17.03.2017, Denisa Józsová

MDO: CEB - PLZ 2:4 - Mladšímu dorostu skončila sezóna

K druhému semifinálovému utkání přijel na jih Čech tým z Plzně. Budějovičtí museli tento duel bezpodmínečně vyhrát, jestli si chtěli uchovat naději na finálový turnaj. Tento úkol se jim bohužel nepovedl a stejně jako loni se se sezónou loučí těsně před branami finálového turnaje. Plzni se tak povedla odveta za loňský rok, kdy právě s Jihočechy padla ve čtvrtfinále.

Budějovičtí vlétli do zápasu skvělým způsobem. Nepůjčovali soupeřovi puk a již po necelé minutě a půl se poprvé prosadili. Jiří Dvořák vypálil od modré a nádhernou tečí mezi nohy Pilce se prosadil Martin Beránek. Domácí byli dále lepším týmem, přesto se povedlo Plzni srovnat. Na dvě minuty byl vyloučen Grossmann a Indiáni svou početní výhodu bleskově využili. Lang posunul puk na modrou, kde byl Jakub Novák, jehož nijak prudká střela zapadla do branky. Hra se začala postupně vyrovnávat, jenže i domácí se prosadili v početní výhodě poté, co byl vyloučen Pánek na dvě minuty. A je dobré podotknout, že gól to byl opravdu nádherný. Budějovičtí vyšachovali celou plzeňskou obranu, když šel puk z hole na hůl. Jako poslední ho měl Martin Beránek, který se ocitl sám před brankářem a střelou vrátil náskok svému týmu. Velké šance na srovnání měli Mužík s Langem, ovšem ani jeden z nich Dvořáka nepřekonal. Jenže Plzni se povedlo srovnat ještě do konce první třetiny. Přikryl poslal puk na volného Martina Langa, který střelou z první poslal puk mezi betony Dvořáka. Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Na začátku druhé třetiny si dvě velké šance připsala Plzeň, která hrála početní výhodu pět na tři. Nejdříve Přikryl objel všechny své protihráče a posílal puk před branku, kde si ho málem do vlastní sítě skopli domácí hráči. Druhou měl jeden z plzeňských obránců, ale do jeho rány obětavě vpadl Čížek. Šanci na vstřelení gól měla domácí první lajna. Toman vybojoval puk v útočné třetině, posílal ho před branku, kde ho netrefil první hráč, ale Janoch ano, jenže mířil nepřesně. Poté se Lang dostal do velké šance, ovšem Dvořák svůj tým podržel. Budějovičtí měli další šanci na vstřelení vedoucího gólu v početní výhodě, jenže naopak inkasovali. Jihočeši se vykašlali na obranu a v přečíslení se objevilo duo Lang – Princl. Druhý jmenovaný objel branku, naservíroval puk Martinu Langovi, který střelou z první nedal domácímu brankáři šanci. Hosté měli ještě další dvě velké šanci na to, aby si vytvořili dvoubrankový náskok. Nejdříve Slanina trefil tyč. Poté se Kremláček dostal do samostatného úniku, ale Dvořák jeho forhendový blafák přečetl.

Třetí třetina se nesla vy vyrovnaném duchu. První větší šanci na srovnání zápasu si připsal Novák, jehož střelu Pilc vyrazil těsně vedle branky. Záhy nato mohla skórovat Plzeň, ale Kuchárik s Mužíkem své přečíslení nezužitkovali. Další velkou šanci hostí měl Lang, jenže tomu se nevedlo trefit z metru odkrytou branku. Domácí brankář své spoluhráče ve třetí třetině držel nad vodou a zápas došel do fáze, kdy to Jihočeši zkusili v šesti. Jenže Tomanovu střelu zblokoval Kolář, poslal puk na Přikryla, jehož střelu ještě Kubíček zvládl vyrazit, ale puk se odrazil přesně na hůl Martina Langa, pro kterého nebyl problém trefit puk do odkryté sítě. Indiáni tak postoupili na finálový turnaj.

Ladislav Kolda (HC Motor České Budějovice): Dneska jsme chtěli vyhrát, abychom tu sérii prodloužili, abychom jeli ještě v neděli do Plzně. Bohužel to dnes nemělo takový náboj,, abychom to dokázali Hodně nás srazilo, že jsme v první a druhé třetině měli hodně vyloučených, kde jsme vydali hodně sil. Šance, které jsme měli, jsme nedokázali využít. Také jsme neudrželi dvakrát vedení, a poté odskočit na vedení 3:2. Místo toho jsme dostali góla v naš přesilové hře, což nás nalomilo. V závěru jsme se ještě poprali, zkusili jsme to v power play, ale nevyšlo nám to.

Jan Snopek (HC Plzeň 1929): Jsme rádi, že jsme postoupili, i když soupeř byl kvalitní. Rozhodovaly maličkosti, kdy nás chvílemi podržel gólman v situacích, ve kterých jsme to potřebovali. Rozhodlo proměňování šáncí, protože si myslím, že soupeř si jich vytvořil až moc na to, že jsme chtěli hrát více do defenzivy.