ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
27.04.2011, Antonín Vansa

Petr Sailer se vrací do kádru HC MOUNTFIELD!

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Pětatřicetiletý útočník Petr Sailer se vrací po roční pauze do kádru HC MOUNTFIELD. Zkušený forvard, který loni v březnu odešel v rámci radikálního řezu v mužstvu, hostoval uplynulou sezonu v Karlových Varech. Během přípravného období se bývalý dlouholetý kapitán pokusí vybojovat místo v základní sestavě Českých Budějovic. „Pro Petra je to podle jeho vlastních slov poslední sezona kariéry. Chce udělat maximum pro to, aby uspěl a dostal se do týmu,“ zdůrazňuje sportovní manažer klubu Josef Zajíc.
Sailer má s Českými Budějovicemi podepsanou profesionální smlouvu do 30.4.2012. I to je podle Josefa Zajíce důvod, proč se útočník, který by měl v letošní sezoně atakovat hranici devíti stovek utkání v nejvyšší soutěži, vrací do českobudějovického týmu. „Dohodli jsme se na úpravě smlouvy, Petr přistoupil na poměrně radikální snížení platu. Vše s jediným cílem, poprat se v poslední sezoně kariéry o místo v klubu, kde začínal,“ konstatuje Zajíc. Ten byl během své kariéry znám pro svůj fyzicky náročný a agresivní styl hokeje, podobnou hru očekává i od hráčů, kterým nyní velí z pozice sportovního manažera. „Vedli jsme spolu několik jednání a byl jsem ujištěn, že Petr je připraven potit krev, jít do zápasů přes bolest. Tohle je věc, kterou očekávám od každého hráče týmu a budu jí ze své pozice tvrdě vyžadovat,“ uvádí Josef Zajíc.

Petr Sailer strávil v Českých Budějovicích drtivou část své profesionální kariéry. Pouze ve své první sezoně mezi dospělými hájil barvy Jindřichova Hradce, v sezoně 2002 / 2003 vyhrál mistrovský titul se Slavií během svého půlročního hostování v pražském klubu, podobný kousek se mu povedl i o šest let později v barvách Karlových Varů. „Kombinace toho, že se hráč vrací do týmu v rodném městě a že má poslední šanci něčeho velkého v kariéře dosáhnout, může znamenat pro Petra ohromný impuls. Dobře to znám z vlastní zkušenosti.Přeji mu, aby mu jeho poslední ročník vyšel a aby odešel ze scény se slávou a ctí,“ uzavírá otázku návratu pětatřicetiletého útočníka sportovní manažer Zajíc.

Sociální sítě

Češi mají zlato a mezi nimi i střelec třetí branky a hráč A týmu Motoru Pavel Novák! twitter.com/olympijskytym/…

75. narozeniny slaví bývalý útočník Jaroslav Mareš. V našem klubu hrál 1 sezonu, celkem 8 zápasů, v nichž zaznamenal 1 nahrávku....

#REPORT: 55. kolo: @HCSlovanUsti - Motor 0:1Petr Kváča nepustil v Ústí ani branku a ke třem bodům nám tak stačil gól Václava...

Ústí máme co vracet. Dokážeme s Petrem Kváčou v brance na ledě @HCSlovanUsti zvítězit? #dnesnisestava #UNLvCEB

×
×
Dnes v 17:00 | Muži
ČEZ Motor Č. Budějovice
SK Horácká Slavia Třebíč