PARTNEŘI WEBU
 • PRE–CEB 0:3 – Kváča opět neinkasoval a Motor postupuje do semifinále

  3.3.2017, Miroslav Mayer

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Čekalo se, že série s Přerovem nebude lehká a Jihočeši se na vítězství pořádně nadřou. To se sice potvrdilo, ale Motor nakonec dokázal postoupit v nejkratší možné době. Oba zápasy v Přerově sehrál výborně takticky, soupeře fakticky nepustil do větších šancí a co prošlo zlikvidoval Petr Kváča. Ten se stal spolu s Filipem Novákem mužem čtvrtfinálové série.

  PRE–CEB 0:3 – Kváča opět neinkasoval a Motor postupuje do semifinále
  0:3(0:1, 0:1, 0:1)
  Datum utkání: ČF4, pátek 3.3.2017, 18:00
  Branky a nahrávky: 10. Rob (Dostálek, Čermák), 40. Čermák (F. Novák), 60. Pajič (Vak). Rozhodčí: Kopeček, Trombík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. . Diváci: 2862 . Střely na branku: 30:26.
  HC ZUBR Přerov
  Klimeš (Horčička) – Ferenc, M. Novotný, Malina, Chmelíř, Pala, L. Vágner, Zbořil – Sikora, T. Sýkora, Goiš – Kovařík, Pšurný, Milan Procházka – M. Kratochvíl, Berger, Ižacký – Petelin, F. Dvořák, Š. Kratochvíl.
  ČEZ Motor Č. Budějovice
  Kváča (Gába) – Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Mucha, Vráblík, Žovinec – Čermák, Rob, Dostálek – Fronk, Vlček, Heřman – Šulek, Škoda, Babka – Hřebejk, Vak, Pajič.

  Reportáž

  Páteční čtvrtý zápas série v Přerově už mohl znamenat konec pro domácí tým a postup pro favorizovaný Motor. Třetí zápas byl o jediné chybě a čekalo se, zda tentokrát Zubr přidá v útoku a přitvrdí v obraně, protože včerejší zápas byl nezvykle slušný.

  Hned v úvodu zápasu se nepovedla Pavlu Pýchovi rozehrávka a před Kváčou vznikla nepříjemná situace, kterou budějovický brankář vyřešil. Vzápětí usedl na trestnou lavici Filip Novák a Zubr měl hned možnost hrát přesilovku. Po chvíli se s vyloučenými hráči roztrhl pytel. Po sedmi minutách hry byli vyloučeni čtyři hráči. Při hře tři proti čtyřem se dostal do nájezdu na branku Filip Novák, ale svůj únik neproměnil. Časté vylučování a přerušování hře rozhodně nepřidalo na kráse. Jakmile se začalo hrát v plném počtu, mohli se Budějovičtí radovat. Dostálek našel Luboše Roba, který si položil Klimeše a zvedl puk do odkryté branky. Motor získal převahu a hrálo se více před přerovskou brankou. V posledních vteřinách ještě domácí ohrozili Kváču, ale stav se neměnil.

  Motor hrál dál trpělivě, snažil se co nejdéle držet puk a obrané třetině co nejdříve soupeře napadat a to co prošlo, pochytal Kváča. Šanci Jihočechů měl Tomáš Vak, ale jeho střelu Klimeš lapil. Hra opět nebyla příliš pohledná, často se přerušovalo a kouskovalo. To samozřejmě vyhovovalo spíše Motoru, který nepotřeboval tvořit. Z poklidu hráče nevyrušila ani přesilovka domácích, kterou Budějovičtí bez větších problémů ubránili. Přesilovka Motoru byla sice sehraná lépe, ale bez gólového zakončení. Jihočeši se se dostali do tempa a vybojovali další přesilovou hru, která se nakonec proměnila ve hru pět na tři. Šanci měl Rok Pajič, který obehrál Klimeše, puk už poskakoval v brankovišti, ale nakonec ho domácí dostali ven. Pak se před domácí brankou strhla rvačka, do které se zapojili všichni hráči na ledě, kromě Petra Kváči. Trestné minuty tak naskočily na obou stranách a zase se dlouho nehrálo. Ihned po vhazování před Kváčou se k puku dostal Miloslav Čermák projel celým hřištěm a svoje sólo zakončil střelou, která skončila v brance. Motor tak byl o krůček blíže k postupu.

  Přerovští sice zápas nevzdali, ale Motor zápas kontroloval. Šanci měl Novák, Škoda i Hřebejk a na druhé straně musel i Kváča zasahovat při střelách domácích. Čas pomalu plynul a puk častěji kontrolovali Jihočeši a zákroků Klimešovi pomalu přibývalo. Třetí část se hrála rychleji a plynuleji než první dvě části, nedocházelo tak často k osobním soubojům. Změnit to mohl Jakub Jižanský, který projel hřištěm a zastavil ho až zákrok brankáře Kváči, který tak Budějovické podržel. Necelé tři minuty před koncem zápasu byl vyloučen Vladimír Škoda a domácí si vzali oddechový čas a posléze odvolali brankáře. Zubr sice vyslal na Kváču dvě nebezpečné střely, ale Motor se ubránil. Ihned po návratu Škody z trestné lavice s k puku dostal Rok Pajič a poslal ho do prázdné branky. Jihočeši tak vyhráli i čtvrtý zápas a postoupili do semifinále v nejkratší možné době.

  Aktuálně na webu

  Drželi jsme se toho, co jsme chtěli hrát, těšilo Jiřího Fronka

  dnes, Filip Kortus

  Jak sám pravil po utkání, sedlo mu to. Šikovný útočník Jiří Fronk patřil k tomu nejlepšímu ze svého týmu v prvním barážovém utkání na ledě Pardubic. Dostal důvěru při důležité přesilovce pěti proti třem, a ačkoliv začal utkání ve třetí formaci, dohrával ve druhé s...

  Ference, Salák, Mádl a další posílají vzkaz Motoru!

  dnes, Michal Špírek

  Oslovili jsme osobnosti z řad fanoušků českobudějovického hokeje. A ty nás nezklamaly a i když se v současnosti nachází různě po světě, posílají nejen hokejistům, ale i všem fanouškům ČEZ Motor své vzkazy. Co tedy přejí Motoru do bojů o extraligu?

  PCE–CEB 1:2 – Motor urval v Pardubicích první barážové body

  včera, Matěj Mayer

  PARDUBICE — První seznámení s baráží proběhlo pro českobudějovické hokejisty na ledě dalšího tradičního klubu z Pardubic. Více než desetitisícová návštěva viděla atraktivní hokej s obrovským nasazením na obou stranách. Jihočeši drželi od poloviny zápasu vedení,...