ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
13.02.2020, Filip Kortus

Mohli jsme skončit lépe, říkal po turnaji devatenáctky Jakub Čížek

Oblékal dres už ve třech reprezentačních kategorií, nyní přidal i čtvrtou. Útočník Jakub Čížek v uplynulém týdnu bojoval za reprezentační devatenáctku na turnaji v Berlíně, kde svěřenci Davida Bruka obsadili čtvrtou příčku. Opora juniorky zakončila turnaj s bilancí dvou asistencí.

V úvodní nominaci na turnaj do Berlína jste chyběl, nacházel jste se jenom mezi náhradníky. Věřil jste, že byste se nakonec do týmu mohl dostat?
Tajně jsem v to doufal, ale už se blížil začátek turnaje a nikdo se neozýval. Nakonec jsem se dva dny před startem dozvěděl, že jsem se dostal do nominace a odcestuji s týmem do Německa.

Myslíte si, že mužstvo mělo na více než na konečné čtvrté místo?
Rozhodně. Je to neúspěch, mohli jsme skončit mnohem lépe. Kromě zápasu s Německem jsme odehráli tři povedená utkání. S Finskem jsme prohráli po nájezdech, ale hráli jsme velice dobře. Poté jsme porazili Švýcary.

Nedoplatili jste v posledním utkání se Švédy na fyzicky nejnáročnější program ze všech?
Možná ano, ale Švédsko mělo opravdu silný výběr. Hráli jsme čtyři zápasy ve čtyřech dnech, soupeř měl naopak před zápasem s námi den volno. Náročné to bylo, ale nijak jsme neodpadli.

Celý turnaj jste odehrál ve stejné formaci?
Společně s Tomášem Křehlíkem a Adamem Křemenem jsme začali ve čtvrté formaci, následně jsme se posunuli do třetí. Poslední utkání už se sestava mírně promíchala a dohrával jsem v prvních dvou lajnách.

Sedli jste si spolu?
Myslím si, že ano. Podařilo se nám vstřelit pár branek, to bylo dobré. Měl jsem z turnaje dobrý pocit, doufám, že se mi povedl.

Společně s vámi se turnaje pěti zemí zúčastnil i Jiří Šrámek, který plnil roli kustoda. Uvítal jste, že se vámi odcestoval i někdo ze stejného klubu?
Samozřejmě, měl jsem radost, že pan Šrámek jede s námi. Celkově o nás bylo parádně postaráno, užíval jsem si to. Spali jsme na luxusním hotelu, měli jsme na výběr z opravdu pestré stravy. To nemělo chybu.

Co čeká reprezentační devatenáctku v závěru sezony?
Nejbližší akcí je dubnový turnaj čtyř v Hodoníně, kam bych se pochopitelně chtěl probojovat.

V národním týmu oblékal Jakub Čížek dres s číslem devatenáct
Sociální sítě

Roman Přikryl zažil skvělý vstup do sezony, ve kterém získal 3??0?? bodů během dvaceti sedmi zápasů. Následně si ale zranil ??...

70. narozeniny slaví bývalý útočník František Čech. V A týmu 12 sezon, 414 zápasů, 161 gólů (26 vítězných, 6 remízových), 235...

Před 25 lety náš klub vyhrál třetí duel série o 3. místo s nabitým týmem @RytiriKladno a slavil tak bronzové medaile ?? Nejvíc se...

Tak jednoho brankáře už máme ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…