ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
23.09.2012, Miroslav Mayer

Vydařený víkend mládeže

Č. B u d ě j o v i c e – Poslední letní hrací víkend mládeže přinesl budějovickým mužstvům úspěch. Poprvé se podařilo, že všechna mužstva dokázala bodovat. Juniorka sehrála jen jeden zápas, který dokázala vyhrát. Oba zápasy vyhrál i starší dorost. Mladší dorost A vybojoval doma se Spartou jeden bod a B dorost vyhrál jihočeské derby. Hráčem kola se stává Luboš Rob, který stačil odehrát tři zápasy a získal šest bodů (3+3).

Juniorka

Cenné body s Plzně

Juniorka měla na programu jen jedno kolo, ale na ledě nepříjemného soupeře HC Plzeň. Jihočeši vstoupili do zápasu lépe, když se ujali vedení 2:0. Pak se dostali ke slovu domácí a podařilo se jim vyrovnat a od 44. minuty se tak začínalo od nuly. Branku nakonec dali Jihočeši a Plzeň tak v závěru zkoušela vyrovnat při hře bez brankáře. Toho dokázal využít Michal Švihálek a svoji druhou brankou v zápase stanovil konečné skóre na 4:2 pro Jihočechy a ti tak dokázali vybojovat svoje první letošní vítězství na ledě soupeře.

Starší dorost

Rebelové příliš nezlobili

Starší dorost potřeboval bodovat a tak nastoupil v nejsilnější sestavě. Nakonec se ukázalo, že Rebelové Havlíčkův Brod nebyli tak silní. Jihočeši od začátku měli otěže zápasu ve svých rukou a diktovali tempo zápasu. V každé třetině se jim povedlo dát dvě branky a inkasovali až v samém závěru zápasu při vedení 6:0. Zápas tak skončil jednoznačně 6:1 a budějovičtí dorostenci si tak mohli zvednout sebevědomí do dalších bojů. První hattrik v sezóně dosáhl Jiří Smejkal.

Z Pardubic s plným počtem bodů

Hned v sobotu hráli dorostenci svůj další zápas v Pardubicích. I tady se mužstvu povedl začátek, když se ujali vedení 3:0. Východočeši se sice snažili dát branku, ale povedlo se jim to až tři minuty před koncem zápasu. Další branku už žádné mužstvo nedalo a tak zápas skončil dalším vítězstvím Jihočechů 3:1. Dva body v zápase vybojoval Radek Prokeš.

Mladší dorost A

Zachráněný bod

V neděli přijela do Budvar arény Sparta Praha. První branku v zápase sice dali domácí, ale Sparta dvěma brankami obrátila skóre zápasu. I v dalším průběhu Jihočeši vždy dotahovali náskok svého soupeře. Nejdůležitější byl ovšem vyrovnávací gól, který dal Jiří Ondráček osm sekund před koncem hrací doby a zachránil tak pro domácí bod. V prodloužení branka nepadla a o vítězi tak rozhodovaly nájezdy. V těch byla šťastnější Sparta a veze domů dva body za vítězství 4:3sn.

Mladší dorost B

V derby vyhráli budějovičtí

V sobotu odehrál B dorost první letošní jihočeské derby v lize mladšího dorostu. Do Českých Budějovic dorazil Vajgar Jindřichův Hradec, kterému se letos zatím daří. Jenže budějovičtí svůj druhý letošní zápas nehodlali prohrát a naopak chtěli si udržet svoji pozici nejlepšího jihočeského mužstva v soutěži. Vyrovnaný zápas se jim povedlo vyhrát 6:4 a jsou tak nadále bez porážky. Michal Bláha získal tři body (2+1).

Sociální sítě

Smutná zpráva zasáhla celý český hokejový národ. Nejstarší žijící český ligový hokejista pan Václav Lenc dnes bohužel ve věku 99...

Smutná zpráva doputovala do našeho klubu. Zemřel nejstarší ligový hokejista Václav Lenc. Bylo mu 99 let. Celé rodině a všem...

Vítězem G-car indexu za měsíc listopad se stal kapitán Pavel Pýcha, který posbíral 10 plusových bodů. A může se těšit na víkend s...

Ve čtvrtek 19.12. hrajeme speciální vánoční zápas pro @centrum_arpida, během kterého zazpívá @pekar87 a moderovat bude Jirka Mádl...

×
×
Dnes v 18:00 | U20
ČEZ Motor Č. Budějovice
EC Red Bull Salcburk