14.09.2012, Pavel Kortus ml.

CEB - VIT 2:5 - Jihočeši na úvod nestačili na Vítkovice

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejistům HC MOUNTFIELD se nepovedl úvodní duel nové sezony. Silnému soupeři z Vítkovic podlehli 2:5. Jihočeši šli do vedení již v první minutě, Slezané však skóre otočili a tři body si již nenechali vzít. Českobudějovičtí mají možnost reparátu již v neděli, kdy hrají v Litvínově (17.30)

Zahajovací zápas nové sezony začal s drobným zpožděním, jelikož rolba musela likvidovat zbytky koberce, které zbyly na ledě po úvodním nástupu. Po vhození úvodního buly se na vedoucí gól dlouho nečekalo. Na kostce svítil čas 00:55, když Dej vyslal Langhammera do přečíslení dva na jednoho, urostlý centr posunul kotouč na Lukáše Květoně, který přesnou střelou nedal Málkovi šanci - 1:0. Domácí byli po vedoucí brance při chuti a to zejména formace Dej, Langhammer, Květoň.

Jenže Vítkovice přišly s odpovědí zanedlouho. Na startu 6. minuty se puk po mlýnici v brankovišti dostal k nekrytému Romanu Szturcovi, který ho doklepl do sítě - 1:1. Uběhly další dvě minuty a fanoušci v Budvar aréně museli polknout další hořkou pilulku. Viktor Ujčík vedl rychlý protiútok, připravil puk do ideální pozice Denisu Rehákovi, který nezaváhal - 1:2.

Jihočeši měli možnost odpovědět ve dvou přesilovkách, ale neprosadili se. V největší šanci vychytal Málek obránce Frühaufa, střílejícího z mezikruží. Konec dlouhé první třetiny oživila šarvátka Podlešáka se Slobodou, po které se oba bijci odebrali předčasně do kabin. Pěstní výměna názorů rozbouřila celou arénu, ale skončila těsně před finálním úderem, ke kterému měl rozhodně blíže domácího hokejista. Obrovskou šanci na vyrovnání měl MOUNTFIELD v oslabení. Vydarený poslal kotouč ujíždějícímu Kašpaříkovi, ten si roztáhl Málka, ale trefil pouze tyč. Velmi zajímavá první třetina tedy skončila těsným vedením Slezanů.

I ve druhé třetině se hrálo velmi svižně. Dobrou příležitost měl Strapáč, ale dorážku Šedivého nasměroval mimo tři tyče. Po hlušší pasáži uprostřed třetiny se mohli znovu radovat hosté. Ve 32. minutě vystřelil do tyče Kudělka a volný kotouč dorazil do sítě Vladimír Svačina - 1:3. Prakticky záhy mohl přidat další branku Klimek, ale jeho stoprocentní šanci zlikvidoval výborným zákrokem brankář Kantor.

O snížení se postarala již ve 33. minutě úderná druhá formace MOUNTFIELDU. Jakub Langhammer poslal kotouč trošku na náhodu zpoza branky do klubka hráčů, zde si ho našel Rastislav Dej a přesnou střelou překonal Málka - 2:3. Domácí byli na koni, aréna hnala mužstvo za vyrovnáním, ale zchladit ji mohl Viktor Ujčík. K tomu proletěla přihrávka z útočného pásma, ale svůj samostatný únik zakončil střelou nad branku. Oba celky šly do kabin po druhé třetině s vědomím, že Vítkovičtí půjdou do závěrečné části s těsným vedením.

V úvodu poslední periody fauloval Frühauf unikajícího Klimka a sudí Svoboda neváhal nařídit trestné střílení. K němu se postavil sám faulovaný, ale na Kantora nevyzrál. Hosté se dočkali o pár minut později. Přečíslení dva na jednoho zakončil Klimek střelou, kterou Kantor vyrazil pouze k Vladimíru Svačinovi, jenž pohodlně navýšil vedení svého celku - 2:4.

Kouč Draisaitl trochu zamíchal s útoky, ale nebylo to nic platné a Jihočeši marně bušili do zpevněné obrany soupeře. Vítkovice navíc z ojedinělé útočné akce přidaly v 54. minutě pátý gól. Nahození od modré tečoval do tyče Walker, ale Petr Strapáč už neměl problém doklepnout puk do branky - 2:5.

MOUNTFIELD se ještě v závěru snažil o korekci výsledku, ta však nepřišla. Jihočechům se tedy nepovedl vstup do sezony a Vítkovicím podlehli 2:5. V neděli mají v Litvínově možnost reparátu (17.30).

0:55 Květoň Langhammer Dej
5:04 Szturc Hruška Huna
7:03 Rehák Ujčík
31:10 Svačina Kudělka Huna
33:41 Dej Langhammer Květoň
44:41 Svačina Klimek
53:34 Strapáč Walker Klimek