ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
25.07.2017, Filip Kortus

Martin Hanzal uspořádal ve spolupráci s Motorem třetí ročník letního kempu

Měsíc červenec patří hokejovým kempům. Bylo tomu tak i v Budvar aréně na druhé ledové ploše, kde proběhl ve dnech od 9. do 14. července 3. ročník kempu s Martinem Hanzalem, hvězdou týmu NHL hokejistou Dallas Stars.

Účastníci a účastnice byli rozděleni do dvou skupin na mladší a starší. Dětem byly denně naordinovány dva tréninky na ledě a dva mimo hrací plochu. Na ledě se trenéři zaměřili na techniku bruslení, rozvoj a zdokonalování hokejových činností jednotlivce (stickhandling, střela, klička, stahovačka). S Martinem si mohly děti při tréninku vyzkoušet, jaké to je v předbrankovém prostoru. Svěřenci se učili tečovat a dorážet odražené puky.

Na tréninku mimo led se zaměřili při dopolední fázi na agility, žebřík a koordinaci. Odpoledne došlo na další sporty jako ragby, fotbal, vybíjenou či štafety. K relaxování využili klubovnu Motoru, kde děti svačily a hrály různé hry – stolní hokej, karty, kulečník, kvízy a další. Hostem kempu byl jihočeský odchovanec, bývalý hráč NHL a současný trenér South Florida Hockey Academy Radek Dvořák. Trenéři si tak mohli vyměnit s Radkem své zkušenosti s trénováním dětí. Radek neváhal a zapojil se. Připravil trénink na ledě, jaký se praktikuje u něho v akademii.

Třetí a jak se říká kritický den, strávili účastníci na koupališti Borek, kde se vyřádili nejenom děti, ale i trenéři. Nechyběl každoroční meeting hráčů a rodičů s Martinem Hanzalem v restauraci Juvel, kde ostřílený borec připravil videa ze sezony NHL. Po zhlédnutí následovala diskuse a Martin odpovídal na dotazy nejenom o hokeji.

Závěr kempu patřil tradičnímu zhodnocení a vyhlášení ocenění. Každý hráč si odnesl z kempu dres, tričko, kšiltovku, láhev na pití, slevu do hokejového obchodu Bauer, samolepky se znakem MHA a podepsané kartičky Martina Hanzala. Za dovednostní soutěže si navíc odnesl z kempu originál podepsaný dres Martina Hanzala z NHL (Arizona Coyotes) Štěpán Víta a Oliver Volf podepsanou hokejku.

Hodnocení kempu:

Sebastian Urie - brankář mladších žáků Motoru: „Na kempu jsem si nejvíc užil odpolední tréninky, při kterých bylo hodně střelby. Moc fajn byly i zážitky s Martinem Hanzalem. Celý kemp jsem rád absolvoval.

Lukáš Chaloupka – trenér : „Kemp proběhl naprosto podle mých představ a každý rok nastavujeme laťku výš a výš. (úsměv) Všechny děti zaslouží velikou pochvalu, jak se při kempu chovaly na ledě i mimo něj. Správný měly i přístup k tréninkům a dobře fungovaly i kamarádské vztahy mezi dětmi. Chtěl bych poděkovat rodičům, že nám svěřili své budoucí naděje a doufám, že některého hráče uvidíme za pár let v NHL, nebo v dospělém týmu Motoru. Poděkovat bych chtěl stálým partnerům kempu BMW ACR AUTO, HC MOTOR a firmě BAUER. Už nyní pracujeme na čtvrtém ročníku.“

Martin Hanzal – tvář kempu: „Jsem rád, že mohu předávat své zkušenosti už těm nejmenším hokejistům. (úsměv) Kemp se mi líbil, děti měly pestrý program a na ledě naplno makaly. Celý týden si správně užily."

Realizační tým kempu: Martin Hanzal, Lukáš Chaloupka, Radek Vondruška, František Čech, Rostislav Kadlec, Milan Šesták, Filip Čížek, David Matějka, Jiří Beránek, Daniel Svoboda, Tugomír Grgurič, Ivana Bartošová.

Na závěr bychom chtěli pozvat všechny děti ročníku 2006-2008 a 2009-2011 na dvoudenní víkendový kemp (4x trénink na ledě, 4x trénink na suchu), než Martin odletí zpět do Ameriky, ve dnech 29.-30.8.2017.

Foto a videa z kempu:
Sociální sítě

55. narozeniny dnes slaví bývalý obránce Motoru Jan Tomeček. V klubu hrál 2 sezony, celkem 55 zápasů, v nichž zaznamenal 1 gól, 2...

Z tohoto zápasu v rámci @chanceligacz se nakonec stala vcelku jasná záležitost. Jihočeši totiž v každé třetině vstřelili...

V Sokolově nastoupíme s několika změnami jak v útoku, tak v obraně. V útočných řadách delší dobu neuvidíme zraněného Romana...

Na ledě nováčka @chanceligacz ze Sokolova nastoupíme s několika změnami jak v útoku, tak v obraně. V útočných řadách delší dobu...

×
×
Dnes v 17:00 | U20
ČEZ Motor Č. Budějovice
HC Vítkovice Steel
×
×
Dnes v 16:00 | U17
ČEZ Motor Č. Budějovice
Salith Šumperk