09.09.2017, Aleš Skok

LIT - CEB 2:5 - Úspěšný vstup! Motor veze z Litoměřic tři body

Dvě třetiny to byl tuhý boj. Přesto Motor díky skvělé třetí třetině veze z ledu houževnatých Litoměřic tři body. Dvakrát se během prvních dvou třetin dostali Jihočeši do vedení, ale domácí pokaždé dokázali odpovědět. V poslední dvacetiminutovce ale České Budějovice nasázely tři branky a zvítězily konečným poměrem 5:2.

Motor se v úvodu sezony rozjížděl pomaleji, když si první dvě zajímavější možnosti vytvořily Litoměřice. Veselý se snažil najít pěkným pasem střelce Bílka, ale Gába předvedl první výborný zákrok. Domácí dále pokračovali přesilovou hrou, ve které si vytvořili tlak. Budějovičtí se ubránili, ale po přesilovce přišla nebezpečná Šimečka od modré. Jeho pokus zastavila hradba těl těsně před Gábou. Do vedení tak šli hokejisté Českých Budějovic. V přesilové hře namazal přes celé útočné pásmo Kutlák Martinu Novákovi, který neměl problém trefit odkrytou branku. Zvýšit mohl po buly Pavlin, jenže jeho pokus zápěstím Klouček lapačkou vyrazil. Šest minut před koncem první části se Litoměřicím podařilo vyrovnat. Nahozená střela Filipa Jiráska propadla Gábovi mezi betony. Vypadalo to však, že kotouč byl ještě tečován. První třetinu zakončil Motor ve dvojnásobném oslabení.

Ještě více jak minutové oslabení tří proti pěti čekalo na českobudějovické hokejisty na začátku druhé dvacetiminutovky. V té měl obrovskou příležitost Bílek, jenž se z těsné blízkosti snažil procpat touš za Gábu, ten ale předvedl další výborný zákrok a jeho tým se ubránil. Těsně po polovině utkání mohli jít Jihočeši opět do vedení, jenže Klouček proti jejich akci předvedl výborný zákrok. Poté dostal Motor šanci dvojnásobné přesilovky. Zužitkovat ji nedokázal. Čtyři minuty před koncem šli českobudějovičtí hokejisté přece jenom do vedení. Čermák našel před brankou úplně volného Filipa Vlčka, který dopravil puk za Kloučka. Odskočit mohli hosté po pěkné teči Nedorosta, domácí gólman jeho pokus ramenem vyrazil

Poslední třetinu začaly Litoměřice dvojnásobnou přesilovkou, kterou dokázaly zužitkovat. Ondřej Smetana dostal přihrávku na modrou čáru a dělovkou propálil Gábu. V dalším oslabení Českých Budějovic ujeli hosté dva na jednoho. Kotouč měl v moci Čermák, jenž se rozhodl pro zakončení. Klouček byl pozorný a puk za svá záda nepustil. Jenže Českobudějovičtí mají Filipa Vlčka, o kterého se otřelo nahození Pavlina a kotouč skončil se štěstím až za Kloučkem. Od té doby Motor přebral otěže zápasu. Na 4:2 zvyšoval krásnou střelou do rohu branky Václav Nedorost. A o pár vteřin bylo ještě veseleji. Krásná souhra Martina Nováka a Petera Galamboše vyústila v zakončení do prázdné branky. České Budějovice už zápas v klidu dohrály a zvítězily 5:2.

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice): "Úvodní zápas sezony byl ve znamení určité nervozity. Domácí dvakrát dotáhli naše vedení, ale v závěru bylo vidět, že máme na hokejkách více zkušeností. Nakonec jsme domácí zatlačili až na třígólové odskočení. Na můj vkus bylo v zápase až moc vyloučených. Každopádně je to pro nás dobrý vstup do sezony a jsme rádi, že už se to celé rozběhlo."