ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
8.8.2017, Filip Kortus

SDO: JIH - CEB 4:8 - I druhé vzájemné utkání s Duklou zvládl starší dorost na jedničku

I druhé vzájemné utkání v přípravě zvládl starší dorost s Jihlavou velmi dobře. Na ledě Dukly vyhrál přesvědčivě 8:4, když o svém vítězství rozhodl ve druhé třetině. Dvakrát se trefil Šimon Masopust, Ondřej Vaculík a Martin Tisoň. V dalším přípravném zápase jedou svěřenci Radka Bělohlava do Boleslavi.

V první třetině byl k vidění vyrovnaný hokej s velkým množstvím střetů a osobních soubojů. Dukla se snažila hrát především na brejky, mírnou převahu měl hostující Motor, ale zradily ho finální přihrávky. Převahu dokázaly Budějovice zužitkovat v osmé minutě, když Novákovu střelu zpoza brány dokázal sice Holata vyrazit betonem, na střelu Šimona Masopusta byl ale krátký. Motoru po gólu narostly křídla a mohl vést o dvě branky, Novák ale nedokázal puk postrčit do branky. Na druhé straně mohl vyrovnat Filip, tomu se nepovedlo finální zpracování. V sedmnácté minutě byl vyloučen hostující Kubíček a jeho sekání Jihlava potrestala. Po závaru před bránou hostí Jakub Krajíček posunul puk do brány a bylo srovnáno.

Druhá třetina nabídla jiný obraz než ta první. Motor více dominoval a odměnou mu byl gól, který se velmi podobal tomu prvnímu. Krcho střílel z malého úhlu, puk se odrazil od betonu Holaty a Patrik Škola vrátil hostům vedení. O tři minuty později bylo pro domácí ještě hůře, to když střelu Školy tečoval Martin Tisoň a bylo to již o dvě branky. Kdyby ovšem domácí věděli, co je ještě čeká. Převahu Budějovic stvrdil Ondřej Vaculík, který po Krchem vyhraném vhazování zpoza kruhu překonal Holatu. Neuplynuly ani dvě minuty a Holata opět inkasoval, hostující Hubata předložil Martinu Tisoňovi a ten se nemýlil. Holata opustil svoji klec a místo něj nastoupil Chaloupek. Tomu ale vydrželo čisté konto 50 sekund, Řezáč si vyměnil puk s Ondřejem Vaculíkem, který navýšil na pětigólový rozdíl. Dukla dokázala ale na tuto trefu odpovědět a Jakub Filip, který dostal puk po střetu obránce hostí s domácím útočníkem a snížil na 2:6. Třetina tedy nabídla celkem šest gólů, z nichž pět vstřelil Motor.

Do třetí třetin vstoupili domácí s touhou zmenšit rozdíl ve skóre. Byli agresivnější v soubojích, hecovali se a odměnou byl gól Petra Veleby, puk mu totiž Baloun, nováček v bráně Motoru vyrazil přímo na hůl a tomu již nedělalo problém puk zasunout do klece. Budějovice pokračovaly v dalších gólech, to když o sedm minut později Jakub Čížek dostal z trestné lavice puk a prostřelil Chaloupka. V 53. minutě byl na 2+2 minuty vyloučen Petřík za bitku, zatímco domácí Barák na 2. To ale nevadilo Šimonu Masopustovi, který navýšil vedení města pod Černou věží na 3:8. Pokračující výhoda Jihlavy byla umocněna dalším vyloučením a Adam Najman po kombinaci zakončoval do prázdné brány. To byl také poslední gól tohoto utkání, Jihočeši si tak odváží domů vítězství, 8:4.

Ohlasy po zápasu

Štěpán Moravec (Dukla Jihlava):"Je to stále příprava, ale je potřeba také v přípravě vyhrávat. Výsledky tomu neodpovídají, jsme v těžké přípravě, v této fází nelze objektivně hodnotit zápas. Je tam hodně chyb z naší strany, je potřeba s tím pracovat. Doufám, že se z toho kluci poučí a přestanou vypadávat z role. V druhé třetině jsme na pět minut vypadli z tempa a bylo po zápase."

Radek Bělohlav (Motor):"Dnes jsme se prosazovali hlavně střelecky, byli aktivnější před soupeřovou bránou, což je sice pěkné, ale třetí třetina se nám moc nepovedla. Soupeř byl aktivnější a dostali jsme dva góly. V utkání jsme dostali moc gólů, zejména po triviálních chybách, viděli jsme bojovné utkání."

Sociální sítě

25. narozeniny dnes slaví brankář Ondřej Bláha. Přejeme mu zejména po návratu po zranění hodně zdraví a co nejméně obdržených...

Hokejisté Motoru se pilně připravují při pondělním tréninku, už zítra nás čeká duel ve Strakonicích s @hcplzen. #practice...

Mladší dorost skončil na turnaji v @PiratiChomutov na třetím místě. #bronzehcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Nejen poslední přátelské střetnutí rozebral pro klubový web hlavní trenér Antonín Stavjaňa. #coach hcmotor.cz/clanek.asp?id=…