04.09.2015, Filip Kortus

SDO: SPA - CEB 4:3 - Smolná prohra na úvod

V prvním kole RAKO extraligy staršího dorostu nastoupili hokejisté Motoru na Spartě. Po čtyřiceti minutách byl stav vyrovnaný, v 42. minutě se prosadil budějovický Michal Bláha, ale Sparta dokázala vývoj utkání otočit dvěma brankami a připsat si tři body.

V první velké možnosti utkání se objevil sparťan Maršoun. Zůstal osamocen na modré čáře a upaloval sám na Hausera. Novic v brance Jihočechů si s únikem poradil a udržel nulový stav. Sparťané dokázali otevřít skóre za necelé tři minuty. Sebastian Janda nekompromisní střelou z blízky prostřelil Hausera – 1:0. Po inkasované brance se iniciativy zmocnili hosté a v závěru třetiny se jim podařilo šťastně srovnat. Lehké nahození Romana Tintěry prošla až za Hofmannova záda – 1:1.

Hned zkraje druhé třetiny si vzali zpět své vedení domácí hráči. Parádní akci Dubského dorazil do Hauserovy branky reprezentant do šestnácti let Ostap Safin - 2:1. Možností na srovnání měli Jihočeši hned několik. Nejprve si Hofmann poradil s šikovnou tečí Kondelíka, o necelou minutu později sparťanské brankář zlikvidoval i brejk tři na jednoho zakončený Tejkem. O vyrovnání se postaral až tři minuty před koncem třetiny tentýž hráč, jako v první třetině. Tedy Roman Tintěra. Tentokrát mnohem tvrdší střelou než v první brankové situaci propálil Hofmanna – 2:2.

Do vedení se svěřenci trenéra Všetečky dostali poprvé v 43. minutě. V přesilovce se prosadil Michal Bláha - 2:3. Vyrovnané utkání pokračovalo další brankou. Opět v přesilovce se prosadil z dorážky podruhé v zápase Ostap Safin - 3:3. V posledních pěti minutách se rozhodovalo utkání a Jihočeši závěr zápasu nedokázali přetavit v jakýkoliv bodový zisk. Sparta totiž udeřila v 56. minutě a rozhodla o své výhře. Po přesném pasu od Pšeničky se prosadil Šišolák - 4:3.