30.01.2015, Filip Kortus

MDO: CEB - LET 5:3 - Mladší dorost oplatil Letňanům vysokou porážku

Další důležitý zápas o jednu postupovou příčku do play - off mladší dorost vyhrál a odskočil soupeři z hlavního města na rozdíl sedmi bodů. Další konkurent v boji o vrchol sezony Jihlava prohrála na ledě Liberce na nájezdy, tudíž Jihočeši vedou tabulku o dva body. Právě Jihlava bude dalším soupeřem svěřenců Romana Heindla v následujícím kole.

Mladší dorost nastoupil do utkání jenom s pěti beky, jeden z nich – Martin Štěcha, nastoupil vůbec poprvé. Do veledůležitého zápasu vstoupili domácí Jihočeši velice aktivně. Brankář hostí Mokrý měl už od začátku zápasu plné ruce práce. První střelou ho prověřil obránce Dosek, následovaly střely od Rolínka a Hromady. Letňany měly v první části jednu obrovskou příležitost. Danov nastřelil pouze tyč Ovsjannikovy branky. Zasloužená branka přišla v 17. minutě. Tomáš Vochozka získal puk na modré čáře a překvapivou střelou překonal Mokrého – 1:0.

Druhá třetina nabídla mnohem více hokejové krásy a branek. Nejprve nastřelil Novák svou pumelicí břevno, na druhé straně ve velké šanci selhal Kučera. Přesně deset minut dělilo první a druhou branku domácích. Ve dvacáté sedmé minutě po krásném průniku zvýšil na 2:0 Jiří Egert . Letňany dokázaly snížit zásluhou Václava Burdy - 2:1. Na snížení stavu utkání dokázali Budějovičtí bleskově odpovědět. Michal Silný střelou do horních pater branky zaskočil Mokrého – 3:1. Hosté z hlavního města se nakonec dokázali vrátit zpět do hry. Střelec první branky Václav Burda nadvakrát se dokázal podruhé v zápase prosadit – 3:2. Čtvrtou branku mohl přidat Lukáš Matys z trestného střílení, na Mokrého ale nedokázal najít recept.

Kritická situace nastala ve 45. min, kdy při vlastní přesilovce ulétl domácí obraně Kanov, Hromada zatáhl za záchrannou brzdu a hostující útočník dostal možnost provádět trestné střílení. Na pozorného Ovsjannikova však svou kličkou nevyzrál. To byl pro zbytek zápasu klíčový moment. Osm minut před koncem totiž Motor opět odskočil na dvoubrankový rozdíl, když Kašper v přesilovce dorazil Novákovu tvrdou střelu od modré. Hosté z Letňan se ale nevzdali. Kapitán Fabiánek nastřelil břevno a při dvojnásobné početní výhodě soupeře musel svůj tým podržet Ovsjannikov. Necelé tři minuty před koncem však přece jen kapituloval, když ho zblízka překonal Fabiánek. V závěru Pražané zkusili power play, ale domácí celek mimořádně důležité tři body uhájil a navíc dvě vteřiny před koncem pečetil do prázdné branky na konečných 5:3 Vochozka .

Roman Heindl (CEB): Zápas jsme vybojovali, chtěl bych klukům poděkovat za to, co předvedli. Měli jsme problémy se sestavou, po MČR výběrů nám vypadli obránci. Dnes jsme hráli jenom na pět beků a všichni to odehráli velice dobře. Do dalšího zápasu s Jihlavou s námi pojede ještě jeden obránce z béčka.