25.10.2014, Matěj Mayer

SDO: CEB - HKR 2:3 - Dvoubrankový náskok po první třetině na vítězství nestačil

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Starší dorostenci si po třech prohraných duelech chtěli v Budvar aréně konečně připsal vítězství. Start měli velmi dobrý, když po první třetině vedli už 2:0. Dva technické přestupky v podobě špatného střídání však stály domácí tým dvě branky. Hned zkraje třetí třetiny se dostal Hradec Králové dokonce do vedení a Motoru už nepomohla ani závěrečný hra šest na čtyři. V kádru Jihočechů nastoupilo několik hráčů ke svým prvním startům v této kategorii - Kondelík, Matys a Vochozka.

V první polovině první třetiny byla hra poměrně vyrovnaná. Stejný byl i stav, který se neměnil ani při početní výhodě Hradce Králové. První zásah nakonec padl právě do jejich branky. Erik Bahula předvedl dobré střídání, které zakončil gólem, když pěknou střelou z mezikruží zužitkoval Schmidmayerovu přihrávku. Uběhlo něco přes tři minuty a opět jsme byli svědky změny skóre. Mašek vyhrál vhazování na Martina Pospíšila, který svou pohotovou střelou poslal Motor do vedení o dvě branky. Stejný stav nakonec panoval i po dvaceti minutách hry. Šanci na snížení totiž nevyužil krátce před koncem prvního dějství hostující Hejna.

Druhá třetina už byla trošku z jiného soudku. Navrch v ní měli hosté, kteří se radovali už v úvodu z první branky. Jejich radost ale byla předčasná, sudí po dohodě s kolegy branku neuznal pro kopnutí kotouče bruslí. Vítr z plachet to ale Královehradeckým nevzalo, ba naopak. Přesně o dvě minuty později potrestal špatné střídání domácího týmu Patrik Hidveghy, který pálil přesně a snížil na rozdíl jedné branky. Ve třicáté minutě už bylo vyrovnáno, když Hradec Králové potrestal další vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Obránce Kryštof Hroudný vyslal pěknou střelu od modré čáry a Lvi se radovali podruhé. Hned vzápětí mohli jít hosté dokonce do vedení, ale jejich obrovské šance zůstaly nevyužity. Faktem je, že hosté byli ve druhé třetině lepším týmem a brankově se na Motor dotáhli. Domácí si naopak připsali skutečný unikát – tři vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě v jedné třetině!

Hned v úvodu třetí třetiny padla velmi důležitá branka. Ve 43. minutě obral Filip Moník o kotouč domácího obránce, a poté v situaci dva na jednoho přelstil dalšího beka chytrou přihrávkou. Patriku Hidveghymu už zbývalo jen trefit odkrytou část branky, což se mu povedlo. Po tomto gólu se hrál poklidný hokej a na domácích nebylo příliš znát, že by chtěli vyrovnat. Nakonec se však Motor dostával více do hry a svůj tlak stupňoval. Necelé tři minuty před koncem pro změnu špatně vystřídal Hradec Králové a České Budějovice měly k dispozici přesilovou hru. Po oddechovém čase se rozhodl kouč Formánek pro odvolání brankáře a na ledě se tak vytvořila herní situace šest na čtyři. Domácí ve výhodě o dva muže nehráli vůbec špatně, vinou zbytečných nepřesností se však několikrát připravili a dobrou šanci. V té největší se ocitl Doktor, který se ještě snažil najít Bahulu, na kterého puk neprošel. Motor bojoval až do posledních vteřin, ale na výsledku 2:3 už to nic nezměnilo.