PARTNEŘI WEBU
 • PRE–CEB 0:3 – Kváča opět neinkasoval a Motor postupuje do semifinále

  3.3.2017, Miroslav Mayer

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Čekalo se, že série s Přerovem nebude lehká a Jihočeši se na vítězství pořádně nadřou. To se sice potvrdilo, ale Motor nakonec dokázal postoupit v nejkratší možné době. Oba zápasy v Přerově sehrál výborně takticky, soupeře fakticky nepustil do větších šancí a co prošlo zlikvidoval Petr Kváča. Ten se stal spolu s Filipem Novákem mužem čtvrtfinálové série.

  PRE–CEB 0:3 – Kváča opět neinkasoval a Motor postupuje do semifinále
  0:3(0:1, 0:1, 0:1)
  Datum utkání: ČF4, pátek 3.3.2017, 18:00
  Branky a nahrávky: 10. Rob (Dostálek, Čermák), 40. Čermák (F. Novák), 60. Pajič (Vak). Rozhodčí: Kopeček, Trombík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. . Diváci: 2862 . Střely na branku: 30:26.
  Přerov
  Klimeš (Horčička) – Ferenc, M. Novotný, Malina, Chmelíř, Pala, L. Vágner, Zbořil – Sikora, T. Sýkora, Goiš – Kovařík, Pšurný, Milan Procházka – M. Kratochvíl, Berger, Ižacký – Petelin, F. Dvořák, Š. Kratochvíl.
  České Budějovice
  Kváča (Gába) – Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Mucha, Vráblík, Žovinec – Čermák, Rob, Dostálek – Fronk, Vlček, Heřman – Šulek, Škoda, Babka – Hřebejk, Vak, Pajič.

  Reportáž

  Páteční čtvrtý zápas série v Přerově už mohl znamenat konec pro domácí tým a postup pro favorizovaný Motor. Třetí zápas byl o jediné chybě a čekalo se, zda tentokrát Zubr přidá v útoku a přitvrdí v obraně, protože včerejší zápas byl nezvykle slušný.

  Hned v úvodu zápasu se nepovedla Pavlu Pýchovi rozehrávka a před Kváčou vznikla nepříjemná situace, kterou budějovický brankář vyřešil. Vzápětí usedl na trestnou lavici Filip Novák a Zubr měl hned možnost hrát přesilovku. Po chvíli se s vyloučenými hráči roztrhl pytel. Po sedmi minutách hry byli vyloučeni čtyři hráči. Při hře tři proti čtyřem se dostal do nájezdu na branku Filip Novák, ale svůj únik neproměnil. Časté vylučování a přerušování hře rozhodně nepřidalo na kráse. Jakmile se začalo hrát v plném počtu, mohli se Budějovičtí radovat. Dostálek našel Luboše Roba, který si položil Klimeše a zvedl puk do odkryté branky. Motor získal převahu a hrálo se více před přerovskou brankou. V posledních vteřinách ještě domácí ohrozili Kváču, ale stav se neměnil.

  Motor hrál dál trpělivě, snažil se co nejdéle držet puk a obrané třetině co nejdříve soupeře napadat a to co prošlo, pochytal Kváča. Šanci Jihočechů měl Tomáš Vak, ale jeho střelu Klimeš lapil. Hra opět nebyla příliš pohledná, často se přerušovalo a kouskovalo. To samozřejmě vyhovovalo spíše Motoru, který nepotřeboval tvořit. Z poklidu hráče nevyrušila ani přesilovka domácích, kterou Budějovičtí bez větších problémů ubránili. Přesilovka Motoru byla sice sehraná lépe, ale bez gólového zakončení. Jihočeši se se dostali do tempa a vybojovali další přesilovou hru, která se nakonec proměnila ve hru pět na tři. Šanci měl Rok Pajič, který obehrál Klimeše, puk už poskakoval v brankovišti, ale nakonec ho domácí dostali ven. Pak se před domácí brankou strhla rvačka, do které se zapojili všichni hráči na ledě, kromě Petra Kváči. Trestné minuty tak naskočily na obou stranách a zase se dlouho nehrálo. Ihned po vhazování před Kváčou se k puku dostal Miloslav Čermák projel celým hřištěm a svoje sólo zakončil střelou, která skončila v brance. Motor tak byl o krůček blíže k postupu.

  Přerovští sice zápas nevzdali, ale Motor zápas kontroloval. Šanci měl Novák, Škoda i Hřebejk a na druhé straně musel i Kváča zasahovat při střelách domácích. Čas pomalu plynul a puk častěji kontrolovali Jihočeši a zákroků Klimešovi pomalu přibývalo. Třetí část se hrála rychleji a plynuleji než první dvě části, nedocházelo tak často k osobním soubojům. Změnit to mohl Jakub Jižanský, který projel hřištěm a zastavil ho až zákrok brankáře Kváči, který tak Budějovické podržel. Necelé tři minuty před koncem zápasu byl vyloučen Vladimír Škoda a domácí si vzali oddechový čas a posléze odvolali brankáře. Zubr sice vyslal na Kváču dvě nebezpečné střely, ale Motor se ubránil. Ihned po návratu Škody z trestné lavice s k puku dostal Rok Pajič a poslal ho do prázdné branky. Jihočeši tak vyhráli i čtvrtý zápas a postoupili do semifinále v nejkratší možné době.

  Aktuálně na webu

  VIDEO: Peter Galamboš chce pomoci týmu do extraligy

  24.5.2017, Jaroslav Pešek

  Zatím poslední oznámená posila Motoru už je v Budějovicích a polyká s týmem první tréninkové dávky. Jak se mu v Motoru zatím líbí a proč odešel z Martina?

  Michal Chovan z rodinných důvodů končí v Motoru

  24.5.2017, Tisková zpráva

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Nepříjemná zpráva se potvrdila. Útočník Michal Chovan definitivně opouští České Budějovice a vrací se domů na Slovensko do HKm Zvolen. Chovanův mateřský klub za hráče pod smlouvou zaplatil požadované odstupné, pročež Motor Michalu Chovanovi...

  Mládež Motoru má nově k dispozici metodiku tréninku

  23.5.2017, Filip Kortus

  Mládež Motoru České Budějovice již patří mezi akademie ČSLH a zároveň hlásí na letní přípravu jednu perfektní novinku. Podrobnou metodiku tréninků pro hokejisty od útlého věku až do juniorského celku. Metodiku jsme podrobně rozebrali s jedním z hlavních strůjců Františkem...