ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
19.03.2020, Tisková zpráva

V Motoru pokračují klíčoví hráči, končí legenda

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Sezona 2019-20 skončila předčasně, což pochopitelně nikoho netěší. Nicméně ČEZ Motor České Budějovice čeká extraliga a je potřeba se na ni řádně připravit. Vedení klubu tedy začalo podepisovat extraligové smlouvy s hráči stávajícího kádru. Jisté je, že většina z úspěšného týmu zůstává, a bude od května doplněna o některé hráče nové. Znamená to přirozeně i konec některých hráčů kádru - po 18 sezonách v A týmu a po rekordním počtu odehraných zápasů se loučí Jiří Šimánek.
První část hráčů měla podepsané víceleté smlouvy, a tak je jasné, že se v Motoru zapojí do přípravy i v sezoně následující. V této skupině šlo o kapitána Pavla Pýchu a další obránce Karla Plášila, Jakuba Suchánka a Ivana Lytvynova. Z útočníků měli víceleté smlouvy Zdeněk Doležal, Miroslav Holec, Václav Karabáček, Martin Novák, Jakub Babka a Jan Kloz.

Někteří další hráči postupového kádru měli ve smlouvách zakotvené opce, které klub využil. Pokračovat tak budou Matouš Venkrbec, Martin Beránek a také junior Jakub Čížek. Opci Motor využil i u několika dalších hráčů, k jejichž působení v Motoru ale pravděpodobně nedojde, protože momentálně působí v zámoří. Nicméně v případě návratu by byli smluvně vázání na jihu Čech, jde o Matěje Tomana, Šimona Kubíčka, Pavla Nováka a Jiřího Pateru.

Vyjednávání o nových smlouvách pak proběhlo a stále probíhá. Podpisy na smlouvách každopádně už má sedm hráčů postupového kádru. Jmenovitě jde o Víta Christova, Radka Prokeše, Ondřeje Kachyňu, Romana Přikryla, Kanaďana Davida Gilberta, Američana Conora Allena a také švédského brouska Niklase Pavla. Všichni tučně uvedení se tak budou hlásit trenérskému týmu před extraligovou sezonou. Jak víme z let předchozích, nikdo ale nemá své místo jisté a každý o něj bude muset v přípravě tvrdě bojovat.

Méně příjemná je pak kolonka odchodů, ale i ty k hokeji patří. Do Pardubic se vrací Milan Klouček, o kterého ale sportovní vedení Motoru i nadále stojí a bude jednat o jeho možném působení na jihu Čech. Nicméně smlouvu má Klouček v Pardubicích. Podobná situace je u Alberta Michnáče, který se vrací do Sparty. Svůj střelecký důraz už v Českých Budějovicích nebude předvádět Jan Veselý. A svou kariéru v profesionálním hokeji definitivně ukončil legendární Jiří Šimánek. Všem se sluší za služby na jihu Čech poděkovat, Jiřímu Šimánkovi a jeho 817 zápasům v českobudějovickém dresu ještě nicméně budeme věnovat náležitou pozornost.

Vyjednávání s některými dalšími hráči kádru pochopitelně pokračují a budeme o nich průběžně informovat. Na oznamování úplně nových jmen ale musí lační fandové počkat do května.
Sociální sítě

Roman Přikryl zažil skvělý vstup do sezony, ve kterém získal 3??0?? bodů během dvaceti sedmi zápasů. Následně si ale zranil ??...

70. narozeniny slaví bývalý útočník František Čech. V A týmu 12 sezon, 414 zápasů, 161 gólů (26 vítězných, 6 remízových), 235...

Před 25 lety náš klub vyhrál třetí duel série o 3. místo s nabitým týmem @RytiriKladno a slavil tak bronzové medaile ?? Nejvíc se...

Tak jednoho brankáře už máme ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…