27.12.2017, Filip Kortus

VSE - CEB 3:1 - Motor odjíždí z Lapače s prázdnou

VSETÍN — Atraktivní utkání se skvělou atmosférou a nepříznivým výsledkem. Jihočeši poprvé v sezoně nestačili na nováčka soutěže ze Vsetína, když na jeho horké půdě prohráli v poměru 1:3. Valaši byli po celý zápas aktivní a Motor se nedokázal na agresivní hru soupeře přizpůsobit. O jedinou branku se postaral Filip Vlček. Už v pátek Motor hostí Třebíč.

Šanci v brance Motoru dostal na utkání ve Vsetíně David Gába, znovu nenastoupil Petr Vampola. Utkání od začátku ukazovalo, že bude na co se dívat. Šance střídala šanci, diváci obou táborů byli od začátku zápasu ve varu. Už při prvním zákroku měl David Gába plné ruce práce, na druhé straně se mohl po přívětivém odrazu kotouče od zadního mantinelu Vlastimil Dostálek. Následně šel Motor do čtyř a Valaši si vytvořili místy až drtivý tlak. Ten vyvrcholil úvodní brankou, které z dorážky dosáhl Vojtěch Šilhavý - 1:0. Vsetínští pokračovali v aktivitě. Jaroslav Markovič se objevil sám před budějovickým brankářem, jenž proti jeho střele vytasil bleskurychlou lapačku. Na druhé straně dorážel za nic netušícího Šurého Václav Nedorost, ale trefil pouze tyč. Srovnání přišlo v 12. minutě. Filip Vlček se uvolnil u mantinelu, položil si brankáře a zkušeně zakončil – 1:1. Nutno podotknout, že tato individuální akce jistě bude aspirovat na gól měsíce.

Druhá třetina už tak bohatá na šance nebyla. Valaši měli v první desetiminutovce dvě přesilové hry, ale ani jedna nebyla gólově ohodnocena. Při hře pět na pět zaútočil Motor. Obránce Filip Novák předvedl své dovednosti, šikovně se dostal přes střední pásmo a nabruslil si před branku. Ihned dostal přihrávku, ale Šurý si na jeho pokus počíhal. Ještě blíže měl brance Vlastimil Dostálek, který i v těžké pozici dokázal zakončit rychlý brejk a pouze o kousek minul levou tyč. Podruhé v zápase se mohl trefit Filip Vlček, když si v přesilové hře udělal prostor v mezikruží, jenže vsetínský brankář i s přispěním padajících obránců nepustil puk za svá záda. Jedinou branku ve druhé třetině obstarali hokejisté zelenožlutého klubu. David Vítek prokázal důraz na brankovišti a nadvakrát překonal Gábu – 2:1

Ve třetí třetině se snažil být aktivnější Motor, ale pozorná vsetínská obrana v čele s brankářem Šurým dlouho odolávali. Ve střehu musel zůstat budějovický Gába, na nějž Valaši útočili především při rychlých protiútocích. Při jednom z nich musel Gába až daleko z branky, aby nadvakrát zabránil hrozbě třetí branky. Potřetí Lapač vybuchl radostí v 51. minutě. Přečíslení dva na jednoho na sebe vzal David Vítek a nechytatelnou střelou o břevno nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 3:1. Ve zbytku utkání už se Motor nenadechl k pořádnému náporu, a tak odjel z dalekého Vsetína s prázdnou.