31.10.2014, Jaroslav Pešek

JUN: CEB - TRI 4:3 - Třinec využil tři přesilovky, přesto body zůstávají na jihu

České Budějovice: Na led Budvar arény zavítal velice silný soupeř. HC Oceláři Třinec byli jasným favoritem na vítězství, ale Motor dokázal velkou vůlí a bojovností urvat všechny tři body. Velkou měrou se o to zasloužili, také hráči, kteří pravidelně nastupují za A tým.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří hned v první minutě dostali šanci v podobě přesilové hry. V té měl obrovskou příležitost Marek Růžička, který z ideální pozice přestřelil bránu. Po vyrovnání sil na ledě převzali režii domácí, kteří favorita z Třince evidentně zaskočili svým pohybem. Dobrou šanci mělo duo Rob - Opava, kdy prvně jmenovaný naservíroval krásnou přihrávku Opavovi, ale ten mířil jen doprostřed brány. O chvíli později se však už domácí mohli radovat. Puku se ujal Milan Břečka vybruslil si mezi kruhy a bekhendovou střelou překonal třineckého Svobodu. Po inkasovaném gólu se hosté trochu zvedli a začali kousat. S výpady třineckých útočníků si však výtečně poradil jistě chytající Mazúch. Do konce první části už žádný gól nepadl a do šaten se tak šlo za stavu 1:0.

Druhou třetinu začali lépe domácí a brzy se radovali z dalšího gólu. Luboš Rob získal puk u pravého mantinelu, vybruslil až k brance a předložil lahůdkovou přihrávku Emilu Švecovi, který bez potíží trefil odkrytou bránu. Dvougólové vedení však Motor dlouho neudržel, Oceláři totiž použili jednu ze svých nejsilnějších zbraní, když dokázali využít nabídnutou přesilovku. O snížení se postaral Lukáš Bednář, který zužitkoval přihrávku Michala Kovařčíka napříč útočným pásmem. Vstřelený gól jakoby vlil Třineckým novou krev do žil a rázem jich byl plný led. Převahu dokázali využít v další z řady přesilových her, když v závěru druhé části z mezikruží napřáhl Marek Růžička a vrátil tak svůj tým do hry. Po druhé třetině tak na světelné tabuly svítil stav 2:2.

Do třetí části jakoby nastoupil jiný Motor než ten, který odcházel z ledu ve druhé třetině. Přesto hra nebyla nikterak jednostranná a o vítězi tak mohla rozhodnout sebemenší chyba. Tu nakonec udělali hosté, když nahození Petra Panáčka srazil jeden z třineckých beků přímo na hůl Dominika Točíka, který zvedl puk pod víko Svobodovi brány. Zřejmě rozhodující moment zápasu přišel v padesáté třetí minutě, kdy Motor zásluhou krásné střely švihem Josefa Matouška využil přesilovku a zvýšil na 4:2. Po tomto gólu začali domácí více držet puk na svých hokejkách a soupeře k ničemu nepouštěli. Až v závěrečné minutě, kdy byli vyloučeni hned dva Jihočeši a navíc Oceláři hráli power play, korigoval stav na konečných 4:3 ranou od modré Alex Pisarik.

Jan Trummer, HC Motor České Budějovice: Dnes jsme začali dobře. Pomohli nám kluci z Áčka, kteří měli chuť hrát. Když máme takto silný tým, tak jsem schopni hrát s jakýmkoli soupeřem. Dostali jsem se do dvoubrankového vedení, ale bohužel jsem neubránili dvě přesilovky ve druhé třetině. Třinec má dlouhodobě velice dobře technicky vybavené hráče a právě přesilové hry jsou jejich silná stránka. Nakonec bylo rozhodující využití naší přesilovky, kdy jsme soupeři odskočili na 4:2. Pak už jsme si výsledek pohlídali.

Jiří Juřík, HC Oceláři Třinec: Domácí vstoupili do utkání velmi dobře, převyšovali nás jak pohybem, tak důrazem a zaslouženě vedli. Díky dobře sehraným přesilovkám jsme se dokázali vrátit do utkání, ale myslím si, že ve třetí třetině jsme udělali hloupé individuální chyby, které nás stály body.