18.11.2017, Karel Svoboda

JUN: MHK-CEB 7:4 Druhé utkání na východě Čech body nepřineslo

HRADEC KRÁLOVÉ — V první třetině se Budějovičtí ujali vedení 2:0, ale domácí tým postupně skóre zápasu otočil ve svůj prospěch. Pět minut před koncem dokázal Motor snížit na rozdíl jediné branky, ale Hradečtí dvěma góly při soupeřově power-play dali výsledku definitivní podobu.

Obě mužstva se s ničím nepárala a začala naplno hrát hned od první vteřiny. V rychlém sledu byly k vidění šance na obou stranách a dvojnásobná hradecká přesilovka, jako první se však radovali hosté. Vojtěch Brabec využil clony před hradeckým brankářem a od modré propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Nedlouho poté přišlo na řadu neproměněné budějovické trestné střílení, jež bylo o šest vteřin později následováno druhou hostující brankou. Stanislav Dosek využil situaci po vyhraném buly ke střele na bližší tyč – 0:2. Hradecké ale nakopl tvrdý zákrok na Štěpána Matějčka a 71 vteřin před sirénou bylo sníženo. Martin Hejna zamířil na levém kruhu nejlépe, jak mohl, a bombou k bližší tyči dal první hradecké gól – 1:2.

Hradečtí navázali tam, kde předchozí třetinu skončili. Do hry vlétli jako uragán a Martin Březina se musel v bráně ohánět, aby pochytal jejich četné šance. Pak ovšem přišla přesilovková situace, na níž hostující gólman nestačil. Mikuláš Pohl se po ráně od modré zorientoval v závaru v brankovišti a procpal černou pryž do sítě – 2:2. České Budějovice si nedlouho poté vzali oddechový čas, ani ten ale Lvy nezkrotil. Nadále ostřelovali soupeřovu bránu a neúnavně bruslili, až si v polovině základní hrací doby vynutili další faul. V přesilové hře pak František Hnik zamíchal s pukem na pravém kruhu a nechytatelně kolem bližší tyče zavěsil pod víko – 3:2. I díky budějovickým početním výhodám se poté hra trochu srovnala, skóre už se však do druhé přestávky neměnilo.

Vstup do poslední periody se gólově lépe vyvedl hostům. Jan Bárta využil dvojnásobnou přesilovku střelou do odkryté části brány a bylo opět vyrovnáno – 3:3. Jenže tento stav se nelíbil domácímu Kryštofu Pažourkovi, který se necelé tři minuty po budějovickém gólu zorientoval na brankovišti a čtvrtým hradeckým přesilovkovým gólem Lvy znovu do vedení – 4:3. Horké chvilky posléze zažili oba maskovaní muži, nicméně po přelomu třetiny to byl Mountfield, kdo se radoval z dalšího přesného zásahu. Filip Jirásek si v mezikruží dobře počíhal na Pohlovu střílenou nahrávku a tečoval touš za záda soupeřova brankáře. Uplynulo však jen něco málo přes dvě minuty a bylo to znovu o gól, když se Jakub Doktor prosadil z levého kruhu – 5:4. Budějovice zkusily k vyrovnání využít závěrečné power-play, jež byla dokonce zesílena o hradecké vyloučení, místo vstřelení vyrovnávací branky ale dvě inkasovaly. Prosadili se postupně Dominik Řepík a Patrik Hidveghy, přičemž u prvního gólu do odkryté sítě asistoval brankář Matěj Bartozel. Z emočně vypjatého duelu tak Mountfield po obratu ve skóre a dobré předvedené hře bral za výhru 7:4 tři body.

Aleš Krátoška (Mountfield HK): První třetina nám vůbec nevyšla a z naší strany byla hodně špatná. Jsme moc rádi, že jsme to nakonec zvládli. Dokázali jsme odskočit na 5:3, ale stejně jsme si to znovu čtvrtým budějovickým gólem zkomplikovali. Za závěr zápasu ale musím všechny kluky pochválit. Od druhé třetiny jsme byli lepším týmem a myslím si, že jsme si i zasloužili vyhrát.

Ladislav Kolda (HC Motor České Budějovice): Začátek jsme nerozehráli špatně a vedli jsme 2:0. Podle mého názoru to bylo hodně bojovné utkání plné agresivity a vyloučených. To si myslím, že rozhodlo o vítězství domácího týmu, protože v přesilovkách byl lepší a úspěšnější. My naopak nedokázali využít čtyřminutovou přesilovku. Hradci tak gratuluji k vítězství.