19.11.2016, Denisa Józsová

SDO: CEM - HBR 6:2 Výhra přinesla posun na čtvrté místo

V rámci dvacátého čtvrtého kola přijel do jihočeské metropole tým z Havlíčkova Brodu. V tomto zápase šlo o čtvrté místo, které zajišťuje přímý postup do play off. Budějovičtí o něj bojují na dálku s Mladou Boleslaví. Před duelem měly oba týmy shodný počet bodů a to 38. Z výhry 6:2 se nakonec radoval domácí Motor, který se tak posunul na čtvrté místo a odskočil svému soupeři na rozdíl tří bodů.

Radek Bělohlav (CEB): Nám se relativně daří, jedeme na vítězné vlně. Dokázali jsme vyhrát i včera v Pardubicích, kdy jsme nehráli ideálně. Dnes byl náš výkon mnohem lepší až na druhou třetinu, která byla z naší strany taková rozháraná. Nehráli jsme svoji hru. Třetí třetina již byla opět podle našich představ. Zasloužená výhra.

Václav Adam (HBR): Prospali jsme začátek zápasu, což se nám stalo již poněkolikáté. Prvních deset minut bylo z naší strany velice špatných, prakticky jsme se nedostali ze třetiny a soupeř toho využil. Druhá třetina byla z naší strany odehraná dobře, ale ve třetí třetině jsme bohužel nevyužili jasnou gólovou šanci na možné snížení na 4:3. Ba naopak vzápětí po chybě našeho obránce nám Budějovičtí odskočili na 5:2. Musím vyzdvihnout výborný výkon našeho brankáře, který měl několik zákroků, kdy domácím ukradl takřka jasný gól. Soupeř zaslouženě zvítězil a blahopřeji mu.