22.02.2018, Adam Pavlíček

MDO: CEB - LIB 2:13 - Liberec Motoru nedal moc šancí

Mladšímu dorostu se dnes nedařilo. Po úvodní periodě prohrával již 0:5, z čehož se už nedostal. Naopak Liberečtí svůj náskok stále navyšovali a číslo v kolonce pro počet vstřelených branek zastavili až na čísle třináct. Za domácí se trefili Jan Janoch a Ondřej Kovář.

Do utkání vstoupili hosté nejlépe, jak mohli. Již po necelých dvou minutách šli do vedení zásluhou Williama Praye. Za tři minuty později už to bylo o dvě branky. Vojtěch Jiruš přebruslil domácí obranu a z úhlu se trefil mezi brankáře a tyč. Pod špatný start do utkání Motoru se podepsal ještě Jaroslav Chmelař, jenž se trefil jako třetí v pořadí. Všechny tři výše zmíněné branky padly v úvodních pěti minutách. Na začátku deváté minuty se opět radovali Bílí Tygři, a to poté, co si pohráli z domácí obranou a Petr Gajda celou akci zakončil. Poté opět neuběhla vůbec dlouhá doba a rozdíl mezi oběma týmy byl již pětibrankový. Nahození Vojtěcha Strnada z nenápadné pozice skončilo až za zády domácího brankáře. Právě před Martinem Lidákem se kotouč ještě pravděpodobně otřel o některého z clonících hokejistů. Zmírnit stav mohl František Schwartz, avšak jeho kličku Čajan vybruslil a následně jí zabránil v cestě do branky svým betonem. Na druhé straně si připsal přesný zásah betony také Jakub Korytar, který nahradil v brance Martina Lidáka. Vojtěch Jiruš tedy svou šanci neproměnil. Po první třetině se šlo do kabin za stavu 0:5 z pohledu domácích.

Po pár odehraných minutách z druhé dvacetiminutovky Jiří Michal dobře posunul puk na jednoho ze svých spoluhráčů, ovšem i tato akce Motoru zůstala bez tíženého efektu. Poté přišla liberecká tříminutovka. Nejprve ve dvacáté třetí minutě tečoval střelu od modré Vojtěch Jiruš, poté nachytal Jakuba Korytara z úhlu Lukáš Nezbeda. Tentýž hráč, tedy Lukáš Nezbeda, se radoval z branky i o dvě minuty později, kdy proměnil přesilovou hru střelou do odkryté části domácí svatyně. Ještě před polovinou utkání navýšili Bílí Tygři svůj náskok na devět gólů! V početní výhodě totiž svou první trefu v utkání zaznamenal také Adam Starý. Na opačné straně kluziště dostali výhodu v podobě dvojnásobné početní převahy také domácí. Přesilovku pět na tři zakončil Jan Janoch. Ačkoliv se Českobudějovičtí snažili neinkasovat, Liberec se i přesto dočkal desáté gólové trefy. William Pray si počínal skvěle, když objel branku, aby puk mohl poslat k tyči, kde stál osamocený Lukáš Nezbeda, pro kterého nebyl problém zasunout puk do branky a dokonat tak hattrick za pouhých čtrnáct minut. Motor tedy zaznamenal další nepříliš povedenou periodu, po níž bylo skóre 1:10.

Po Jakubcovo velmi svižném projektilu zvonila v Budvar aréně jen horní tyč Korytarovy klece. Další góly ale přišly až ve čtyřicáté šesté minutě, a to opět v rychlém sledu za sebou. Chmelař vyřešil přečíslení přihrávkou na Vojtěcha Jiruše. Ten zamířil pod lapačku domácího strážce svatyně, kterému puk propadl za záda - 1:11. Hosté ani ne o minutu poté opět navýšili svůj náskok. Pas na modrou čáru dostal Adam Starý, který propálil od modré až do sítě. Poslední ránu zasadil Motoru William Pray, který svůj samostatný nájezd dokonal zasunutím kotouče mezi betony. Poslední slovo ale řekl domácí tým. Ondřej Kovář byl faulován v zakončení, a tak bylo nařízeno trestné střílení. Při jeho provedení si Kovář položil Čajana a z bekhendu ho přehodil. Konečný stav utkání tedy 13:2 pro Liberecké.

Radek Bělohlav (České Budějovice): Soupeř nás přehrál. Máme před sebou spoustu práce a na všech nedostatcích budeme pracovat. Hodně šancí a gólů jsme soupeři darovali, o to to měli jednoduší. Tím neříkám, že to byl vyrovnaný zápas, to vůbec ne. Musíme na to ještě zapracovat.