generální partnerHlavní partneři
PARTNEŘI WEBU
  • SLA - CEB 4:1 - Červený vsítil jako první, pak už skórovala jen Slavia

19.10.2012, Michal Špírek

Č. B u d ě j o v i c e - V minulé sezóně se stala Slavia nejoblíbenějším soupeřem HC MOUNTFIELD. Ten ji loni čtyřikrát porazil, v O2 Areně dokonce neinkasoval. I v pátek začali Jihočeši výborně a vedli po teči Rudolfa Červeného. Ve druhé třetině ale domácí obrátili na 2:1 a i v závěrečném dějství byli slávisté lepší.

SLA - CEB 4:1 - Červený vsítil jako první, pak už skórovala jen Slavia
    4:1(0:1, 2:0, 2:0)
    Datum utkání: 13. kolo, pátek 19.10.2012, 17:15
    Branky a nahrávky: 29. Hertl (Růžička, Kuboš), 34. Sobotka (Pospíšil, Kadlec), 45. Růžička (Sklenář), 59. Žejdl (Růžička, Beňovič) - 5. Červený (Knotek, Suja). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 379.
    Slavia Praha
    Furch - Beňovič, Dresler, Kadlec, Kempný, Kolařík, Kuboš, Kučný - Alinč, Hertl, Jelínek, Kalla, Krenželok, Micka, Pospíšil, Růžička, Sklenář, Sobotka, Tomica, Žejdl.
    HC Mountfield
    Kantor - Ptáček, Frühauf, Vydarený, Ference, Jank, Vráblík, Kolarz - Šimánek, Kotalík, Rousek - Dej, Kohn, L. Květoň - Suja, Knotek, Červený - Marek, Podlešák, Polodna.

Reportáž

Kvůli zranění nenastoupil do utkání slávistický snajpr Roman Červenka. Naproti tomu v sestavě Českých Budějovic chyběli kvůli doporučení NHLPA forwardi z NHL, Milan Michálek a Martin Hanzal.

Vstup do utkání měly oba týmy relativně vlažný, přesto v úvodu padl gól, když z první šance zápasu udeřil Mountfield. Jakub Suja v útočném pásmu našel Knotka, jenž z první zamířil směrem na brankáře Dominika Furcha. Pro něj by střela od modré čáry neznamenala větší problém, ale těsně před slávistickou brankou kotouč šikovně tečoval hostující útočník Rudolf Červený a usměrnil ho do domácí klece.

Sešívaní po obdržené brance přidali na obrátkách, žádnou větší příležitost si však před Kantorem nevypracovali. Dařilo se jim alespoň permanentně zamykat hráče Budějovic, kteří se až do konce první dvacetiminutovky jen sporadicky dostávali za červenou čáru. Vše totiž soustředili na defenzívu, která byla bezchybná.

Od druhé třetiny sešívaní zvýšili otáčky

Hra Budějovic byla ve druhé třetině dost rozháraná. Hosté domácím nabízeli řadu gólových příležitostí. Ve 4. minutě už to nevydržel hostující trenér Peter Draisaitl a vzal si oddechový čas, aby svým svěřencům důrazně vysvětlil, co od nich očekává.

Předváděný hokej se ale příliš nezměnil. Navíc, nedlouho před polovinou zápasu přišlo první vyloučení, když za sekání pykal českobudějovický Peter Frühauf. Červenobílí toho rychle využili. Na konci přesilovkové akce byla přesná teč Tomáše Hertla, která znamenala vyrovnání.

Pár minut nato už sešívaní vedli. Tomáš Pospíšil z mezikruží naznačil střelu a posunul kotouč doleva na úplně volného Vladimíra Sobotku, jenž ranou za bezmocného Pavla Kantora poslal Slavii do vedení.

Hosté se už na zvrat nezmohli

Zkraje poslední části iniciativu na ledě střídavě přebírali oba týmy. Domácí však ukázali, že v utkání nechtějí nijak velké drama. V 5. minutě si v akci 2 na 1 vyměnil puk několikrát Jakub Sklenář s Vladimírem Růžičkou, který propálil Kantora střelou do „jeslí“. Slávisté nabídli Budějovickým v polovině třetiny přesilovku, ale hosté se na nic nezmohli.

Už v 58. minutě zkusili Jihočeši hru bez brankáře. Platné jim to ale nebylo. V závěru třetiny se pak navíc nechal vyloučit jediný střelec utkání na straně Jihočechů Rudolf Červený. Teoretické šance na zvrat utnul na konci předposlední minuty Lukáš Žejdl, který po šikovné přihrávce Růžičky ml. zakončoval do odkryté klece. Domácí si tak připsali pohodlnou výhru a v tabulce se posunuli na pátou příčku, hosté jsou až dvanáctí.

Další fotografie
    Aktuálně na webu

Dotazník - Tomáš Guman si ve volném čase rád zahraje na kytaru

dnes, Michal Špírek

Dalším mladíkem, který by rád v sezóně zaznamenal nějaký ten start za A tým, je útočník Tomáš Guman. Tomu imponují šikovní útočníci Patrick Kane a Tyler Seguin.

Ukončení LP základen v Hopsárium

před 3 dny, Klub

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Dne 24.6.2015 se uskutečnila akce základen v HOPSÁRIUM SVĚT RODINNÉ ZÁBAVY k ukončení letní přípravy.

V Roudném proběhne fotbalová exhibice hokejistů z jihu Čech

1.7.2015, Matěj Mayer

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Skupina jihočeských hokejistů se rozhodla pomoci dobré věci a v sobotu 11. července uspořádá fotbalovou exhibici v Roudném. Její kompletní výtěžek bude věnován na rehabilitační péči osmnáctiletému Pavlu Hronkovi, který ochrnul na spodní část...