18.10.2014, Pavel Mádl

SDO: CEB-LIB 3:6 - Jihočechům se povedl obrat, ale nakonec Tygrům z Liberce podlehli

ČESKÉ BUDĚJOVICE - - Na českobudějovický led zavítali Tygři z Liberce. Budějovičtí dokonali obraz 0:2 na 3:2, ale nakonec prohráli 3:6. Jihočeši nezvládli poslední třetinu, kterou prohráli 0:3.

Do utkání zcela jasně vstoupili lépe hosté, poněvadž už po čtyřiceti osmi vteřinách se rozvlnila síť v českobudějovické bráně díky Filipu Rubešovi, jenž v přečíslení dva na jednoho nedal Kváčovi žádnou šanci a hosté velmi rychle vedli – 0:1. Nic výraznějšího se nedělo. Až do třinácté minuty, kdy Liberečtí přidali druhou branku, o kterou se postarala dvojice Kačírek – Nezbeda. První jmenovaný dostal přihrávku při přečíslení dva na jednoho a Kváča podruhé kapituloval – 0:2. Třicet osm vteřin před koncem první třetiny Jihočeši snížili zásluhou Erika Bahuly, který ze své hole vyslal nádhernou střelu a ta skončila v bráně libereckého gólmana – 1:2. První dějství tedy vyznělo lépe pro Tygry z Liberce.

Začátek druhé třetiny nám přinesl mnoho šancí na obou stranách. Ta správná se ujala ve třicáté druhé minutě, kdy domácí Natan Vráblík překrásnou střelou příklepem našel mezírku mezi betony Petruželky – 2:2. Za pouhé tři minuty už Jihočeši vedli. Jakub Doktor střelou z mezikruží potřetí překonal libereckého gólmana – 3:2. Jenže za celou minutu už bylo vyrovnáno. Po velké skrumáži se nejrychleji vzpamatoval Tomáš Nezbeda a protlačil puk za Kváčova záda – 3:3. Liberečtí byli při chuti a ještě do konce druhé třetiny se snažili přidat čtvrtou branku, nýbrž to se jim nepovedlo. Druhé dějství skončilo nerozhodně 3:3.

Po dvaceti sedmi vteřinách třetí části hosté přidali čtvrtou branku, která padla z hole Dominika Lakatoše - 3:4. Liberečtí už do konce zápasu Jihočechům skórovat nedovolili. Od čtvrté liberecké branky se Budějovičtí velmi těžce dostávali do obranného pásma soupeře. Ve čtyřicáté páté minutě vstřelili pátou branku. Po velkém zmatku před budějovickou svatyní se ke kotouči dostal Filip Chlum a překonal Kváču – 3:5. Liberečtí dál útočili a pět minut před koncem si Jan Kačírek položil Kváču a bekhendovou střelou přelstil budějovického gólmana – 3:6. Nic výraznějšího se do konce utkání nestalo a liberečtí Bílí Tygři zvítězili v poměru 6:3.