08.10.2016, Filip Kortus

CEB–KLA 3:1 – Ve šlágru kola Motor přehrál Kladno

Vyprodaná Budvar aréna dohnala své oblíbence k zasloužené výhře 3:1 ve šlágru kola WSM ligy. Jihočeši byli od první minuty lepším týmem a zásluhou Luboše Roba se dostali do vedení. Za Kladno srovnal Jánský, ale vítěznou branku obstaral Vladimír Škoda. Pojistnou třetí a zároveň svou první branku v sezoně přidal Tomáš Nouza. V dalším utkání Motor čeká na svém ledě rozhozená Slavia Praha.

Na úvod šlágru 13. kola WSM ligy si budějovičtí fanoušci připravili krásné choreo věnované zesnulému Františku Vacovskému a šlo se na věc. V brance Motoru dostal znovu šanci po výborném výkonu v Havířově David Gába, kvůli zlomenému žebru nadále chyběl Ján Mucha. Prvních osm minut patřilo Motoru a nabitá Budvar aréna se otřásala v základech. Roka Pajiče před brankou vychytal nic netušící Hanuljak, proti tvrdé střele Škody už byl pohotově připraven. Prosadil se až Luboš Rob. Střela Čermáka Hanuljakovi propadla mezi betony a nejproduktivnější hráč Motoru vrátil puk do branky – 1:0. Rytíři srovnali z přesilové hry. Ton poslal zpoza branky puk na Petera Jánského, který se štěstím prostřelil Gábu – 1:1. Za necelé tři minuty byl Motor zpět ve vedení. Hořavovi přeskočil puk hokejku, toho využil Lukáš Žálčík a předložil puk před úplně prázdnou branku Vladimíru Škodovi, který neměl problém zasunout puk do kladenské klece – 2:1. Jednobrankový náskok zdvojnásobil Tomáš Nouza, pro nějž to byla první branka v sezoně. V signalizované výhodě ho našel Jakub Babka a hráč s číslem 55 potvrdil, že góly dávat umí – 3:1.

I ve druhé třetině měl jihočeský celek navrch. V úvodní přesilovce se svěřenci Antonína Stavjani nijak výrazně neprosadili, soupeře zmáčkli jako citrón až při té druhé. Jeden z Kladenských těžko rozdýchával tvrdou ránu od modré, druhý ztratil hokejku, a tak byl Hanuljak pod neuvěřitelnou palbou. Pajič s Heřmanem dávali už skoro do prázdné, kladenský brankář se vždy vyznamenal akrobatickými zákroky. Středočeši si ve druhé periodě nevytvořili snad žádnou vážnější šanci, to za Jihočechy mohl přidat další branku Heřman, ale Hanuljak jeho pokus vystihl.

A i na začátku třetí třetiny měl šanci Martin Heřman. Michal Chovan obkroužil branku, předložil mu puk a Hanuljak se štěstím vyrazil puk betonem. Možnost na snížení měl od modré obránce Ulrych. Vypálil bez přípravy a Gába měl plné ruce práce, aby si s jeho pokusem poradil. Ve třetí třetině vynikali zejména brankáři. Martin Heřman znovu ztroskotal na Hanuljakovi, na druhé straně v dobré pozici přestřelil kanonýr Ton. Závěr utkání si Motor zkušeně pohlídal a zaslouženě bral tři body za výhru 3:1.

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice): „Jednoznačně jsme měli lepší pohyb než hosté. Rozhodla chuť hráčů a motivace. Kluci se dokázali vyhecovat, bylo tam mnohem víc důrazu než u soupeře. Dneska jsme soupeře přebruslili.“

František Kaberle (Rytíři Kladno): „Gratuluji soupeři k vítězství. Nepředvedli jsme náš nejlepší výkon. Prohrávali jsme osobní souboje a všude jsme byli druzí. Třetí třetina už sice byla lepší, ale žádné body jsme si nezasloužili.“