28.09.2014, Filip Kortus

MDO: CEB - KOM 3:2 sn - Vyrovnaný duel vyhráli dorostenci na nájezdy

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Krásný duel s velkým množstvím šancí na obou stranách zvládli mladší dorostenci A s Kometou Brno a po dvou porážkách si připsali výhru na nájezdy. V nich excelovali Jáchym Kondelík s Lukášem Matysem.

Pro důležité body si Jihočeši šli od prvních minut. Vytvořili si nejednu dobrou příležitost, ke skórování jim chyběla přesnost. To hosté vytěžili z minima maximum. V 11. minutě si Českobudějovičtí nepohlídali před brankou volného Süsse a ten se svým zakončením nemýlil - 0:1. Stejně jako Moravané, tak i Jihočeši se prosadili v početní výhodě. Rána kapitána Jáchyma Kondelíka se odrazila od zadního mantinelu a pozorný Daniel Klusáček vyrovnal stav utkání - 1:1. Svěřenci Romana Heindla ještě museli do konce třetiny odolávat náporu hostů, v krizových chvílích je podržel brankář Jakub Ovsjannikov.

Druhá třetina nenabídla tak rušný hokej jako úvodní dějství. Na obou stranách bylo mnohem více nepřesností a šance se tak rodily jen velice těžko. A co prošlo, pochytali pozorní gólmani Ovsjannikov a Dostál. Velké šance byli přesto k vidění na obou stranách. Rychle bruslící Mykiska se dral do zakončení, jeho střele z úhlu chybělo pár centimetrů. To na druhé straně se z čista jasna objevil sám před brankářem Hakl, puk mu naneštěstí pro něj přeskočil čepel.

Třetí část přinesla nevšední podívanou. Po dvaceti vteřinách se do úniku dostal opět Hakl, bekhendová klička ovšem nebyla to pravé ořechové. Ve 43. minutě se už domácí mohli radovat. Radim Škrdleta v úniku krásným bekhendovým zakončením do horního růžku Dostálovy branky zařídil Jihočechům vedení 2:1. Pro domácí mohlo být ještě lépe. Hlavní lídři mužstva Kondelík a Matys ale ve svých obrovských příležitostech neuspěli. Od 50. minuty začali Brňané domácí celek dostávat pod tlak. Vytvořili si mnoho obrovských šancí, v nichž dvakrát zklamal i kapitán Škvrně. Už to vypadalo, že všechny body zůstanou v Budvar aréně. Jenže, Jan Süs i podruhé v zápase překonal skvěle chytajícího Ovsjannikova, čímž zápas dospěl do prodloužení.

Prodloužení se odehrálo v poklidném duchu do té doby, než se budějovický útočník Kašper objevil zcela sám před Dostálem. Bekhendový blafák pohotovým zákrokem zneškodnil brankář Komety, tudíž utkání šlo do nájezdů. V první sérii neproměnili domácí Vochozka, rovněž tak hostující Süs. Druhý nájezd za domácí byla jedna velká paráda, Lukáš Matys stejnou kličkou, jako Tomáš Hertl v NHL, překonal Dostála. Na druhé straně nedal Král a Jáchym Kondelík mohl rozhodnout. To se mu povedlo. Kličkou, kterou se proslavil Peter Forsberg, přidal v nájezdech druhou branku a pojistil domácím cenné dva body.

Roman Heindl : Odehráli jsme těžký zápas s kvalitním soupeřem. Na utkání jsme se soustředili od prvních minut, což se nám oproti předchozím utkání podařilo. Upozorňovali jsme hráči, aby hráli dobře odzadu, neztráceli kotouče. V dovedností soutěži jsme zvítězili, tudíž bereme dva body za výhru po nájezdech. Dnes jsem vybral na nájezdy správné hráče.