém podnose naservíroval Filipu Kofferovi, jenž se z gólové pozice nemýlil, a vystřelil tak Dynamu bonusový bod navíc.

Radek Bělohlav (České Budějovice): Povedla se nám první třetina, ta byla podle představ. Zaspali jsme ale tři minuty ve druhé třetině, to jsme potom doháněli. Ve třetím dějství jsme to zvládli. Myslím, že bod jsme si zasloužili. A v prodloužení jsme chybu udělali jako první my.